Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

 

Aptartas bendras NATO priešakinio bataliono ir Sausumos pajėgų vienetų karinis rengimas

2017.01.25
image

„Susitikę su į Lietuvą atvykusiu NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadu pulkininku leitenantu Christophu Huberiu (Christoph Huber) aptarėme šių metų pirmojo pusmečio bataliono ir Lietuvos karių karinio rengimo kalendorių, apžvelgėme vidaus tvarkos taisykles ir pasiderinome pagrindinius veiklos koordinavimo principus. Labai džiugu, kad taip greitai po Varšuvoje priimtų sprendimų matome į Lietuvą atvykstančius padalinius, kurie kartu su mūsų kariais stiprins šalies ir viso aljanso gynybą, kartu ir atgrasydami potencialų priešą“, – sakė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys po sausio 25 d. Rukloje įvykusio jo, mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vado ir NATO priešakinių pajėgų bataliono vado koordinacinio susitikimo.

 

Į Lietuvą NATO priešakinių pajėgų bataliono pirmosios rotacijos vadas plk. ltn. Ch. Huberis su štabo karininkais atvyko sausio 24 dieną. Bataliono vadas, prieš atvykstant į Lietuvą pagrindinėms bataliono pajėgoms, vykdys pasirengimo darbus, karinio rengimo planų rengimą ir derinimą, susipažins su bataliono karių gyvenimo ir tarnybos sąlygomis, infrastruktūra, kaimyniniais padaliniais.

 

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės atvykimas į Lietuvą prasidėjo šią savaitę. Pirmieji į šalį sausio 24 d. atvyko Belgijos kariai – bataliono priešakinė logistinė grupė. Ši per 100 karių grupė užtikrins reikiamus pasiruošimo darbus atvykstančioms pagrindinėms bataliono pajėgoms. Belgijos kariai su karine technika į Lietuvą atvyksta sausio 24-26 dienomis.

 

Nuo kitos savaitės prasidės ir Vokietijos karių, kurie sudarys NATO priešakinių pajėgų bataliono pagrindą, persidislokavimas iš nuolatinės vietos Bavarijoje į Lietuvą. Vėliau į šalį atvyks Nyderlandų ir Norvegijos kariai, kurie sudarys pirmąją NATO priešakinių pajėgų rotaciją. Planuojama, visi NATO priešakinių pajėgų bataliono padaliniai į Lietuvą atvyks ir visą operacinį pajėgumą pasieks iki birželio vidurio.

 

2017-2018 metų laikotarpiui NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos kariai – iš viso apie 1 200 karių. Bataliono kovinei grupei vadovaus ir jos pagrindą sudarys Vokietijos kariai.

 

Taikos metu NATO priešakinių pajėgų batalionas dalyvaus pratybose su Lietuvos kariais, o krizės ar konflikto atveju gintų Lietuvą kartu su Lietuvos nacionalinėmis ir papildomai atvykstančiomis sąjungininkų pajėgomis.

 

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė bus dislokuota Rukloje (Jonavos r.), ji bus priskirta Lietuvos kariuomenės Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“. Sąjungininkų kariai kartu su brigados kariais dalyvaus karinio rengimo programoje.

 

Lietuvoje dislokuojama NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę nuolat sudarys štabas ir štabo kuopa, aprūpinimo kuopa, trys-keturios kovinės kuopos. Be to, bus įvairūs kovinės paramos vienetai. Sąjungininkų bataliono kovinė grupė pagal poreikį, pvz. grėsmė, pratybos ir pan., galės būti pastiprinam. Pastiprinimas planuojamas ir šią vasarą, kai numatytas intensyvus pratybų ciklas. Planuojama, kad į Lietuvą papildomi atvyks artilerijos, oro erdvės gynybos, inžineriniai ir kiti padaliniai.

 

Lietuva atvykusiems sąjungininkų kariams teikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą – užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą, kitą reikalingą logistinę paramą.

 

Dėl pasikeitusios saugumo situacijos, Varšuvos NATO viršūnių susitikime valstybių lyderiai priėmė sprendimą nuo 2017 m. trijose Baltijos valstybėse ir Lenkijoje sustiprinti sąjungininkų buvimą dislokuojant po NATO priešakinių pajėgų bataliono dydžio kovines grupes.

 

Visą informaciją apie NATO priešakinių pajėgų batalioną Lietuvoje pateikiama specialioje rubrikoje: NATO priešakinių pajėgų batalionas. Nuoroda į ją čia: http://kariuomene.kam.lt/lt/efp.html

 

Nuotraukos: št. srž. Oksana Boguševičienė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media