Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Žinių archyvas (2016 - 01)

Gelbėjimo operacija Kuršių mariose baigta
2016.01.31
img

Atnaujinta informacija

 Filmuota medžiaga

 

 

Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras informuoja, kad sausio 31 d. vykdyta žvejų gelbėjimo nuo Kuršių marių ledo operacija baigta. Jos metu saugiai krantą pasiekti padėta 75 asmenims. Vasario 1 d. galutiniais duomenimis, iš viso buvo išgelbėti 79 žmonės.  

 

null
Informacijos patikslinimas dėl Šiauliuose sulaikyto neblaivaus NATO kario
2016.01.31

 

Sausio 30 d. apie 5 val. ryte Šiauliuose buvo sulaikytas neblaivus Jungtinių Amerikos Valstijų kontingento, atliekančio tarnybą Lietuvoje, karys. Karys buvo neuniformuotas, ne tarnybos metu.

 

Šiuo metu NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse Šiauliuose vykdo Ispanijos karinių pajėgų kariai. Minėtas įvykis nėra niekaip susijęs su šią oro policijos misiją atliekančiais kariais.

null
Naujausia informacija apie studijas Lietuvos karo akademijoje „Aukštųjų mokyklų mugėje 2016“
2016.01.29
img

Vaizdo medžiaga apie studijas Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje

 

Sausio 29 d. iš arčiau susipažinti su kario profesija ir gauti išsamią informaciją apie studijų programas, priėmimo taisykles, išgirsti kariūnų pasakojimus apie studijas ir įgytą patirtį Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje galima atvykus į „Aukštųjų mokyklų mugę 2016“ Aleksandro Stulginskio universitete Kaune.

 

null
Lietuvos gyventojai ypač palankiai vertina NATO sąjungininkus
2016.01.29
img

Lietuvos gyventojai turi labai teigiamą požiūrį į NATO, dažniau mato uniformuotus Lietuvos karius, pritaria karių siuntimui į tarptautines operacijas ir krašto apsaugos biudžeto didinimui. Tokias nuostatas rodo krašto apsaugos ministerijos užsakymu 2015 m. gruodžio mėn. visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės RAIT atlikta apklausa.

 

 

null
Lietuva ir JAV stiprina bendradarbiavimą logistikos srityje
2016.01.28
img

Sausio 28 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, susitikęs su Lietuvoje viešinčiu JAV gynybos sekretoriaus pavaduotoju įsigijimams, technologijoms ir logistikai Alanu Estevezu (Alan F. Estevez), aptarė Lietuvos priimančiosios šalies paramą ir infrastruktūrą, skirtą sąjungininkų karių buvimui ir priėmimui.

 

„Tik kariniu požiūriu prasmingas sąjungininkų buvimas mūsų regione gali siųsti rimtą atgrasymo žinutę. Sąjungininkų koviniai vienetai ir iš anksto dislokuota karinė įranga ir ginkluotė yra mūsų manymu pagrindiniai atgrasymo elementai. Esame jau dabar pasirengę priimti sąjungininkų bataliono dydžio kovines pajėgas ir suteikti visapusišką priimančiosios šalies paramą – reikiamą įrangą, infrastruktūrą, mokymo priemones“, – susitikimo metu kalbėjo ministras J. Olekas.

null
Kijeve buvo diskutuojama apie būtinybę keisti įsisenėjusius stereotipus apie NATO ir ES
2016.01.28
img

Sausio 27 d. Lietuvos ambasada Kijeve, šiuo metu vykdanti NATO kontaktinės ambasados Ukrainoje funkcijas, į neformalų susitikimą sukvietė pagrindinių Ukrainos žiniasklaidos priemonių atstovus, žinomus žurnalistus ir Ukrainos nevyriausybinių organizacijų analitikus.

null
NATO pajėgų integravimo vieneto atstovai savo veiklą pristatė Vilniaus „Rotary“ klubo nariaims
2016.01.25
img

 

Sausio 19 d. NATO pajėgų integravimo vieneto (NPIV) kariai lankėsi Lietuvoje veikiančiame Vilniaus „Rotary“ klubo susirinkime. Apsilankyti klubo renginyje NPIV atstovus pakvietė Vilniaus „Rotary“ klubo prezidentas architektas Augis Gučas. Klubo prezidentas taip pat yra paveldosaugos ekspertas ir nuolatinis Vilniaus paveldosaugos komisijos narys.

null
Lietuvos vadovaujama tarptautinė ginkluotės kontrolės inspektorių grupė lankysis Rusijoje
2016.01.25
img

Lietuvos kariuomenės ginkluotės kontrolės inspektoriai kartu su kolegomis iš Italijos ir Latvijos sausio 25–29 d. Rusijoje atliks pasirinkto rajono inspekciją, vadovaudamiesi 2011 m. Vienos dokumento nuostatomis. Lietuvos vadovaujama tarptautinė ginkluotės kontrolės inspektorių grupė domėsis Rusijos karine veikla pasirinktame rajone, apimančiame Nižegorodsko ir Ivanovsko sritis.

null
Parengtas Nacionalinis kibernetinių incidentų valdymo planas
2016.01.25

Sausio 25 d. Lietuvos Vyriausybė pritarė nutarimui „Dėl nacionalinio kibernetinių incidentų valdymo plano“ patvirtinimo. Šį planą parengė Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų departamentas.

 

Parengtu Nacionaliniu kibernetinių incidentų valdymo planu siekiama sukurti nacionalinę kibernetinio saugumo incidentų valdymo sistemą, nustatyti kibernetinio saugumo politiką įgyvendinančių institucijų ir kitų institucijų, valdančių ir tvarkančių valstybės informacinius išteklius veiksmus, siekiant suvaldyti kibernetinius incidentus.

null
Ministras J. Olekas: „LITPOLUKRBRIG atskleidžia strateginę reikšmę, kurią Lietuva ir Lenkija teikia siekdamos priartinti Ukrainą prie euroatlantinės bendruomenės“
2016.01.25
img

Sausio 25 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas kartu su kolegomis – Lenkijos gynybos ministru Antoni Macierewicziumi (Antoni Macierewicz) ir Ukrainos gynybos ministru armijos generolu Stepanu Poltoraku (Stepan Poltorak) – Liubline (Lenkijoje) dalyvavo Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos bendrai įsteigtos brigados LITPOLUKRBRIG štabo atidarymo ceremonijoje.

 

Visų trijų šalių gynybos ministrai taip pat aptarė brigados projekto eigą ir jo ateities planus, saugumo situaciją Ukrainoje ir Ukrainos vykdomas reformas, šalių tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas.

 

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media