Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Žinių archyvas (2016 - 04)

Vokietija planuoja formuoti NATO bataliono kovinę grupę Lietuvoje
2016.04.29
img

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, ketvirtadienį, balandžio 28 d., vakare telefonu kalbėjo su Vokietijos gynybos ministre Ursula von der Leyen ir gavo patvirtinimą, kad Vokietija planuoja imtis vadovavimo formuojant NATO bataliono kovinę grupę Lietuvoje.

null
Lietuvos kariai bus vertinami ES kovinės grupės pratybose Jungtinėje Karalystėje
2016.04.29
img

Balandžio 29 d. Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai išvyksta dalyvauti vertinamosiose visos kovinės grupės pratybose Jungtinėje Karalystėje.

null
Vadovavimą tarptautiniam regioniniam Bendrajam valdymo ir pranešimų centrui perėmė Latvija
2016.04.29
img

Balandžio 29 d. vadovavimą tarptautiniam regioniniam Bendrajam valdymo ir pranešimų centrui (BVPC) iš Lietuvos karinių oro pajėgų majoro Povilo Cicėno perėmė Latvijos karinių oro pajėgų pulkininkas leitenantas Gatis Gailitis.

 

„Bendras valdymo ir pranešimų centras yra vienas iš pagrindinių Oro policijos vienetų užtikrinant saugumą oro erdvėje ne tik Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, bet ir visame NATO šiaurės rytų regione. BALTNET projektas išlieka efektyvaus bendradarbiavimo pavyzdžiu, kai skirtingų tautų atstovai susijungia vienam tikslui“, – sakė BVPC vadovavimą perduodamas mjr. P. Cicėnas.

null
Kariuomenės sraigtasparniu evakuotas susižalojęs žvejybinio laivo įgulos narys
2016.04.29
img

Balandžio 29 d. Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparniu AS365N3+ „Dauphin“ buvo atlikta Baltijos jūroje esančio žvejybinio laivo įgulos nario medicininė evakuacija, susižalojęs asmuo perduotas Klaipėdos universitetinės ligoninės medikams.

null
Šauktiniams suteikta galimybė tarnybos metu sukaupti daugiau nei 3 tūkst. eurų
2016.04.29
img

Nuo balandžio 27 d. įsigaliojo Karo prievolės įstatymo pataisos, pagal kurias nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliekantys jaunuoliai nuo šiol galės sukaupti daugiau nei 3 tūkst. eurų. Šią sumą sudarytų skatinamosios piniginės išmokos ir išmokos buitinėms išlaidoms tiems savo noru tarnybą atlikti pasirinkusiems asmenims, kurių tarnyba įvertina „labai gerai“.

null
Prisiekė apie 600 karių ir kartu minėjo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną
2016.04.29
img

Vaizdo medžiaga

 

Balandžio 29 d. Lietuvos Respublikai prisiekė apie 540 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių ir 52 Bazinį kario savanorio įgūdžių kursą įveikę kariai Lietuvos Didžiojo etmono Jonušo Radvilos Mokomajame pulke Rukloje, Jonavos r.

 

Po priesaikos ceremonija vyko Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventė, kurioje visuomenei prisistatė visi Ruklos įguloje dislokuoti kariuomenės daliniai, taip pat ir sąjungininkų pajėgos.

null
Ateik, sužinok ir išbandyk! – kariuomenės ir visuomenės vienybės diena Vilniuje
2016.04.28
img

Vaizdo klipas

 

Gegužės 14 d. rengiama Kariuomenės ir visuomenės vienybės diena Vilniuje prie Baltojo tilto su šūkiu „Ateik, sužinok ir išbandyk!“.

 

Neries pakrantėje išsiskleis karinis miestelis, kuriame visos Lietuvos kariuomenės pajėgos pristatys moderniausią ginkluotę, techniką ir ekipuotę, papasakos apie savo kasdienybę ir iššūkius. Šventės dalyvių lauks įvairios karinės užduotys, susitikimai su įdomiais pašnekovais 15min.lt diskusijų klube.

 

Šventėje kartu dalyvaus ir pirmieji nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigiantys šauktiniai kariai, kurie mielai su šventės svečiais pasidalys savo tarnybos įspūdžiais. Į šventę atvyks ir Lietuvoje bendrose pratybose su mūsų kariais dalyvaujantys sąjungininkų kariai, savo veiklą pristatys Lietuvoje nuo praėjusių metų veikiantis NATO pajėgų integravimo vienetas.

null
Lietuvos valstybei prisieks apie 600 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos ir Bazinio kario savanorio įgūdžių kursą baigusių karių
2016.04.28
img

Balandžio 29 d. Lietuvos Respublikai prisieks apie 540 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių ir per 50 Bazinį kario savanorio įgūdžių kursą įveikusių karių.

 

Kartu su priesaikos ceremonija vyks Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventė, kurioje visuomenei prisistato visi Ruklos įguloje dislokuoti kariuomenės daliniai.

 

null
Lietuvos partizanų pagerbimo žygis – minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną
2016.04.28
img

Vaizdo klipas

 

Minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną organizuojamas Lietuvos partizanų pagerbimo žygis Varėnos–Merkinės miškais ir naujo maršruto „Dainavos apygardos partizanų takais“ atidarymas. Keliolikos kilometrų ilgio takai driekiasi per vietoves, kuriose kovojo, buvo įsirengę bunkerius ir žuvo Dainavos apygardos Kazimieraičio rinktinės partizanai.

 

Lietuvos partizanų pagerbimo žygyje, gegužės 15 d. kviečiami dalyvauti visi, pasiryžę įveikti 12 km atstumą.

null
25-erius metus gyvuojanti šeima – Savanorių pajėgų bigbendas!
2016.04.28
img

Balandžio 27 d. į įkūrimo 25-mečiui skirtą jubiliejinį Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) bigbendo koncertą susirinko gausus būrys muzikos mylėtojų, kolektyvo draugų, buvusių narių, artimųjų, svečių. Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabe su pirmuoju Lietuvoje kariniu pučiamųjų instrumentų kolektyvu kartu koncertavo akordeonistas Andrius Balachovičius, trombonininkas Donatas Bukauskas, garsūs atlikėjai: Egidijus Sipavičius, Česlovas Gabalis, Žilvinas Žvagulis ir Irena Starošaitė.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media