Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Krašto apsaugos viceministras E. Kerza susitiko su Lietuvos kibernetinio saugumo komanda, dalyvaujančia tarptautinėse kibernetinės gynybos pratybose

2017.04.27
image

Balandžio 27 d. krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza kartu su Lietuvoje viešinčia Gruzijos gynybos ministerijos Kibernetinio saugumo biuro vadovybe susitiko su tarptautinėse kibernetinio saugumo pratybose „Locked Shields 2017“ (liet. Suremti skydai) dalyvaujančia Lietuvos komanda.

 

„Lietuvos komandą pratybose šiais metais papildė ir du kibernetinio saugumo specialistai iš Gruzijos gynybos ministerijos. Esame suinteresuoti perduoti savo patirtį Gruzijos partneriams: kibernetinė erdvė neturi sienų, todėl svarbu, kad jie galėtų gautą patirtį ir įgūdžius panaudoti iškilus realiai kibernetinio saugumo grėsmei“, – sakė krašto apsaugos viceministras E. Kerza.

 

Pasak viceministro, šios kasmetinės realiu laiku pagal scenarijų vykdomos tinklo gynybos pratybos yra naudingos tuo, kad skirtos nacionalines IT sistemas savo kasdieniame darbe saugantiems ekspertams.

 

Kompiuterinės pratybos vyksta simuliojamoje kibernetinėje edrdvėje realiu laiku, jose dalyvauja daugiau nei 800 specialistų iš 25 šalių. Nors pratybų scenarijus ir aplinka yra išgalvota, tačiau pasitelkiami praktiniai, realiame gyvenime naudojami metodai. „Mūsų komandos specialistai pratybose nuolat reaguoja į įvairias rengiamas kibernetines atakas ir koordinuoja veiksmus su kitomis užsienio komandomis“, – sakė Lietuvos komandai vadovaujantis Kibernetinio saugumo ir telekomunikacijų tarnybos prie Krašto apsaugos ministerijos atstovas.

 

Šių metų pratybose „Locked Shields 2017“ išaugo naudojamų technologijų, tinklų ir įrenginių apimtis ir galimybės. Pasak pratybų organizatorių, dalyviams yra parengta per 2500 įvairaus pobūdžio atakų, taip pat pratybose bus panaudota daugiau nei 3000 virtualių sistemų.

 

Didžiausiosiose ir pažangiausiosiose pasaulyje tarptautinėse kibernetinio saugumo pratybose Lietuvos komandos pagrindą sudaro Kibernetinio saugumo ir telekomunikacijų tarnybos prie KAM, taip pat kitų Lietuvos institucijų atstovai.

 

Pratybų eigą stebėti taip pat pakviesti Vilniaus ir Kauno technologijų universitetų atstovai, kurie Nacionaliniam kibernetinio saugumo centrui padeda organizuoti nacionalines kibernetinio saugumo pratybas Lietuvoje "Kibernetinis skydas".

 

Pratybų organizatoriai yra įsikūrę Taline, o šalių komandos prisijungusios prie pratybų tinklo saugiu interneto ryšiu iš savo nuolatinių bazių.

 

Pratybas „Locked Shields“ nuo 2010 m. organizuoja NATO kibernetinio saugumo kompetencijos centras, įsikūręs Estijoje. Šių metų pratybos rengiamos bendradarbiaujant su Estijos, Jungtinės Karalystės, Suomijos karinėmis pajėgomis, Jungtinių Amerikos Valstijų ginkluotųjų pajėgų Europoje vadaviete, NATO Oro pajėgų operacijų kompetencijos centru, Švedijos gynybos ir Talino technologijos universitetais,

 

Daugiau apie pratybas: https://ccdcoe.org/locked-shields-2017

 

Nuotraukos – Giedrės Maksimovicz (KAM) ir Vainiaus Eivos (ENSECCOE)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media