Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Žinių archyvas (2015 - 08)

Karinių oro pajėgų sraigtasparnis gelbėjo į jūrą nuo Palangos tilto nušokusius asmenis
2015.08.31
img

Rugpjūčio 29 d. naktį nuo Palangos tilto į jūrą nušokusių asmenų paieškai ir gelbėjimui buvo pakeltas Karinių oro pajėgų sraigtasparnis „Mi-8T“. Palangos paplūdimio ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gelbėtojams aptikus ir išgelbėjus jūroje esančius žmones, sraigtasparnis buvo atšauktas.

 

Apie pusė pirmos naktį du asmenys nušoko nuo Palangos tilto į jūrą, maždaug 300 m nuo kranto. Atvykę Palangos paplūdimio ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gelbėtojai pranešė, kad vieno asmens jūros paviršiuje nesimato. Apie pirmą valandą nakties į jūrą įšokę asmenys buvo išgelbėt ir perduoti medikams. Paskelbus paieškos ir gelbėjimo operacijos pabaigą sraigtasparnis grįžo į savo dislokacijos vietą paieškos ir gelbėjimo poste Nemirsetoje.

null
Krašto apsaugos ministras J. Olekas: „Svari Vengrijos parama užtikrinant saugumą mūsų regione – solidarumo ir vienybės ženklas“
2015.08.31
img

Rugpjūčio 31 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose susitikęs su Vengrijos gynybos ministru dr. Csaba Hende aptarė regioninio saugumo, paramos Ukrainai, artėjančio NATO Viršūnių susitikimo Varšuvoje, dvišalio bendradarbiavimo bei kitus saugumo ir gynybos klausimus.

 

Ministras J. Olekas padėkojo Vengrijai už svarias saugumoužtikrinimo priemones mūsų regione. „Vengrija buvo pirmoji NATO šalis iš Europos, kuri atsiuntė savo rotacines pajėgas į Lietuvą ir sustiprino NATO saugumo užtikrinimo priemones Baltijos regione. Šiandien mes turime vengrų karinių oro pajėgų kontingentą, kuris pirmą kartą dalyvaus NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse. Vertiname tai, kaip solidarumo ir vienybės ženklą“, – susitikime sakė ministras J. Olekas.

 

null
NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse perėmė Vengrija, ją sustiprins Vokietija
2015.08.31
img

Rugpjūčio 31 d. per oficialią ceremoniją Lietuvos kariuomenės Aviacijos bazėje Šiauliuose vadovavimą NATO oro policijai Baltijos šalyse misiją baigusi Norvegija perdavė Vengrijai. Tai bus pirmas kartas, kai Vengrijos karinių oro pajėgų kariai dalyvaus šioje misijoje ir saugos NATO oro erdvę virš Baltijos valstybių.

 

„Dėka NATO oro policijos misijos, kaip ir kitų aljanso saugumo užtikrinimo priemonių sausumoje ir jūroje Baltijos valstybių žmonės jaučiasi saugesni. NATO aljansas yra pasirengęs reaguoti – sąjungininkai tai aiškiai parodė, po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos nedelsiant atsiųsdami papildomas pajėgas. Esu įsitikinęs, kad oro policijos misija ir toliau liks puikus NATO patikimumo ir solidarumo tarp sąjungininkų pavyzdys,“ – ceremonijoje sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

null
Reagavimo į orlaivius ir laivus prie Baltijos valstybių sienų duomenys. 2015 08 24-30
2015.08.31
img

Rugpjūčio 24–30 d. Baltijos valstybėse budintys NATO naikintuvai kilo du kartus atpažinti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos karinių orlaivių

null
Lietuvoje minima Laisvės diena
2015.08.31
img

Šiemet sukanka 22 metai, kai okupacinė kariuomenė buvo išvesta iš Lietuvos teritorijos. Lietuva paskelbė savo nepriklausomybės atkūrimą dar 1990 m. kovo 11 d., tačiau tik šią 1993 metų rugpjūčio 31 dieną, 23 val. 46 min. paskutinis Rusijos armijos karinis ešelonas nesustodamas pravažiavo Kenos geležinkelio stotį. Tai buvo ilgo ir sudėtingo svetimos kariuomenės išvedimo iš nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos oficiali pabaiga. Lietuvoje dar buvo likę keli maži Rusijos kariniai daliniai. Tačiau ir jie per porą mėnesių buvo išvesti. 1993 m. lapkričio 26 d. buvo perimti paskutinio Rusijos Federacijos karinio dalinio Nr. 37725, dislokuoto Linkaičiuose, objektai.

 

1940 m. okupacinė Sovietų Sąjungos kariuomenė įžengė į Lietuvą. Prasidėjo ilgus dešimtmečius trukusi nuožmi okupacija.

 

null
Aviacijos bazėje Šiauliuose – NATO oro policijos misijos kontigentų pasikeitimo ceremonija
2015.08.30
img

Rugpjūčio 31 d. Lietuvos kariuomenės Aviacijos bazėje Šiauliuose vyks oficiali NATO oro policijos Baltijos šalyse dalyvaujančių kontigentų pasikeitimo ceremonija. Misiją baigusi sustiprintai oro policijos misijai vadovavusi Norvegija šias funkcijas perduos Vengrijai. Oficialiai misiją Vengrija pradės rugsėjo 1 dieną.

null
Naujasis Lietuvos karo akademijos viršininkas perims akademijos vėliavą
2015.08.30
img

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje rugsėjo 1 d. vyks akademijos vėliavos perdavimo ceremonija ir Mokslo ir žinių dienos minėjimas. Pagal Lietuvos kariuomenės tradicijas krašto apsaugos ministras Juozas Olekas dalinio vėliavą perduos Lietuvos karo akademijai vadovaujančiam plk. Raimundui Matuliui.

null
Šiauliuose susitiks Lietuvos ir Vengrijos gynybos ministrai
2015.08.28
img

Rugpjūčio 31 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose susitiks su Vengrijos gynybos ministru dr. Csaba Hende. Susitikimo metu bus aptariami regioninio saugumo, paramos Ukrainai, artėjančio NATO viršūnių susitikimo Varšuvoje, dvišalio bendradarbiavimo bei kiti saugumo ir gynybos klausimai.

null
NATO ir Gruzijos jungtiniame pratybų ir vertinimo centre Gruzijoje tarnaus Lietuvos karininkas
2015.08.28
img

Tbilisyje rugpjūčio 27 d. atidarytame NATO ir Gruzijos jungtiniame pratybų ir vertinimo centre (angl. Joint Training and Evaluation Center, JTEC) tarnybą pradės Lietuvos karininkas, pulkininkas leitenantas Renatas Chrimlis.

 

Jungtinio pratybų ir vertinimo centro įsteigimas yra dalis NATO ir Gruzijos karinio bendradarbiavimo priemonių paketo, dėl kurių buvo sutarta NATO viršūnių susitikime Velse praėjusiais metais.

 

null
Ukrainos kariniai instruktoriai dvi savaites Lietuvoje dalyvavo kariniuose kursuose
2015.08.28
img

Rugpjūčio 27 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro Rukloje ( Jonavos r.) organizuotus kursus baigė 23 kariai instruktoriai iš Ukrainos. Dvi savaites Lietuvos kariuomenės instruktoriai dalijosi patirtimi su kolegomis iš Ukrainos, kaip organizuoti „Taikliojo šaulio“ ir „Mūšio apgyvendintoje vietovėje“ kursus

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media