Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2017-05)

Kaune baigiasi vienos svarbiausių NATO ryšių vienetų pratybos „Steadfast Cobalt“
2017.05.31
img

Birželio 2 d. baigiasi Kaune vykusios NATO pratybos „Steadfast Cobalt“ (liet. Tvirtas kobaltas) kasmetinės NATO ryšių bataliono organizuojamos karinės pratybos. Pratybose dalyvavo apie 1000 NATO karių iš daugiau nei 40 skirtingų padalinių iš 25 NATO šalių narių. Jų metu buvo vertinami NATO ryšių vienetų gebėjimai užtikrinti itin greitą informacijos apsikeitimą ir ryšio palaikymą tarp NATO greitojo reagavimo pajėgų (NRF) kovinių vienetų, jungtinių ir komponentų vadaviečių visame pasaulyje.

null
NATO bataliono kariai kartu su jonaviečiais gražino Jonavos rajono aplinką, ugdymo įstaigas
2017.05.31
img

Gegužė 29-31 d. apie 70 NATO priešakinio bataliono kovinės grupės Nyderlandų karių tris dienas Jonavos mieste ir rajone gražino ugdymo įstaigas, globos namus, parkus, kartu dalyvavo kultūros ir sporto renginiuose.

null
Perėmusi „Infostruktūrą“ Krašto apsaugos ministerija planuoja kibernetinio saugumo tarnybų veiklos efektyvumo analizę
2017.05.31
img

Krašto apsaugos ministerija, stiprindama ir telkdama visus valstybinius kibernetinio saugumo pajėgumus, perima valstybės įmonę „Infostruktūra“ - taip siekiama užtikrinti saugų valstybinių duomenų perdavimą ir sudaryti sąlygas efektyvesniam kibernetinio saugumo politikos įgyvendinimui. Tokiam sprendimui šiandien, gegužės 31 d., pritarė Vyriausybė, kurios nutarimu valstybės įmonės „Infostruktūra“ savininko teisės ir pareigos iš Susisiekimo ministerijos perduotos Krašto apsaugos ministerijai.

null
Ministerijoje akredituotas naujasis JAV gynybos atašė Lietuvai
2017.05.31
img

 Gegužės 31 d. Krašto apsaugos ministerijoje surengtos naujojo JAV gynybos atašė Lietuvai pulkininko leitenanto Scott D. Thompson akreditacijos ir atsisveikinimo su buvusiuoju JAV gynybos atašė plk. ltn. John C. Moore ceremonijos.

 

Trejų metų gynybos atašė kadenciją baigusiam plk. ltn. John C. Moore krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis padėkojo už puikių darbą ir užmegztus puikius santykius su krašto apsaugos sistema. Už asmeninius nuopelnus plėtojant JAV ir Lietuvos bendradarbiavimą gynybos srityje plk. ltn. J. C. Moore'ui ministras įteikė vardinę dovaną.

 

null
Vyriausybė pritarė pataisoms, įteisinančioms krašto apsaugos pirkimų agentūros sukūrimą
2017.05.31
img

Vyriausybė šiandien pritarė Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo (KASOKTĮ) pataisoms, kurios įteisina centralizuotos krašto apsaugos sistemos (KAS) pirkimo agentūros sukūrimą. Agentūra siekiama užtikrinti efektyvų ir skaidrų krašto gynybai skirtų lėšų naudojimą: pirkimų planavimą, rinkos analizę, pirkimų proceso skaidrumą ir atidžią sutarties įgyvendinimo kontrolę.

null
JAV kongresmenai giria Lietuvą už gynybos finansavimo didinimą
2017.05.31
img

Didindama gynybos finansavimą, Lietuva demonstruoja įsipareigojimų vykdymą ir rodo puikų pavyzdį kitoms NATO narėms, susitikime su krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu gegužės 31 d. sakė ministerijoje viešėję JAV Senato rūmų asignavimų ir gynybos komitetų atstovai. Tuo tarpu R. Karoblis pažymėjo, jog Lietuvos Vyriausybė ir toliau didins gynybos biudžetą - jau kitais metais Lietuva gynybos reikmėms teks 2,06 proc. nuo BVP, o didinamas gynybos biudžetas bus skiriamas moderniai ginkluotei, kariuomenės pajėgumų stiprinimui, karinės infrastruktūros ir poligonų atnaujinimui bei plėtrai.

null
Trijų Baltijos valstybių gynybos ministrai Daugpilyje aptars saugumo ir gynybos klausimus
2017.05.31
img

Birželio 1-2 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis su delegacija dalyvaus trijų Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime Daugpilyje (Latvija).

 

Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime R. Karoblis su Latvijos gynybos ministru Raimondu Bergmaniu (Raimonds Bergmanis) ir Estijos gynybos ministru Margusu Tsahkna (Margus Tsahkna) aptars Baltijos regiono saugumo ir gynybos politikos klausimus, trišalį bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityje, NATO priešakinių pajėgų batalionų dislokavimą Baltijos šalyse, kitas NATO ir Europos Sąjungos iniciatyvas.

null
NATO priešakinių pajėgų kovinė grupė Lietuvoje - visiškai sukomplektuota
2017.05.30
img

Vaizdo medžiaga (aut. srž. sp. Lukas Tamošiūnas)

 

Gegužės 29 d. vakare Kauno oro uoste nusileido lėktuvas su Norvegijos kariais. Apie 200 Norvegijos kariuomenės Telemark bataliono ir Šiaurės brigados padalinių karių prisijungs prie NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, dislokuotos Rukloje.

null
Įteikti tradiciniai krašto apsaugos sistemos apdovanojimai „Jūriniai mazgai“
2017.05.30
img

Vaizdo medžiaga (aut. srž. sp. Lukas Tamošiūnas)

 

Gegužės 30 d.  įteikti tradiciniai krašto apsaugos sistemos apdovanojimai „Jūriniai mazgai“. Jais apdovanoti labiausiai viešųjų ryšių srityje pasižymėję kariai, aktyviausi ir iniciatyviausi sistemos padaliniai. Kartu pagerbti ir apdovanoti prie Lietuvos kariuomenės žinomumo prisidedantys asmenys.

 

null
Iš Lietuvos išlydėta tarnybą baigusi pirmoji NATO priešakinių pajėgų bataliono belgų karių kuopos pamaina, juos netrukus pakeis nauji kariai
2017.05.29
img

Gegužės 26 d. Rukloje Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke surengta Belgijos Karalystės karių, tarnavusių NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje, apdovanojimo ir palydų ceremonija. Tai pirmoji NATO priešakinių pajėgų karių pamaina, kuri baigė pirmąją rotaciją Lietuvoje.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media