Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

Ministras R. Karoblis: „Lietuva ir toliau rems Ukrainos gynybos reformas“

2017.01.31
image

„Lietuva ir toliau aktyviai dalyvaus Ukrainos gynybos reformų procese, o mūsų prioritetais išlieka parama Specialiųjų operacijų pajėgų vystymui ir puskarininkių korpuso reformai“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, sausio 31 d. Kijeve susitikęs su Ukrainos gynybos ministru armijos generolu Stepanu Poltoraku.

 

Susitikimo metu Lietuvos ir Ukrainos ministrai aptarė saugumo situaciją Ukrainoje, kuri ir toliau išlieka įtempta dėl Rusijos agresijos, jos poveikį Ukrainos ekonomikai bei aptarė kitus aktualius dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo klausimus. Ministro manymu, dėl Rusijos agresijos, Vakarų šalys ir toliau turi tęsti sankcijas Rusijai.

 

R. Karoblis išreiškė paramą Ukrainos reformoms, vykdomoms gynybos ir kitose srityse. „Vykdyti reformas, kai šalis kariauja - sudėtingas uždavinys“, - sakė R. Karoblis. Pasak ministro, Ukraina daro teigiamą progresą reformų srityje, tačiau siekiant tikslų svarbu išlaikyti tempą ir užtikrinti civilinę demokratinę kontrolę.

 

Po susitikimo ministrai pasirašė deklaraciją dėl tolimesnio bendradarbiavimo gynybos srityje. R. Karoblis taip pat pakvietė Ukrainos gynybos ministrą gegužės mėnesį su vizitu apsilankyti Lietuvoje.

 

Šiandien krašto apsaugos ministras R. Karoblis taip pat susitiko su Ukrainos vicepremjere Europos ir euroatlantinei integracijai Ivanna Klympush-Tsintsandze. Susitikimo metu ministras pasiūlė Lietuvos pagalbą perimant euroatlantinės integracijos patirtį ir išreiškė paramą Ukrainos dalyvavimui tarptautinėse iniciatyvose, skirtoms atsakui į hibridines grėsmes.

 

Susitikimuose su Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos pirmininku Oleksandru Turčynovu bei Ukrainos kariuomenės Generalinio štabo viršininku armijos generolu Viktor Muženko buvo aptarta saugumo situacija Ukrainoje ir pastarųjų dienų įvykiai šalies Rytuose, pažanga įgyvendinant gynybos reformą, taip pat teritorinės gynybos ir kiti aktualūs klausimai.

 

Lietuva aktyviai palaiko Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, remia Ukrainos Europos ir euroatlantinės integracijos siekius. Susitikimų metu R. Karoblis patvirtino, kad nuolatinis bendradarbiavimas su Ukraina išlieka vienu svarbiausių Lietuvos užsienio ir saugumo politikos prioritetų.

 

Į Ukrainą krašto apsaugos ministras R. Karoblis vyko Ukrainos gynybos ministro kvietimu.

 

Rytoj Lietuvos ir Ukrainos gynybos ministerijų atstovai pasirašys dvišalio bendradarbiavimo planą.

 

Krašto apsaugos ministro patarėja viešiesiems ryšiams Vita Ramanauskaitė, mob. 8 620 81779, el. paštas: [email protected]

 

Ukrainos gynybos ministerijos nuotraukos

2017-02-01 16:52

Juozas

Įdomu Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas mano, kad Lietuva turi mokėti už NATO gynybą: gausus karinės įrangos pirkimas iš Vokietijos dėl vokiečių sprendimo vadovauti batalionui Lietuvoje ir turėsime apie 2 tūkstančius užsienio karių, kuriuos taip pat turime aprūpinti. kleinlitauen.wordpress
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media