Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Krašto apsaugos ministras Ukrainoje susitiko su Lietuvos kariais

2017.01.30
image

Sausio 30 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, lankydamasis Ukrainoje, Javorivo poligone, susitiko su Lietuvos kariais. 16-os Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių grupė kartu su NATO sąjungininkais čia rengia Ukrainos karius.

 

„Lietuva ne kartą deklaravo visokeriopą pagalbą Ukrainai, taip pat ir pagalbą rengiant karius. Perduodami savo patirtį ukrainiečiams, Lietuvos instruktoriai ne tik įtvirtina savo išmoktas pamokas, bet ir mokosi iš ukrainiečių,“ – sakė krašto apsaugos ministras R. Karoblis.

 

Lietuvos kariuomenė Jungtinių Amerikos Valstijų vadovaujamoje Ukrainos karių mokymų programoje kartu su Kanados kariais dalyvauja nuo 2015 metų. Algirdo bataliono kariai yra jau aštuntoji Lietuvos karių instruktorių pamaina, kuri dalyvauja šioje programoje rengiant Ukrainos kariuomenės batalionus. Algirdo bataliono kariai instruktoriai Yavorivo tarptautinio saugumo ir taikos palaikymo centre tarnaus iki balandžio pradžios, vėliau juos pakeis nauja Lietuvos karių pamaina, kadangi Lietuva ir toliau tęs dalyvavimą Ukrainos kariuomenės mokymų programoje. Lietuva taip pat prisidės ir prie tarptautinės paramos kuriant Ukrainos kariuomenės Karo policiją.

 

Ministras taip pat aplankė Lietuvos kariuomenės specialiųjų operacijų pajėgų karius, dalyvaujančius Ukrainos specialių operacijų pajėgų vystymo programose. Lietuvos Specialiųjų operacijų pajėgos dalyvauja šiose programose pagal dvišalius susitarimus su Ukraina ir bendradarbiaudama su JAV ir kitų šalių Specialiųjų operacijų pajėgomis JAV vadovaujamos Jungtinės daugiašalės mokymo grupės Ukrainai rėmuose.

 

Ukrainos karių rengimo programose Ukrainoje per 2016 m. iš viso dalyvavo daugiau kaip 200 Lietuvos instruktorių. Be Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų instruktorių, dalyvaujančių rengiant Ukrainos reguliarios kariuomenės batalionus, ir Specialiųjų operacijų pajėgų karių, Ukrainoje dalyvauja ir Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos kariai – jie teikia paramą bazinio karinio mokymo sistemos vystymo klausimais. 2015 m. liepos-lapkričio mėnesiais Lietuvos instruktoriai dalyvavo apmokant Ukrainos Nacionalinę gvardiją.

 

Nuo pat Rusijos agresijos Ukrainoje pradžios Lietuva palaiko Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, remia Ukrainos europinės ir euroatlantinės integracijos siekius. Bendradarbiavimas su Ukraina yra vienas iš svarbiausių Lietuvos užsienio ir saugumo politikos prioritetų.

 

2016 m. pabaigoje Krašto apsaugos ministerijos užsakymu atlikto viešosios nuomonės tyrimo duomenimis, Lietuvos gyventojai taip pat pritaria dėl Lietuvos karinės paramos Ukrainai – 63 proc. tam visiškai pritaria arba pritaria.

 

Krašto apsaugos ministras R.Karoblis Ukrainoje lankosi sausio 30-31 dienomis. Vizito darbotvarkėje numatytas susitikimas su Ukrainos gynybos ministru armijos generolu Stepanu Poltoraku, vicepremjere europinei ir euroatlantinei integracijai Ivanna Klympush-Tsintsandze, Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos pirmininku Oleksandru Turčynovu, Ukrainos kariuomenės Generalinio štabo viršininku armijos generolu Viktor Muženko. Susitikimuose ketinama aptarti saugumo situaciją Ukrainoje, kitus aktualius dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo klausimus.

 

 

Vitos Ramanauskaitės (KAM) ir Ukrainos kariuomenės nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media