Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Pratybose Klaipėdoje kariai treniravosi reaguoti į teroristų išpuolį prieš SGDT

2015.05.07
image

Nacionalinių pratybų „Žaibo kirtis 2015“ metu kariuomenės ir vidaus saugumo sistemos padaliniai Klaipėdoje treniravosi reaguoti į teroristinius išpuolius prieš valstybės strateginės reikšmės objektus.

 

Pasak Lietuvos kariuomenės vado generolo majoro Jono Vytauto Žuko, šių pratybų dalies tikslas – išsiaiškinti, kaip kariuomenės ir Vidaus reikalų ministerijos padaliniai, pasienio tarnybos veikia kartu: ar gali sėkmingai koordinuoti veiksmus netikėtose situacijose, ar tinkamai veikia štabai. Pratybomis taip pat siekiama nustatyti ir vėliau pašalinti galimus sąveikos tarp kariuomenės ir vidaus saugumo sistemos padalinių trūkumus.

 

Svarbiausia pratybų scenarijaus dalis – tariamo teroristinio išpuolio prieš suskystintų gamtinių dujų terminalą, kurio metu buvo susprogdinta dujotiekio atšaka jūrų uosto teritorijoje, padarinių likvidavimo operacija.

 

Pagal pratybų scenarijų apie ekstremalią padėtį paskelbė ir teroristinio išpuolio padarinių likvidavimo operacijoms vadovavo Vidaus reikalų ministerijos padaliniai – Klaipėdos policijos komisariatas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Viešojo saugumo tarnyba. Lietuvos kariuomenė teikė jiems paramą.

 

Lietuvos kariuomenės vado teigimu, Lietuvos ginkluotąsias pajėgas sudarančių institucijų pratybos yra labai svarbios ruošiantis įvairių krizių scenarijams. „Nes iki tol, kol atvyks sąjungininkų pastiprinimas, Lietuvos teritorijoje pirmiausia turėsime reaguoti mes patys, dirbdami visi kartu ir koordinuoti savo veiksmus“, – sakė kariuomenės vadas.

 

Gegužės 6 d. vykusioje reagavimo į teroristinį išpuolį mokomojoje operacijoje Klaipėdoje dalyvavo apie 500 karių iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų. Jie operaciją vykdė kartu su Lietuvos policijos, Viešojo saugumo tarnybos ir „Aro“ pareigūnais.

 

Pratybose „Žaibo kirtis 2015“ modeliuojamos įvairiausio pobūdžio grėsmės, nuo hibridinio karo iki teroristinių išpuolių. Į pratybų scenarijų įtrauki tokie strateginės infrastruktūros objektai, kaip suskystintų gamtinių dujų terminalas, Klaipėdos jūrų uostas, Palangos oro uostas ir kt.

 

Tęsiantis pratyboms „Žaibo kirtis 2015“, nuo gegužės 7 d. pratybų veiksmas persikelia į Kaišiadorių ir Švenčionėlių apylinkes, Pabradės ir Gaižiūnų poligonus.

Tolesnis jų scenarijus numato ginkluotus vietinio pobūdžio incidentus ir valstybės sienos pažeidimus Švenčionių, Kaišiadorių ir Jonavos rajonuose. Situacijai stabilizuoti ir reaguoti į incidentus planuojama panaudoti Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgas.

Scenarijus numato, kad Lietuvos Respublikos Prezidentė priėmė sprendimą ir paskelbė dekretą, kurio pagrindu aktyvuojamos Greitojo reagavimo pajėgos.

 

Vadovaujantis šiuo dekretu nedelsiant išleistas kariuomenės vado įsakymas panaudoti Greitojo reagavimo pajėgas, Jungtinio štabo viršininkas skiriamas pajėgų operacijos vadovu.

 

Pagal pratybų scenarijų ginkluotos grupuotės sukels neramumus ir riaušes mieste, bandys užimti vietos administracijos objektus. Vidaus reikalų ministerijos padaliniams neturint pakankamų pajėgumų neramumams nuslopinti, į pagalbą bus pasitelktos Lietuvos kariuomenės greitojo reagavimo pajėgos ir bus įsteigtos karinės operacijų teritorijos, kuriose kariai galės panaudoti karinę jėgą.

 

Gegužės 9–10 dienomis vyks pagrindinės suplanuotos karinės operacijos miestuose.

 

Pratybas „Žaibo kirtis 2015“ organizuoja Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas. Jose dalyvaus apie 3 tūkst. karių iš visų kariuomenės pajėgų ir valdybų, kartu treniruojasi apie 500 vidaus saugumo sistemos pareigūnų.

 

 

Nuotr. aut. – Alfredas Pliadis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media