Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Kariūnai įveikė pirmąjį lauko pratybų etapą

2017.09.08
image

Rugsėjo 7 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos I kurso (Durbės mūšio kuopos) kariūnai Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos r.) baigė bazinį kariūno kursą (BKK) ir įgijo pagrindinį karinį pasirengimą. Baigiamąsias kurso pratybas „Šlovės takas“ sėkmingai įveikė visi jose dalyvavę 62 kariūnai (55 vaikinai ir 7 merginos).

 

Paskutinę savaitę organizuotose kompleksinėse lauko pratybose kariūnai atliko taktikos, ryšių, ginkluotės, šaudybos užduotis. I kurso vadas Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke vyresnysis leitenantas Donatas Tarakanovas sakė, kad šios pratybos per BKK buvo sunkiausios, nes kariūnai keturias paras gyveno lauko sąlygomis ir turėjo parodyti savo ištvermę, pademonstruoti kurso metu įgytas žinias. „Visi pratybose dalyvavę kariūnai parodė, kad yra motyvuoti ir užsispyrę. Jau iš akių matydavom, kad nepasiduos, nors būdavo labai sunku, – pasakojo pratybų vadovas. – Džiugu tai matyti, todėl linkime, kad toks užsispyrimas neužgestų ir po ketverių metų – kad jis tęstųsi ir po studijų Karo akademijoje.“

 

BKK metu įgytomis žiniomis džiaugėsi ir patys pirmakursiai. Povilas Masionis prisipažino, kad jis, prieš stodamas į akademiją, atliko nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, todėl su baziniu kario kursu jau buvo susipažinęs. Tačiau šįkart BKK, pasak vaikino, buvo sunkesnis. „Man buvo tik įdomiau, nes sužinojau dar daugiau kariui reikalingos informacijos, o ankstyvas „Šlovės takas“ buvo tik gera rytinė mankšta“, – apibendrino Povilas, kuriam pritarė ir kiti kariūnai, pirmą kartą sudalyvavę pratybose. „Buvo nauja patirtis, – pirmąsias akimirkas, tik įstojus į akademiją, prisimena Aidas Lenkauskas. – Nesigailiu savo pasirinkimo ir dabar. Žinau, kad vėliau bus naujų išbandymų, bet visiems esu pasiruošęs.“

 

„Šios septynios savaitės Rukloje buvo labai įdomios. Čia daug veiksmo, kas man ir patinka, – įspūdžiais dalinosi Agnė Švabauskaitė. – Dabar to veiksmo mums buvo tikrai daug. Tai mane tik dar labiau motyvavo stengtis mokytis ir gerai atlikti visas man skirtas užduotis.“

 

Bazinis kariūno kursas

 

Visi priimti į Karo akademiją jaunuoliai jau liepos 25-ąją septynioms savaitėms išvyko į Mokomąjį pulką išeiti bazinį kariūno kurso. Jo metu susipažino su kuopos ginkluote, įgijo karinių teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, kuriuos vėliau tobulins tęsdami studijas akademijoje.

 

Didžiąją kurso dalį Rukloje sudarė praktinės pratybos auditorijoje ir vietovėje. Kariūnai mokėsi karinės inžinerijos, taktikos, ryšių, topografijos, rikiuotės ir pirmosios medicinos pagalbos pagrindų.

 

Mokymų metu prioritetas buvo skiriamas jaunuolių fizinei būklei sustiprinti ir paruošti organizmą fiziniams krūviams.

Kariūnams, sėkmingai išėjusiems BKK, išlaikiusiems visų mokomųjų dalykų testus ir atlikusiems nustatytas individualias užduotis, o po baigiamųjų pratybų įveikus „Šlovės taką“, rugsėjo 8 d. bus įteikti kurso baigimo pažymėjimai.

 

Š. m. rugsėjo 23 d. I kurso kariūnai prisieks tarnauti Lietuvos valstybei ir toliau tęs studijas Karo akademijoje.

 

Studijų metu jie mokysis pagal bakalauro studijų lyderio ugdymo ir karinio rengimo programas. Po ketverių metų sėkmingai baigusiems studijas ir davusiems karininko priesaiką kariūnams bus suteiktas pirmasis karininko (leitenanto) laipsnis ir aukštasis išsilavinimas.

 

Asmuo ryšiams – Lina Vaitiekūnaitė, tel. +370 672 43275

 

K. Dijoko nuotraukos

 

Daugiau kariūnų baigiamųjų pratybų akimirkų LKA fotogalerijoje

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media