Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Diena su uniforma – tai nauja tradicija Savanorių pajėgų įkūrimo metinių proga

2017.01.16
image

„Savanoriška tarnystė Tėvynei yra Lietuvos pasididžiavimas. Savanorių motyvacija, profesionalumas, meilė Tėvynei yra galingiausias mūsų ginklas“, – savanoriškos tarnybos reikšmę, artėjant Krašto apsaugos savanorių pajėgų įkūrimo 26-osiojms metinėms – sausio 17 d., pabrėžia Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Arturas Jasinskas.

 

Sausio 17 d. minint Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) 26-ąsias įkūrimo metines visuomenė galės dalyvauti ne tik oficialiose ceremonijose, bet ir pamatyti kartu dirbančius, besimokančius ar kita įprasta kasdiene veikla užsiimančius savanorius.

 

Savanorių pajėgų įkūrimo dieną skelbiama nauja tradicija – diena su uniforma. Kariai savanoriai, įprastai dėvi karinę uniformą tik dalyvaudami pratybose, dažniausiai savaitgaliais, tačiau sausio 17-ąją atrodys kariškai ir ne tarnybos metu: ją užsivilks eidami į darbą, paskaitas, leisdami laisvalaikį ir kt.

 

Visoje Lietuvoje išsidėsčiusių KASP padalinių kariai dalyvaudami šioje iniciatyvoje, siekia stiprinti karių ir visuomenės ryšį, skleisti žinią apie Savanorių pajėgas.

 

„Kviečiame Lietuvos žmones, sausio 17-ąją sutikus uniformą dėvintį karį savanorį, padėkoti jam už tarnybą, paspausti ranką ir pasveikinti su Krašto apsaugos savanorių pajėgų įkūrimo diena,“ – ragina KASP vyriausiasis puskarininkis seržantas majoras Darius Masiulis.

 

26-ųjų Savanorių pajėgų įkūrimo metinių renginiai prasidės 10 val. Šv. Mišiomis Lietuvos kariuomenės įgulos Šv. Ignoto bažnyčioje Vilniuje. Vėliau, 12 val. Nepriklausomybės aikštėje vyks iškilminga karių rikiuotė, kurios metu Savanorių pajėgoms bus įteikta naujai pasiūta kovinė vėliava. Taip pat bus apdovanota geriausia savanorių kuopa, pagerbti kariuomenės kūrėjai, kariai savanoriai ir jų darbdaviai.

 

Savanorius Nepriklausomybės aikštėje sveikins krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Aukščiausios Tarybos - Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis, taip pat Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Arturas Jasinskas ir kiti. 

 

Po iškilmingos rikiuotės, minėjimo renginiai persikels į Vilniaus įgulos karininkų ramovę, bus atidaryta autentiškų Valstybinių simbolių, KASP/SKAT ženklų, plakatų, fotografijų ir kitų darbų paroda, surinkta iš įvairių Lietuvos savanorių kuopų.

 

Ramovėje bus pasirašytas metinis Lietuvos, Latvijos ir Estijos savanorių pajėgų bendradarbiavimo kasmetinis planas, numatantis bendrą karių dalyvavimą kovinio rengimo, veiklos ir sporto renginiuose.

 

KASP įkūrimo metinių (sausio 17 d.) programa

 

10.00 val. Šv. Mišios Šv. Ignoto bažnyčioje (Šv. Ignoto g. 6);

12.00 val. Iškilminga rikiuotė Nepriklausomybės aikštėje (Gedimino pr. 53);

14.45 val. 2017 m. Baltijos šalių Savanorių pajėgų bendradarbiavimo plano pasirašymo ceremonija (Vilniaus įgulos karininkų ramovė, Pamėnkalnio g. 13, Vilnius 2-as a.);

15.00 val. Oficialus KASP 26-ųjų įkūrimo metinių minėjimas (Vilniaus įgulos karininkų ramovė);

16.00 val. Paroda (SKAT/KASP rinktinių surinkti senoviniai, savadarbiai Lietuvos Respublikos herbai, Vyčių ženklai, Savanorių pajėgų simbolika ir kt.);

16.30 val. Planuojama renginio pabaiga

 

1991-ųjų metų sausio 17 dieną, po Sovietų Sąjungos bandymo ginkluota jėga nuversti teisėtą Lietuvos vyriausybę, Aukščiausioji Taryba priėmė Įstatymą dėl Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) įkūrimo. Remiantis šiuo įstatymu oficialiai pradėjo veikti Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba (SKAT, 1998 m. reorganizuota į KASP). Įstatymas įteisino ir juridiškai legalizavo jau veikiančias savanorių formuotes, sudarė prielaidas paskirti vadovybę, formuoti dalinius. Įkūrus Savanoriškąją krašto apsaugos tarnybą, buvo išspręstas vienas esminis uždavinys – į valstybės gynimą oficialiai buvo įtraukta visuomenė, kuri valstybę jau gynė remdamasi įstatymu.

 

Krašto apsaugos savanorių pajėgas sudaro štabas ir šešios rinktinės, apimančios visą Lietuvos teritoriją. Šiuo metu KASP tarnauja daugiau nei 4600 karių savanorių ir daugiau nei 500 profesinės karo tarnybos karių, kurie yra rengiami Lietuvos Respublikos sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai, tarptautinėms operacijoms, treniruojami kolektyvinei sąveikai su reguliariosiomis pajėgomis, rengiasi šalies gynybai teritoriniu pagrindu, taip pat teikia pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms.

 

Stiprinant šalies gynybinius pajėgumus 2016-2017 m. steigiamos naujos kuopas. 2016 m. savanorių pajėgos pasipildė kuopomis Šalčininkuose, Biržuose ir Kalvarijoje, o 2017 m. – Klaipėdoje.

 

Kontaktinis asmuo: kpt. Paulius Babilas, KASP viešųjų ryšių karininkas, mob. tel. +37061840469

 

Nuotraukos KASP archyvo

 

Daugiau nuotraukų: http://bit.ly/2jWrMje

 

2017-01-17 08:36

Su švente savanoriai

Šaunuoliai. Galėtų ir šauliai prisidėti per savo šventes ir ne tik - būtų galima per visas valstybines ir karines šventes visur ir visiems savanoriams, šauliams, atsargoms kariams dėvėti uniformas.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media