Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

 

NATO ypač greito reagavimo pajėgose budintys Algirdo bataliono kariai išvyko į pratybas Danijoje

2017.03.24
image

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono 3-oji „Piranijų“ mechanizuotoji pėstininkų kuopa su priskirtais vienetais ir kovine technika išvyko į NATO ypač greito reagavimo pajėgų (angl. VJTF) pratybas Danijoje. Daugiau nei 100 Lietuvos karių kovo 25 - balandžio 11 d. kartu  su Danijos kariuomenės 2-osios brigados husarų bataliono kariais treniruosis atremti bet kurios NATO narės suvereniteto pažeidimą.

 

„Pratybos didina galimybes veikti kartu, o taip pat daro stipresnį ir visą NATO aljansą, nes NATO ypač greito reagavimo pajėgos yra aljanso smaigalys“, – sako „Piranijų“ kuopos vadas kapitonas Algirdas Navasaitis.

 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono 3-ioji mechanizuotoji pėstininkų kuopa su priskirtais vienetais metų trukmės budėjimą NATO Ypač greito reagavimo pajėgų sudėtyje pradėjo 2017 m. sausio 1 dieną. Budėjimui ir užduotims vykdyti NATO ypač greito reagavimo pajėgose Lietuvos kariai intensyviai rengėsi visus metus tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

 

„Algirdo bataliono kariai budėjimo NATO ypač greito reagavimo pajėgose metu yra priskirti Jungtinės Karalystės vadovaujamam Sausumos pajėgų elementui, o užduotis vykdys Danijos kariuomenės bataliono sudėtyje, todėl ir karinis rengimas vykdomas kartu su šios šalies kariais“, – sako LDK Algirdo bataliono kuopos vadas kpt. A. Navasaitis.

Logistinėms operacijoms užtikrinti yra skirtas ir Nacionalinis paramos elementas.

 

Apie NATO ypač greito reagavimo pajėgas

 

NATO VJTF sudaro daugianacionalinė brigada (maždaug 5 tūkst. karių), kuri susideda iš iki penkių manevrinių batalionų, kuriuos remia oro, jūrų ir specialiųjų operacijų pajėgos. Gavusi nurodymą veikti, VJTF bus pasirengusios išvykti nedelsiant, po pirmųjų galimų grėsmių perspėjimų ir indikatorių dar prieš prasidedant krizei ir veikti kaip atgrasinimo priemonė, užkertanti kelią tolesniam krizės paaštrėjimui. Greitas šio nedidelio, bet pajėgaus karinio vieneto atvykimas būtų aiški žinia bet kuriam potencialiam agresoriui - į bet kokį NATO valstybės suvereniteto pažeidimą kariniu dalyvavimu reaguotų visi 28 aljanso sąjungininkai.

 

VJTF yra kuriamos rotaciniu pagrindu. NRF pajėgumus rotuodamos skiria NATO šalys kiekvienais metais. Jas sudaro vadovaujančios šalys ir kitus reikiamus pajėgus skiriančios remiančios šalys.

 

VJTF nuo kitų NRF komponentų skiriasi tuo, kad gali greitai ir lanksčiai reaguoti: kai kurie VJTF vienetai bus pasirengę reaguoti jau per dvi dienas, tuo tarpu didžioji dalis vienetų - greičiau nei per septynias dienas.

 

Lietuvos indėlis į šias budinčias pajėgas - apie 150 karių kuopa suformuota Algirdo bataliono karių pagrindu su priskirtais kovinės paramos vienetais.

 

Plačiau: http://www.shape.nato.int/page349011837

 

Lietuvos kariuomenės nuotraukose – Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono 3-oji „Piranijų“ mechanizuotoji pėstininkų kuopa su priskirtais vienetais ir kovine technika išvyksta į pratybas Danijoje.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media