Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Lietuvoje lankosi Norvegijos kariuomenės orkestras

2017.09.02
image

Galerija

„Vilniaus publika labai šilta, mūsų nuotaika puiki, o ir oras šiandien – nuostabus!” – po rugsėjo 2 d. Vilniaus Katedros aikštėje surengto koncerto džiaugėsi Norvegijos kariuomenės Šiaurės orkestro prodiuserė Merete Jakobsen Klæboe.

Norvegijos kariuomenės Šiaurės orkestras į Lietuvą atvyko aplankyti Lietuvoje dislokuotų Norvegijos karių ir surengti keletą koncertų Lietuvos visuomenei. Vienas seniausių Norvegijoje orkestrų į Lietuvą atvyko iš Harstado miesto.

„Atvykdami į Lietuvą norime paremti ne tik Norvegijos, bet ir kitų NATO šalių karius, kurie tarnauja NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Rukloje“, – sako orkestro prodiuserė Merete Jakobsen Klæboe. Ji pabrėžia, kad pasirodymais savo šalies kariams orkestras nori sustiprinti karių profesinį identitetą ir didinti jų moralę.

 

„Mes taip pat pasinaudosime proga ir surengsime keletą pasirodymų Lietuvos žmonėms, kadangi esame tikri, jog ryšius tarp valstybių būtina stiprinti ir per universaliąją kultūros ir muzikos kalbą“, – sako Merete Jakobsen Klæboe.

Orkestro pasirodymus galės dar galės pamatyti Kauno ir Tauragės gyventojai. Sekmadienį orkestras koncertuos Tauragės kultūros namuose, o pirmadienį – Kauno įgulos karininkų ramovėje.

 

NATO priešakinių pajėgų batalione, kuriam vadovauja Vokietija, kartu su olandų, belgų ir Liuksemburgo kariais tarnauja ir 200 Norvegijos karių, atvykusių iš Telemark bataliono ir Norvegijos kariuomenės Šiaurės brigados padalinių.

 

Norvegijos kariuomenės Šiaurės orkestras yra seniausias ir vienas žinomiausių profesionalių karinių orkestrų šiaurinėje Norvegijos dalyje. Orkestro istorija skaičiuojama nuo 1911 metų. Šiandien orkestre groja 29 profesionalūs muzikantai, jie atlieka įvairaus žanro muziką: nuo klasikos iki šiuolaikinės, popmuzikos ir roko.

 

Norvegijos kariuomenės Šiaurės orkestro pasirodymų programa:

 

Rugsėjo 3 d., sekmadienį, 19 val. - Tauragės kultūros namuose.

Rugsėjo 4 d., pirmadienį, 19 val. - Kauno įgulos karininkų ramovėje.

 

***

Apie NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę.

 

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje dislokuota nuo šių metų pradžios. Joje šiuo metu per 450 Vokietijos, 100 Belgijos, 20 Liuksemburgo, 250 Nyderlandų ir per 200 Norvegijos karių. Kovinė grupė yra pasirengusi ir pajėgi atgrasyti, o prireikus kartu su nacionalinėmis pajėgomis nedelsiant reaguoti į bet kokią agresiją. Bataliono kovinei grupei Lietuvoje vadovauja ir jos pagrindą sudaro Vokietijos kariai. NATO priešakinių pajėgų batalionas yra tiesioginis atsakas į agresyvius ir provokacinius karinius Rusijos veiksmus prie NATO teritorijos sienų, kurie lėmė stabilumo ir saugumo susilpnėjimą, didesnį saugumo situacijos nenuspėjamumą ir saugumo aplinkos pokyčius. Sprendimas dislokuoti NATO priešakinių pajėgų batalioną prie rytinių NATO sienų buvo priimtas pernai liepą Varšuvoje NATO viršūnių susitikime Baltijos šalių ir Lenkijos prašymu.

 

Šiandien atgrasymo ir gynybos tikslais Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje kovinėms grupėms vadovauja Vokietija, Kanada, Jungtinė Karalystė ir Jungtinės Amerikos Valstijos. Jų buvimas reiškia tai, kad vienos aljanso narės užpuolimas reikštų ataką prieš visas. Šios pajėgos reiškia ir didžiausią kada nors NATO kolektyvinės gynybos sustiprinimą, kuris taip pat apima ir NATO buvimą Juodosios jūros regione.

Alfredo Pliadžio nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media