Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2017-03)

Ukrainos gynybos ministro pavaduotojas domisi Lietuvos karinio švietimo sistema
2017.03.20
img

Kovo 20-21 d. Lietuvoje su darbiniu vizitu lankosi Ukrainos gynybos ministro pirmasis pavaduotojas Ivan Rusnak su delegacija. Kovo 20 d. svečiai lankėsi krašto apsaugos ministerijoje, susitiko su viceministru Vytautu Umbrasu, kanclere Daiva Beliackiene, kitais ministerijos specialistais ir susipažino su Lietuvos karinio švietimo sistema, aptarė personalo vadybos klausimus.

null
Lietuvos kariuomenės instruktoriai prisideda rengiant Gruzijos karius
2017.03.18
img

Du Sausumos pajėgų Lukšos mokymo centro karininkai 2017 m. kovo 13–17 d. Gruzijoje bendrame NATO ir Gruzijos mokymų ir vertinimo centre Krtsanisi mokė Gruzijos kariuomenės karius, kaip organizuoti, stebėti ir vertinti pratybas. Baigus kursus Gruzijos karininkams įteikti pratybų stebėtojų ir vertintojų sertifikatai.

null
Latvijoje bus pristatoma Krašto apsaugos ministerijos paroda „Humor militaris informacinio karo fronte“
2017.03.17
img

Kovo 17 d. Latvijos universitete Rygoje bus atidaroma Lietuvoje vykusio humoristinių piešinių ir karikatūrų konkurso „Humor militaris informacinio karo fronte“ paroda. Ją pristatys NATO Strateginės komunikacijos kompetencijos centre Latvijoje Lietuvai atstovaujantis karininkas pulkininkas Vytautas Reklaitis. Ši paroda yra Rygoje veikiančio NATO centro parengtos mokslinės studijos „Stratkomas juokiasi: analizės sistemų paieškos“ pristatymo dalis.

null
Lietuvos krašto apsaugos sistemos vadovybė Islandiją laiko svarbia ir patikima Lietuvos partnere
2017.03.17
img

Kovo 17 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas Vilniuje susitikę su pirmuoju oficialiu vizitu į Lietuvą atvykusiu Islandijos užsienio reikalų ministerijos Saugumo ir gynybos departamento direktoriumi Arnoru Sigurjónssonu (Arnór Sigurjónsson) aptarė saugumo situaciją regione, dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo klausimus.

null
Čekijos kariuomenės rotacinės pajėgos baigė misiją Lietuvoje
2017.03.17
img

Nuo 2017 m. sausio 10 d. Lietuvoje bendrose pratybose dalyvavę Čekijos 7-osios brigados 74-ojo bataliono kariai baigė savo misiją.

 

Čekijos rotacinių pajėgų kariai, kurie pratybų laikotarpiu treniravosi su Lietuvos didžiojo kunigaikščio „Kęstučio“ mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariais, Sakalinės miškuose kovo 17 d. buvo apdovanoti Lietuvos kariuomenės medaliais „Už tarpusavio paramą“.

null
Krašto apsaugos ministras su Moldovos ambasadoriumi aptarė tolesnį bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje
2017.03.16
img

Kovo 15 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su Moldovos ambasadoriumi Lietuvoje Valeriu Frija. Susitikimo metu buvo aptartas Lietuvos ir Moldovos dvišalis bendradarbiavimas gynybos srityje, pasidžiaugta, kad jis yra aktyvus ir sėkmingas. Susitikimo metu taip pat aptarta saugumo situacija regionuose, Rusijos keliamos hibridinės grėsmės, ypač priešiškos propagandos sklaida, galimos priemonės didinant šalių visuomenių atsparumą šioms grėsmėms.

null
Krašto apsaugos ministras susitiks su Islandijos atstovu saugumo, gynybos ir kariniams reikalams A. Sigurjónssonu
2017.03.16
img

Kovo 17 d. krašto apsaugos minsitras Raimundas Karoblis susitiks su į Lietuvą pirmojo oficialaus vizito atvyksiančiu aukščiausiuoju Islandijos atstovu saugumo, gynybos ir kariniams reikalams  – Islandijos užsienio reikalų ministerijos Saugumo ir gynybos departamento direktoriumi Arnóru Sigurjónssonu (Arnór Sigurjónsson).  Susitikime bus aptarti saugumo situacijos,  dvišalio bendradarbiavimo kalsuimai, NATO atgrasymo ir gynybos stiprinimo priemonės.  

 

null
Vyriausiasis JAV ir NATO pajėgų Europoje vadas gen. C. M. Scaparrotti: „JAV toliau siųs rotacines pajėgas dalyvauti bendrose pratybose Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse“
2017.03.16
img

Vaizdo medžiaga (aut. J. eil. Lukas Tamošiūnas, KAM)

 

„Esu tvirtai įsitikinęs, kad taika Baltijos šalyse, jų saugumas ir stabilumas rūpi daugeliui žmonių visame pasaulyje. JAV įsipareigojimai NATO aljansui išlieka tvirti, o mūsų kariai stovi petys į petį su jumis ir kitais sąjungininkais. JAV toliau siųs rotacines pajėgas dalyvauti bendrose pratybose Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse“, – sakė kovo 16 d. Lietuvoje su pirmuoju oficialiu vizitu lankęsis Jungtinių Amerikos Valstijų generolas Curtisas M. Scaparrotti (Curtis M. Scaparrotti) – JAV pajėgų Europoje vadas (angl. Commander of US European Command, EUCOM) ir Vyriausiasis sąjungininkų pajėgų Europoje vadas (angl. Supreme Allied Commander Europe, SACEUR).

null
Bundestago nariai stebėjo Lietuvos ir NATO priešakinių pajėgų bataliono karių pratybas Rukloje
2017.03.15
img

Vaizdo medžiaga (aut. j. eil. Lukas Tamošiūnas ir vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis, KAM)

 

Vokietijos Bundestago gynybos komiteto nariai, vizito Lietuvoje kovo 14 d. metu, kartu su krašto apsaugos viceministru Vytautu Umbrasu lankėsi Rukloje, kur susitiko su NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, kuriai vadovauja Vokietija, kariais.

 

Lietuvos ir Vokietijos atstovai taip pat stebėjo Gaižiūnų poligone pirmąsias bendras NATO priešakinių pajėgų bataliono ir Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karių pratybas.

null
Krašto apsaugos ministras susitiko su Kinijos ambasadoriumi
2017.03.14
img

Kovo 14 d. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitikęs su Kinijos Liaudies Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje Wei Ruixing apsikeitė nuomonėmis apie vykstantį bendradarbiavimą gynybos srityje, dalyvavimą Jungtinių Tautų taikos palaikymo operacijose, įvykius Ukrainoje. Taip pat aptarė Kinijos ir Europos Sąjungos santykius, naujausius Šiaurės Korėjos balistinių raketų paleidimus praėjusią savaitę.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media