Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

 

Tauragės regione kartu treniruojasi Portugalijos ir Lietuvos kariai

2017.09.06
image

Rugsėjo 4–8 d. vykstančiose bendrose pratybose treniruojasi Portugalijos rotacinių pajėgų ir Lietuvos Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai Tauragėje ir miesto prieigose bei Pagėgių savivaldybėje.

 

Lietuvoje nuo šių metų gegužės keturių mėnesių laikotarpiui bendroms pratyboms su Lietuvos kariais dislokuota apie 100 Portugalijos rotacinių pajėgų karių su savo kovine technika. Portugalijos karių kontingentas įsikūręs Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione Tauragėje ir kartu su bataliono kariais dalyvauja Lietuvoje rengiamose nacionalinėse ir tarptautinėse pratybose. Tai jau trečioji Portugalijos karių rotacija įgyvendinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione.

 

Šią savaitę vykstančiose lauko taktinėse pratybose „Tauragė 2017“ abiejų šalių kariai treniruojasi vykdyti gynybos ir puolimo operacijas. Vietos gyventojai gali pamatyti Portugalijos karių atsigabentą ir pratybose naudojamą karinę techniką: šarvuočius „Pandur“, lengvuosius visureigius „Toyota“, greitosios pagalbos automobilį „Iveco“, taip pat įvairią ginkluotę.

 

Kartu su Lietuvos ir Portugalijos kariais pratybose dalyvauja Tauragės vyriausiojo policijos komisariato, Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnai, Aviacijos valdybos sraigtasparniai, taip pat ir Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro bei Tauragės ligoninės personalas.

 

Portugalijos rotacinės pajėgos į Lietuvą atvyksta nuo 2015 m., pagal NATO programą „Assurance Measures“ (liet. „Užtikrinimo priemonės“). „Assurance Measures“ yra oro, jūros ir sausumos priemonės NATO centrinėse ir Rytų Europos šalyse, skirtos stiprinti šalių sąjungininkių saugumą.

 

Portugalija taip pat jau tris kartus siuntė savo Karinių oro pajėgų kontingentus į NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse. Ši šalis prisideda ir prie NATO pajėgų integravimo vieneto veiklos bei užduočių įgyvendinimo Lietuvoje, siųsdama į vieneto štabą du karininkus.

 

Nuo 2014 metų pavasario stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione, Lietuvoje dislokuojami rotuojamos JAV sausumos pajėgų kuopos kariai, taip pat po kelis mėnesius mūsų šalyje treniravosi Belgijos, Čekijos, Danijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Portugalijos, Vengrijos ir Vokietijos karių kuopos.

 

Nuotraukų autorius – j. eil. Eugenijus Ambrozas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media