Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2017-05)

„Mes – tai jūs!“ – jau šį šeštadienį vyks Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė
2017.05.19
img

„Lietuvai kariuomenės ir visuomenės vienybė svarbi ir reikalinga. Kaip rodo istorija, vienybė – galingiausias mūsų ginklas, tad nenustokime jo puoselėti“, – sako gegužės 20 d. Panevėžyje rengiamoje Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventėje dalyvausiantis Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

null
Tarptautinės specialiųjų operacijų pajėgos Lietuvoje treniravosi kolektyvinės gynybos veiksmų
2017.05.19
img

Vaizdo medžiaga (aut. vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis)

 

Gegužės 19 d. jungtine priešo vadavietės neutralizavimo operacija baigėsi didžiausios Baltijos regione tarptautinės specialiųjų operacijų pajėgų pratybos „Liepsnojantis kalavijas 2017“ (angl. „Flaming Sword 2017“). Pratybose kolektyvinės gynybos scenarijus bendrai treniruotei sujungė ne tik NATO sąjungininkus, šalis partneres, bet ir kitas šalies vidaus saugumo institucijas bei civilines organizacijas.

null
Karo akademijoje mokėsi VU ir VGTU studentai
2017.05.19
img

Gegužės 15–19 d. vyko Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnų, Vilniaus universiteto ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentų mainai. Kariūnai šią savaitę mokėsi VU ir VGTU, o šių aukštųjų mokyklų studentai – Karo akademijoje.

null
R. Karoblis: „Lietuva ir toliau aktyviai dalyvaus Ukrainos gynybos reformų procese“
2017.05.18
img

Vaizdo medžiaga (aut. srž.sp. Lukas Tamošiūnas)

Gegužės 19 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su dviejų dienų vizito į Lietuvą atvykusiu Ukrainos gynybos ministru Stepanu Poltoraku (Stepan Poltorak), kurio metu aptarė šalims  aktualius klausimus.

 

Ukrainos gynybos ministras pristatė  Rusijos agresyvius veiksmus prieš Ukrainą,  Ukrainos gynybos stiprinimą, aptarė Ukrainos  gynybos sistemos reformos pažangą ir bendras pratybas. S. Poltorakas pažymėjo, kad bendros pratybos  stipriai  prisideda prie Ukrainos gynybos stiprinimo ir padėjo sumažinti jų praradimus.

 

null
Iššūkis būti pirmaisiais
2017.05.18
img

 

Nuo šių metų pradžios Baltijos šalyse ir Lenkijoje, įgyvendinant pernai Varšuvoje priimtus NATO viršūnių susitarimus, buvo dislokuoti Aljanso priešakinių pajėgų batalionai. Vadovauti tokiam kariniam vienetui Lietuvoje prisiėmė Vokietija, o susiruošti ir perkraustyti per 1 000 sąjungininkų karių ir daugybę kovinės technikos jiems teko per gana trumpą laiką. NATO priešakinių pajėgų bataliono vadas plk. ltn. Christophas Huberis sako, kad pirmoji rotacija – ypatinga, nes įsikūrimo fazė yra pati sunkiausia ir atsakingiausia, bet kartu – labai įdomi.

null
R. Karoblis ES gynybos ministrams: „ES pajėgumų stiprinimas prieš kibernetines grėsmes turi būti tarp svarbiausių prioritetų“
2017.05.18
img

„Kovoti prieš hibridines grėsmes, neįvardijus, iš kur jos kyla – neįmanoma“, – pareiškė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis šiandien Briuselyje, Belgijoje, vykusiame Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime, kur jie aptarė progresą įgyvendinant ES Globaliąją strategiją, taip pat ES iniciatyvas saugumo ir gynybos srityje bei bendradarbiavimo su NATO stiprinimą.

null
Ministerijoje lankėsi Slovėnijos Respublikos valstybės susirinkimo pirmininkas
2017.05.17
img

Gegužės 16 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su Lietuvoje viešinčiu Slovėnijos Respublikos valstybės susirinkimo pirmininku dr. Milan Brglezo. Susitikime svečias pažymėjo, jog tikisi, kad šis Slovėnijos parlamentarų vizitas į Lietuvą sustiprins dvišalį bendradarbiavimą ir tarpusavio supratimą.

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis dalyvaus Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime
2017.05.17
img

Gegužės 18 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis dalyvaus Briuselyje, Belgijoje, vyksiančiame Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime. Jame ministrai aptars progresą įgyvendinant ES Globaliąją strategiją, daug dėmesio bus skiriama naujoms iniciatyvoms saugumo ir gynybos srityje.

null
Stalo pratybos - puikus būdas įvertinti pasirengimą mobilizacijai
2017.05.17
img

Gegužės 16 d. Ukmergės rajono savivaldybėje vyko tyrinėjamosios mobilizacijos stalo pratybos, kurių tikslas – įvertinti Ukmergės rajono savivaldybės pasirengimą atlikti numatytus veiksmus ir priemones, vykdant valstybines mobilizacines užduotis, ir nustatyti tobulintinas sritis. Pratybas organizavo Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos drauge su Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės atstovais.

null
Kariuomenės ir visuomenės šventės Panevėžyje parodomosios programos: nuo Nepriklausomybės kovų iki šiuolaikinių operacijų
2017.05.17
img

Gegužės 20 dieną Panevėžyje vyksiančioje Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventėje karių ginklai „prabils“ imitaciniais šūviais – numatomos net dvi parodomosios programos.

 

Šventės dalyviams karo istorijos klubas „Grenadierius“ pademonstruos Nepriklausomybės kovų operaciją, o Lietuvos kariuomenės kariai – šių laikų karinę operaciją. Pastarojo pasirodymo metu net tik aidės šūviai, bet ir bus naudojama sunkioji karinė technika, o specialią užduotį atliks ir Panevėžio Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media