Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis: „Rytų partnerystė išlieka mūsų prioritetu ir esame pasirengę toliau dirbti ir remti šią iniciatyvą“

2017.09.27
image

„Kviečiu Rytų partnerystės valstybes nuosekliai ir aktyviai domėtis tuo, kas vyksta Europos Sąjungoje, būti vykstančių procesų dalimi, įnešti savo indėlį ir tuo pačiu gauti naudos iš sukurtų instrumentų, iniciatyvų ES gynybos ir saugumo srityje. Taip pat raginu Rytų partnerystės valstybes, siekiančias europinės integracijos, toliau augti ir likti ištikimiems europietiškai vizijai, energingai eiti pasirinktu keliu“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, sveikindamas tarptautinės saugumo konferencijos „Rytų partnerių indėlis į Europos saugumą ir gynybą – praktinis Europos Sąjungos globalios strategijos įgyvendinimas“ dalyvius kviestinės vakarienės metu.

 

Konferencija vyko rugsėjo 26-28 d. Vilniuje, ją organizavo Krašto apsaugos ministerija kartu su Rytų Europos studijų centru. Į konferenciją atvykę oficialūs pareigūnai, akademikai, pilietinės visuomenės ir nevyriausybinių organizacijų atstovai iš šešių Rytų partnerystės šalių (Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos) ir ES valstybių narių, taip pat Europos Sąjungos išorės veiksmų tarnybos aptarė Rytų partnerių saugumo iššūkius, praktinio Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės valstybių bendradarbiavimo galimybes įgyvendinant Europos Sąjungos globalią strategiją. Konferencijoje buvo diskutuojama apie požiūrį į pasaulyje vykstančius konfliktus ir krizes, poreikį stiprinti visuomenės saugumą ir atsparumą kylančioms grėsmėms.

 

Konferencijoje įžanginę kalbą sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Gruzijos gynybos ministras Levanas Izoria. Tai jau trečioji panašaus pobūdžio konferencija, jos organizuojamos siekiant aktyviai diskutuoti apie Europos Sąjungos ir Rytų parnerių bendradarbiavimą bendrosios gynybos ir saugumo klausimais, būdus ir priemones jį stiprinti ir gilinti. Šios konferencijos diskusijų apibendrinimai ir išvados teikiami kaip siūlymai Rytų partnerystės viršūnių susitikimo, kuris vyks š.m. lapkričio mėn. Briuselyje, deklaracijai.

 

Rytų partnerystė (angl. Eastern Partnership, EaP) – tai Europos Sąjungos iniciatyva, pradėta 2009 m. Rytų partnerystė yra speciali Europos kaimynystės politikos (EKP) rytinė dimensija. ES bendradarbiauja su pietinėmis ir rytinėmis kaimyninėmis šalimis, kad pasiektų kuo glaudesnę politinę asociaciją ir kuo didesnio laipsnio ekonominę integraciją.

 

2014 m. pabaigoje Lietuvos iniciatyva buvo įsteigtas patikos fondas, skirtas paskatinti aktyvesnį Rytų partnerystės valstybių įtraukimą į Bendrąją saugumo ir gnybos politiką (BSGP, angl. Common Security and Defence Policy). Patikos fondo steigėjos yra Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lietuvos, Slovakijos ir Vengrijos gynybos ministerijos. Šį fondą administruoja Lietuvos krašto apsaugos ministerija. Patikos fondo lėšomis finansuojamas Rytų partnerystės šalių atstovų dalyvavimas ES operacijose, mokymuose ir kursuose.

 

Nuotrauka Alfredo Pliadžio (KAM)

2021-07-17 17:14

Coreysatic

This year turned out to be very difficult. But we have optimized and reduced the cost of our products! It is almost impossible to find prices lower than ours, the sale is at the cost price level. Watch and be surprised by our super low prices https://is.gd/72jG3I
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media