Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2016 - 07)

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgoms vadovaus brg. gen. V. Rupšys
2016.07.15
img

Vaizdo medžiaga

 

Liepos 15 d. prie Kauno pilies iškilmingos ceremonijos metu, minint 606-ąsias Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų metines, vadovavimą Sausumos pajėgoms perėmė naujasis vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys. Prieš šią ceremoniją plk. V. Rupšiui buvo suteiktas brigados generolo laipsnis Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Vilniuje. Naujasis Sausumos pajėgų vadas pakeitė ketverius metus šias pareigas ėjusį generolą majorą Almantą Leiką.

null
Krašto apsaugos ministras J. Olekas su Prancūzijos senatore aptarė kovą su terorizmu
2016.07.15
img

Liepos 15 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitikęs su Prancūzijos Senato Užsienio reikalų, gynybos ir ginkluotųjų pajėgų komisijos generaline sekretore Hélène Conway-Mouret pareiškė užuojautą dėl tragiškų įvykių Nicoje.

 

„Nuoširdžiai užjaučiame žuvusiųjų ir nukentėjusiųjų šeimas per terorizmo išpuolį Nicoje. Turime būti dar labiau vieningi ir stiprinti kovą su terorizmu“, - susitikime kalbėjo ministras J. Olekas.

null
Krašto apsaugos viceministras M. Velička susitiko su Jungtinės Karalystės parlamentaru M. Pritchardu
2016.07.14
img

Liepos 14 d. krašto apsaugos ministerijos viceministras Marijus Velička susitiko su Lietuvoje besilankančiu Jungtinės Karalystės parlamentaru Marku Pritchardu (Mark Pritchard), kuris yra Parlamentinės grupės ryšiams su Lietuva pirmininkas. Lietuvos ir Jungtinės Karalystės atstovai aptarė šalių bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje, NATO viršūnių susitikimo Varšuvoje priimtus sprendimus ir Baltijos regiono saugumo iššūkius.

null
Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgoms minint 606-ąsias metines vyks vado pasikeitimo ceremonija
2016.07.14
img

Liepos 15 d., 11 val. prie Kauno pilies vyks iškilminga Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vado pasikeitimo ceremonija kartu minint 606-ąsias Sausumos pajėgų metines. Prieš šią ceremoniją, naujajam Sausumos pajėgų vadui pulkininkui Valdemarui Rupšiui Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Vilniuje bus suteiktas brigados generolo laipsnis. Naujasis Sausumos pajėgų vadas pakeis ketverius metus šias pareigas ėjusį generolą majorą Almantą Leiką.

null
Kariūnai pėsčiomis iš Pabradės sugrįš į Lietuvos karo akademiją Vilniuje
2016.07.13
img

Liepos 15 d. į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją sugrįš IV kurso kariūnai, dvi savaites Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje dalyvavę paskutinėse lauko taktinėse vertinamosiose pratybose – būrio vado kovos kurse. Būsimieji leitenantai grįš įveikę 30 kilometrų žygį pėsčiomis.

null
Atidarytas Nacionalinis kibernetinio saugumo centras Vilniuje
2016.07.12
img

Vaizdo medžiaga (aut. vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis)

 

Liepos 12 d. Vilniuje oficialiai atidarytas Nacionalinio kibernetinio saugumo centras, kuris siekia užtikrinti centralizuotą kibernetinės erdvės apsaugą nacionaliniu mastu. „Besikeičianti saugumo situacija išryškina kibernetinės gynybos svarbą. Praktika rodo, kad kibernetinių atakų skaičius šalyje auga, o jų poveikis vis labiau gali įtakoti eilinių žmonių gyvenimą. Atidaromas Nacionalinis kibernetinio saugumo centras stiprina savo pajėgumus, glaudžiai bendradarbiauja ir teikia pagalbą kitoms viešojo ir privataus sektorių institucijomis,“ – sakė ceremonijoje dalyvavęs krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

null
Lietuvos ir Armėnijos gynybos ministrai sutarė tęsti dvišalį bendradarbiavimą
2016.07.12
img

Vaizdo medžiaga

 

Liepos 12 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Armėnijos gynybos ministru Seyranu Ohanyanu (Seyran Ohanyan) aptarė dvišalį karinį bendradarbiavimą ir jo perspektyvas, dalyvavimą tarptautinėse operacijose, Armėnijos santykius su NATO ir Europos Sąjunga, apsikeitė nuomonėmis apie saugumo padėtį regionuose.

null
Lietuvoje lankysis Armėnijos gynybos ministras
2016.07.11
img

Liepos 12 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiks su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Armėnijos gynybos ministru Seyranu Ohanyanu (Seyran Ohanyan). Ministrai aptars dvišalį karinį bendradarbiavimą ir jo perspektyvas, dalyvavimą tarptautinėse operacijose, Armėnijos santykius su NATO ir Europos Sąjunga, apsikeis nuomonėmis apie saugumo padėtį regionuose.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys. 2016 07 04-10
2016.07.11
img

Liepos 4-10 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai du kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

null
NATO patvirtino naujas gynybos ir atgrasymo priemones
2016.07.10
img

Liepos 8 d. NATO valstybių vadovai susitikime Varšuvoje patvirtino keturių tarptautinių bataliono kovinių grupių dislokavimą Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje.

 

Vokietija paskelbė apie savo sprendimą tapti vadovaujančia šalimi formuojant Lietuvai skirtą bataliono kovinę grupę. Jungtinė Karalystė vadovaus Estijoje dislokuojamam batalionui, Kanada - Latvijoje, o Jungtinės Amerikos Valstijos - Lenkijoje. Savo ketinimą jungtis prie Vokietijos ir siųsti savo karius į Lietuvą Varšuvoje oficialiai paskelbė Norvegija, Nyderlandai, Liuksemburgas, Belgija ir Prancūzija.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media