Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Akredituotas naujasis Švedijos gynybos atašė Lietuvai

2016.07.28
image

Liepos 28 d. Krašto apsaugos ministerijoje vyko naujojo Švedijos gynybos atašė Lietuvai pulkininko leitenanto Örjano Strömo (Örjan Ström) akreditacijos ir buvusio Švedijos gynybos atašė Lietuvai plk. ltn. Tapanio Aslako Mattuso (Tapani Aslak Mattus) atsisveikinimo ceremonija.

 

Naujasis Švedijos gynybos atašė Örjanas Strömas šalies kariuomenėje tarnauja nuo 1985 metų. Prieš dabartinį paskyrimą į gynybos atašė pareigas karininkas tarnavo Švedijos karinių pajėgų štabe. Plk. ltn. O. Strömas yra baigęs Švedijos nacionalinį gynybos koledžą ir Karo akademiją Karlberge. Švedijos karininkas yra tarnavęs tarptautinėse misijose Afganistane bei Bosnijoje ir Hercegovinoje.

 

Pareigas baigęs eiti plk. ltn. T. A. Mattusas Lietuvoje dirbo nuo 2012 m. liepos ir rezidavo Vilniuje. Atsisveikinimo proga ir už asmeninį indėlį stiprinant Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimą gynybos srityje krašto apsaugos viceministras Antanas Valys buvusiam Švedijos gynybos atašė plk. ltn. T. A. Mattusui įteikė krašto apsaugos sistemos lygmens medalį „Už nuopelnus“.

 

Lietuva taip pat yra skyrusi gynybos atašė Švedijai, kuris reziduoja Kopenhagoje (Danija).

 

Alfredo Pliadžio nuotraukos

  

Apie Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimą gynybos srityje:

 

Lietuvos ir Švedijos karinis bendradarbiavimas iki Lietuvos narystės NATO buvo daugiausiai grindžiamas Švedijos parama Lietuvos kariuomenei. Vykdyti ginkluotės ir įrangos perdavimo, medicininės paramos, jūros ir pakrančių stebėjimo sistemos, oro gynybos bataliono, oro bazės įrengimo ir kiti projektai, o Lietuvos karininkai tobulinosi Švedijos karo mokyklose.

 

Šiuo metu bendradarbiavimas plėtojamas tarp atskirų Lietuvos ir Švedijos kariuomenių dalinių. Artimiausius ryšius palaiko karinės oro ir jūrų pajėgos ir karo medicinos tarnybos. Kasmet štabų lygmenyje suderinamos dvišalio bendradarbiavimo programos.

 

Švedijos ir Lietuvos karinės pajėgos dalyvauja bendrose pratybose Baltijos regione, tokiose kaip priimančiosios šalies paramos pratybos „Baltijos šeimininkas“ (angl. “Baltic Host“), minų paieškos ir nukenksminimo Baltijos jūroje pratybos „Atvira dvasia“ (angl. “Open Spirit“). 2011 m., pirmą kartą istorijoje, Švedijos KOP naikintuvai JAS-39 „Gripen“ kartu su NATO lėktuvais dalyvavo Baltijos regiono karinių oro pajėgų treniruotėje (angl. Baltic Regional Training Event, BRTE, nuo 2016 m. pavadinimas – „Ramstein Alloy“), skirtoje užtikrinti oro erdvės virš Baltijos jūros saugumą. Nuo to laiko Švedijos naikintuvai šiose karinių oro pajėgų pratybose dalyvauja reguliariai. Lietuvos kariai 2015 m. pirmąjį pusmetį budėjo Švedijos vadovaujamos ES Šiaurės kovinės grupės sudėtyje.

 

Švedija taip pat aktyviai dalyvauja Baltijos gynybos koledžo (BALTDEFCOL) veikloje. 1997–2003 m. Švedija buvo BALTDEFCOL projekto vadovaujanti šalis, o šiuo metu siunčia į koledžą savo studentus.

 

Abi šalys aktyviai dalyvauja Šiaurės ir Baltijos valstybių regioninio gynybos bendradarbiavimo iniciatyvoje, skirtoje stiprinti Gruzijos ir Ukrainos šalių gynybos sektoriaus reformas.

 

Lietuvos ir Švedijos gynybos ministrai 2011 m. birželio 9 d. Briuselyje pasirašė dvišalį susitarimą dėl bendradarbiavimo gynybos srityje, kuriame nustatomi bendradarbiavimo tikslai ir principai, reglamentuojamos bendradarbiavimo sritys, formos ir kiti klausimai. Pastaraisiais metais valstybių gynybos ministrai ir kariuomenių vadai yra apsikeitę oficialiais vizitais.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media