Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Skelbiamas bendras Lietuvos žvalgybos institucijų nacionaliniam saugumui grėsmių vertinimas ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento metinė veiklos ataskaita

2016.03.30
image

Kovo 30 d. Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas (AOTD) prie Krašto apsaugos ministerijos ir Valstybės saugumo departamentas paskelbė visuomenei bendrą grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą. Taip pat viešai skelbiama ir 2015 m. AOTD prie KAM veiklos ataskaita.

 

Tai pirmas kartas, kai Lietuvos žvalgybos institucijos visuomenei pateikia bendrą neįslaptintą grėsmių ir rizikos veiksnių Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui vertinimą.

 

„Didžiausiu neigiamu poveikiu nacionaliniam saugumui ir toliau išlieka Rusijos imperinės ambicijos, jos tebesitęsiantis užsienio politikos agresyvumas ir pasiryžimas panaudoti karinę jėgą siekiant savo tikslų,“ – komentuodamas žvalgybos tarnybų grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

 

Rusija ir toliau vertina NATO kaip didžiausią grėsmę savo nacionaliniam saugumui, todėl siekia skaldyti Vakarų šalių vienybę, naudodama politines, ekonomines, energetines, informacines ir karines priemones.

 

Pasak dokumento rengėjų, papildomos saugumo priemonės, kurių 2014–2015 m. NATO ėmėsi Baltijos regione, didina Baltijos valstybių saugumą. Rusija jau seniai vykdo pasirengimus galimam konfliktui su NATO. Baltijos valstybių vykdomas kariuomenių stiprinimas ir papildomos NATO saugumo priemonės vertintinos kaip atgrasymas, mažinantis tikimybę, jog Rusija ryšis pereiti nuo pasirengimų konfliktui prie realaus karinės jėgos panaudojimo.

 

Baltijos šalių kariuomenių stiprinimas, nauji įsigijimo projektai, pajėgumų plėtra ir NATO dalyvavimas Baltijos šalyse tampa labai svarbūs Rusijos žvalgybos ir saugumo tarnybų dėmesio objektai. Todėl vertinama, kad šnipinėjimas ir kita žvalgybinė veiklą ypač nukreipta prieš Lietuvos gynybą ir NATO pajėgas Baltijos šalyse augs.

 

2015 m. buvo ypatingi ir tuo, kad išaugo nauji iššūkiai Europos Sąjungos ir NATO šalims. Tai migracija ir tarptautinis terorizmas. Dokumento rengėjai teigia, jog labai tikėtina, kad šie klausimai bus vieni svarbiausių Europos Sąjungos, NATO ir daugelio valstybių darbotvarkėje ir 2016 m. Tai gali turėti neigiamų pasekmių Lietuvai, nes dėl jų gali mažėti dėmesys saugumo situacijai Rytų Europoje ir augti rengimasis bendradarbiauti su Rusija.

 

Antrojo operatyvinių tarnybų departamento 2015 m. veiklos ataskaita ir Bendras VSD ir AOTD prie KAM grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas yra pateikiami Krašto apsaugos ministerijos interneto tinklapyje.

 

Vieša informacija apie žvalgybos institucijų veiklą ir grėsmes nacionaliniam saugumui teikiama kasmet vadovaujantis Žvalgybos įstatymu.

 

Pagal Lietuvos Respublikos žvalgybos įstatymą AOTD yra įpareigotas skelbti veiklos ataskaitą ir grėsmių vertinimą visuomenei.

 

Pastaba: Kovo 30 d., trečiadienį, 13 val. Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai) rengiama spaudos konferencija, kurioje visuomenei bus pristatytos Lietuvos žvalgybos institucijų viešos veiklos ataskaitos.

(Dėl spaudos konferencijos inf. LR Seime: 8 5 239 6666).

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media