Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis vyksta su vizitu į Ukrainą

2017.01.29
image

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sausio 30 d. išskrenda dviejų dienų vizito į Ukrainą. Jo metu ministras susitiks su Ukrainos gynybos ministru armijos generolu Stepanu Poltoraku, vicepremjere europinei ir euroatlantinei integracijai Ivanna Klympush-Tsintsandze, Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos pirmininku Oleksandru Turčynovu, Ukrainos kariuomenės Generalinio štabo viršininku armijos generolu Viktor Muženko. Susitikimuose ketinama aptarti saugumo situaciją Ukrainoje, kitus aktualius dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo klausimus.

 

Ukrainoje krašto apsaugos ministras R. Karoblis aplankys Lietuvos kariuomenės instruktorius, kurie Tarptautinio saugumo ir palaikymo centro Yavorivo poligone rengia Ukrainos sausumos pajėgų karius. Taip pat suplanuotas ir ministro susitikimas su Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų kariais, rengiančiais kolegas iš Ukrainos specialiųjų operacijų pajėgų.

 

Į Ukrainą krašto apsaugos ministras R. Karoblis vyksta Ukrainos gynybos ministro kvietimu. Kartu su ministru Ukrainoje lankosi ir Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras.

 

Lietuva palaiko Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, remia Ukrainos europinės ir euroatlantinės integracijos siekius. Bendradarbiavimas su Ukraina ilgą laiką yra vienas iš svarbiausių Lietuvos užsienio ir saugumo politikos prioritetų.

 

Lietuva taip pat remia Ukrainą visomis įmanomomis ir teisiškai leidžiamomis formomis, įskaitant karinę paramą. Lietuva Ukrainai yra perdavusi ginkluotės elementų, nebenaudojamos amunicijos. Lietuvos civilinėse sveikatos priežiūros įstaigose ir karių reabilitacijos centre Druskininkuose priimami gydytis sužeisti ukrainiečiai, dalyvavę antiteroristinėje operacijoje.

 

Lietuvos kariuomenė bendradarbiauja su Ukrainos kariuomene karinio rengimo ir mokymo srityje. Ukrainos kariai kviečiami mokytis Lietuvos karinio rengimo įstaigose, Lietuva finansuoja Ukrainos karininkų mokslus Baltijos gynybos koledže.

 

Lietuva kartu su Lenkija ir Ukraina yra įsteigusios trišalę brigadą LITPOLUKRBRIG.

 

Lietuvos krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministerijos prisideda prie NATO patikos fondą, kurio lėšomis finansuojamos Ukrainos kariuomenės valdymo, kontrolės, ryšių ir kompiuterių pajėgumų stiprinimo priemonės.

 

2016 m. pabaigoje Krašto apsaugos ministerijos užsakymu atliktais viešosios nuomonės tyrimo duomenimis, Lietuvos gyventojai taip pat pritaria dėl Lietuvos karinės paramos Ukrainai – 63 proc. tam visiškai pritaria arba pritaria.

 

Kontaktinis asmuo: krašto apsaugos ministro patarėja viešiesiems ryšiams Vita Ramanauskaitė, tel. 8 5 273 5520, 8 620 81779

 

Nuotraukos autorius Alfredas Pliadis (KAM)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media