Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

R. Karoblis po simuliacinių pratybų: „Svarbiausia – reakcijos greitis, konkretūs veiksmai ir aiški komunikacija“

2017.04.25
image

Krašto apsaugos ministerija, bendradarbiaudama su įtakingu JAV analitikos centru „Atlantic Council“, balandžio 25 d. surengė pirmąsias Lietuvoje strateginio lygmens sprendimų priėmimo pratybas (angl. Table Top Exercise). Jų metu siekta įvertinti vidinę Lietuvos ir sąjungininkų sprendimų priėmimo dinamiką ir atskirų institucijų sąveiką krizės atveju Lietuvoje.

 

„Šiandien turėjome progą pasitikrinti, kaip esame pasirengę reaguoti galimose situacijose, kurios keltų tiesioginę grėsmę mūsų šalies saugumui. Turime užtikrinti ne tik reikiamus pajėgumus, bet ir aiškų, praktikoje veikiantį sprendimų priėmimo procesą. Krizės atveju vieni svarbiausių sėkmės veiksnių – sprendimų priėmimo greitis, konkretūs veiksmai bei aiški ir tiksli komunikacija tarp sprendimų priėmėjų bei į išorę“, – pasibaigus pratyboms sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Pasak jo, valstybės turi ekonomines, diplomatines ir karines priemones, ir krizinėse situacijose svarbu tinkamai išnaudoti jų visų pranašumus.

 

Pratybose dalyvavo Lietuvos gynybos ir saugumo politiką formuojančių ir įgyvendinančių institucijų atstovai, taip pat JAV pareigūnai bei NATO struktūrų atstovai.

 

Stalo pratybos yra bendro Krašto apsaugos ministerijos ir „Atlantic Council“ projekto „Saugumo stiprinimas ir kova prieš konvencines ir hibridas grėsmes Šiaurės rytų Europoje“ dalis.

 

Projekto metu taip pat bus surengta konferencija Vašingtone, kurioje planuojama dalyvaus aukšto lygmens JAV administracijos ir Kongreso atstovai, tarptautinio lygmens saugumo ir gynybos ekspertai. Baigiamasis projekto renginys įvyks Lietuvoje. Jo metu bus pristatytos projekto metu gautos įžvalgos apie reikalingas papildomas saugumo priemones regione, o atsakingoms institucijoms bus pateiktos rekomendacijos tolimesniam Lietuvos ir NATO sprendimų priėmimo proceso gerinimui.

 

Bendradarbiaudama su įtakingu JAV analitikos centru Krašto apsaugos ministerija šiuo projektu siekia aktualizuoti ir įtvirtinti Lietuvos saugumo ir gynybos klausimus JAV politinėje darbotvarkėje, gauti rekomendacijas dėl papildomų JAV ir NATO saugumo ir atgrasymo priemonių užtikrinimo Lietuvoje, trūkstamų pajėgumų vystymo.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media