Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

 

Ministras R. Karoblis susitiko su Krašto apsaugos sistemos Psichologinės paramos grupės atstovais

2017.09.05
image

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su krašto apsaugos sistemos Psichologinės paramos grupės atstovais ir aptarė šios grupės veiklą.

 

2008 m. įkurta Psichologinės paramos grupė vienija visus krašto apsaugos sistemoje (KAS) tarnaujančius psichologus ir siekia užtikrinti efektyvų psichologinės paramos teikimą. Grupė teikia psichologinę paramą personalui, atliekančiam darbą ar tarnybą labai sudėtingomis, padidinto pavojaus sveikatai ar gyvybei sąlygomis, konsultuoja karius ir jų šeimas, bendradarbiauja su skirtingo lygio vadais, siekiant ugdyti karių psichologinį atsparumą bei sprendžiant su karių psichologine gerove ir psichikos sveikata susijusius klausimus. Psichologinės paramos grupė taip pat dalyvauja rengiant įvairias KAS personalo atrankas, vykdo įvairius tyrimus, pvz., padalinio psichologinio klimato, personalo kaitos priežasčių, pasitenkinimo darbu bei teikia siūlymus vadams dėl personalo motyvacijos didinimo ir pasitenkinimo darbu priemonių.

 

„Užtikrinti maksimalų rūpinimąsi savo kariais yra kariuomenės pareiga, tad dėmesys psichinei karių sveikatai, jų motyvacijai yra būtinas bendro karių sveikatos stiprinimo elementas“, - sakė krašto apsaugos ministras R. Karoblis. Pasak jo, ne mažiau svarbi ir kita kariuomenės psichologų darbo pusė – įvairūs mokymai psichologine tematika, pvz., streso valdymo įgūdžių lavinimas, psichologinio atsparumo, vadovavimo ir lyderystės, savižudybių intervencijos mokymai, taip pat pagalba kariams ir jų šeimoms, rengiantis tarptautinėms operacijoms, jų metu ir grįžus iš jų ir pan.

 

Tuo tarpu susitikime dalyvavusi kapitonė Danutė Lapėnaitė sakė, jog svarbiausia – užtikrinti Psichologinės paramos grupės veiklos tęstinumą ir plėtrą. „Per dešimt grupės veiklos metų požiūris į psichologinę pagalbą pasikeitė kardinaliai: šiandien kariuomenės psichologai jaučiasi reikalingi, vertinami ir kuriantys realią pridėtinę vertę – tiek teikiant pasiūlymus vadams dėl personalo motyvacijos didinimo, karių psichologinio atsparumo ugdymo, tiek teikiant psichologinę paramą kariams ir jų šeimoms“, - sakė ji.

 

Kitąmet Psichologinės paramos grupė švęs 10-metį. Šią proga ketiname paminėti surengiant konferenciją karo psichologijos klausimais.

 

 

Krašto apsaugos ministro patarėja viešiesiems ryšiams Vita Ramanauskaite, tel. 8 620 81 779.

 

Asociatyvi nuotrauka - autorė Ieva Budzeikaitė

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media