Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Karo akademija tęsia šimtmečio tradicijas – rengia Lietuvos kariuomenei karininkus

2017.01.25
image

Sausio 25 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bendruomenė rytinės rikiuotės metu minėjo svarbią Lietuvos karininkų rengimo istorijos datą – Karo mokyklos 98-ąsias įkūrimo metines.

 

„Nors laikas yra kitas, visuomenė pasikeitė, tačiau Akademijos puoselėjamos vertybės išliko tos pačios, kaip buvo ir tarpukario Lietuvoje,“ – sakė Akademijos viršininkas pulkininas Raimundas Matulis.

 

Plk. R. Matulis pabrėžė, kad „Karo mokyklos įkūrimas buvo vienas reikšmingiausių žingsnių, padėjusių jaunai valstybei kiek galima ilgiau tuomet išlaikyti nepriklausomybę, padėjusių pamatą tolesnei laisvei ir pagrindą jau mūsų – Lietuvos karo akademijos – raidai. Esame tame pačiame kelyje Lietuvos kariuomenei rengdami karininkus.“

 

Taip pat buvo atidaryta Akademijos bibliotekos ir Karo istorijos centro iniciatyva surengta Akademijos ir Pasieniečių mokyklos simbolių paroda, skirta Karo mokyklos įkūrimo metinėms.

 

Kaune veikusios Karo mokyklos įkūrimo data laikoma 1919 m. sausio 25 d., kai šios mokyklos viršininko pareigoms eiti buvo paskirtas karininkas Jonas Galvydis-Bykauskas. 1929 m. švenčiant dešimtąsias įkūrimo metines ir Lietuvos Respublikos Prezidentui Antanui Smetonai tapus mokyklos „šefu“, ji pradėta vadinti Pirmojo Lietuvos Prezidento karo mokykla. Jos tradicijas perėmė ir dabar tęsia Lietuvos karo akademija.

 

Jau Karo mokykloje susiformavo ir šiandien Akademijoje gyvuoja išlikęs pakėlimo į karininkus ceremonialas, kurio metu Lietuvos Respublikos Prezidentas, suteikdamas karininkui pirmąjį laipsnį, kardu paliečia kiekvieno absolvento petį garsiai ištardamas karininko priesaką: ,,Be reikalo nepakelk, be garbės nenuleisk!“

 

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija yra vienintelė aukštoji mokykla Lietuvoje, suteikianti universitetinį ir karinį išsilavinimą, ugdanti karininkus lyderius. Visos nuolatinių studijų programos organizuojamos derinant Bazinio karinio rengimo programą ir universitetinių studijų programas.

 

Naujausios žinios apie studijas Karo akademijoje, ko mokosi kariūnai ir kas laukia baigus studijas, kasmet yra pristatomos Vilniuje vyksiančioje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje, per atvirų durų dieną Akademijoje.

 

Šiais metais paroda „Studijos 2017“ vyks vasario 2–4 dienomis, kurioje jaunuoliai sužinos, kaip galima derinti studijas su karybos mokslais, išgirs daugiau informacijos apie priėmimo taisykles ir universitetinių studijų programas. Karininkai lankytojams papasakos apie jau įgytą patirtį šioje universitetinėje aukštojoje mokykloje, supažindins su Lietuvos karininko profesija. Žinių apie studijas Akademijoje suteiks ir čia studijuojantys kariūnai, kurie pasidalys savo patirtimi ir įspūdžiais iš kasdienio Akademijos gyvenimo. Besidomintys studijomis Lietuvos karo akademijoje daugiau informacijos taip pat galės gauti Akademijoje š. m. balandžio 1 d. per atvirų durų dieną.

 

Nuotraukos Kęstučio Dijoko, Ievos Budzeikaitės ir Lietuvos karo akademijos archyvo

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media