Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Lietuvoje lankosi Latvijos kariuomenės vadas: aptariamas dvišalis karinis bendradarbiavimas, saugumo situacija regione ir informacinės grėsmės

2017.03.30
image

„Lietuva ir Latvija turi daugybę bendrų karinių interesų – į Baltijos šalis atvykstančius NATO priešakinių pajėgų vienetus turime žvelgti kaip į bendrą veiksnį, privalome kartu numatyti jų panaudojimo galimybes, o svarbiausia, privalome maksimaliai koordinuoti savo ir viso regiono gynybos planus“, – kovo 30 d., susitikime su Latvijos kariuomenės vadu generolu majoru Leonīds Kalninš sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

 

Latvijos ir Lietuvos kariuomenių vadai taip pat aptarė Baltijos šalių gynybos planus, kovą su terorizmu, bendrus Baltijos šalių projektus bei paramą Ukrainai.

 

Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitikime su Latvijos kariuomenės vadu pabrėžė NATO svarbą regione ir pasidžiaugė, kad visos NATO valstybės suvokia čia esančias grėsmes. „NATO valstybės į saugumo situaciją nebežiūri per rožinius akinius ir suvokia savo rolę tiek konvencinių, tiek nekonvencinių grėsmių akivaizdoje. Vis dėlto, dar reikia pasistengti užtikrinti kuo greitesnius sprendimų priėmimo procesus, kad atgrasymas dar geriau veiktų“, – akcentavo ministras Raimundas Karoblis.

 

Ministras R. Karoblis atkreipė dėmesį į glaudaus Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo svarbą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinių grupių (Enhanced Forward Presence Battle Groups) kontekste, siekiant derinti pratybas ir planus bei užtikrinant greitą ir sklandų sąjungininkų judėjimą per Baltijos valstybes. Susitikime taip pat buvo aptartas galimas rudenį vyksiančių Rusijos rengiamų „Zapad“ pratybų poveikis regiono saugumui bei priemonės, kurių valstybės ketina imtis stiprindamos savo saugumą.

 

Taip pat ministras R. Karoblis pabrėžė NATO svarbą regione ir pasidžiaugė, kad visos NATO valstybės suvokia esančias grėsmes.

 

Po susitikimų Latvijos kariuomenės vadas gen. mjr. L. Kalninš kartu su Lietuvos kariuomenės vadu gen. ltn. J. V. Žuku lankėsi Antakalnio kapinėse ir padėjo gėlių prie Laisvės gynėjų memorialo.

 

Kovo 31 d. gen. mjr. L. Kalninš lankysis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje ir susipažins su Lietuvos Specialiųjų operacijų pajėgomis.

 

Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityje

 

Latvija yra viena iš svarbiausių Lietuvos partnerių saugumo ir gynybos srityje, o abiejų valstybių bendradarbiavimas šioje srityje tęsiasi jau keletą dešimtmečių.

 

Pagrindinis Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo tikslas yra nacionalinių pajėgumų stiprinimas, Baltijos projektų plėtra ir bendrų interesų atstovavimas NATO. Taip pat aktyviai veikia Baltijos šalių projektai, tokie kaip Baltijos gynybos koledžas, Baltijos valstybių oro erdvės stebėjimo ir kontrolės sistema (BALTNET) bei bendro Baltijos šalių karinio vieneto skyrimas budėjimui NATO vienetuose.

 

Latvija ir Lietuva susiduria su tomis pačiomis saugumo grėsmėmis, kurių akivaizdoje šalių vienybė turi ypač didelę reikšmę. Siekiama užtikrinti nuolatinį informacijos apie pokyčius saugumą įtakojančių veiksnių raidoje apsikeitimą, analizuojami grėsmių raidos scenarijai, derinamos gynybos politikos nuostatos.

 

Baltijos šalys rengia ir dalyvauja bendrose pratybose, taip pat siunčia karius dalyvauti pratybose vykstančiose kitų NATO sąjungininkių teritorijose. Estija, Lietuva ir Latvija aktyviai koordinuojasi dėl NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinių grupių dislokavimo regione, koordinuoja gynybos planus, glaudžiai bendradarbiauja strateginės komunikacijos srityje.

 

Supaprastinto sąjungininkų atvykimo ir judėjimo Baltijos šalyse procedūrų įgyvendinimas yra dar vienas svarbus Baltijos šalių bendradarbiavimo prioritetas. 2017 m. vasario 15 d. Baltijos šalių gynybos ministrai pasirašė bendrą komunikatą apibrėžiantį atvykimo procedūrų supaprastinimą.

 

Nuotraukos A. Pliadžio ir G. Maksimovicz (KAM)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media