Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

 

Įteikti tradiciniai Lietuvos kariuomenės apdovanojimai „Jūriniai mazgai“

2015.05.08
image

Fotogalerija (KAM Facebook puslapyje)

 

Gegužės 7-osios – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga surengti krašto apsaugos sistemos viešųjų ryšių ir vidaus komunikacijos apdovanojimai „Jūriniai mazgai 2015“. Vilniaus kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ surengtoje ceremonijoje stilizuotais jūriniais mazgais, tūtomis ir diplomais apdovanoti labiausiai ryšių su visuomene ir visuomenės informavimo srityje pasižymėję Krašto apsaugos ministerijos, kariuomenės pajėgų ir padalinių kariai ir civiliai, pagerbti prie Lietuvos kariuomenės žinomumo prisidedantys asmenys.

 

Stilizuotu jūriniu „Uosto kroviko“ mazgu už ryšius su žiniasklaida šauktinių klausimais apdovanotas Krašto apsaugos savanorių pajėgų Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkas majoras Žygimantas Adamonis.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai jūriniu „Matamuoju“ mazgu apdovanoti už plačiausiai nušviestą kario tarnybą. Bataliono kariai per praėjusius metus prisidėjo prie įvairių patriotiškumą skatinančių televizijos projektų, kuriuose dalyvavo žinomi Lietuvos visuomenės veikėjai.

 

Geriausiu vidaus komunikacijos projektu šiais metais pripažintas išradingas Vasario 16-osios minėjimo renginys, surengtas Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione Radviliškykje. Nepriklausomybės atkūrimo renginyje bataliono kariai surengė Lietuvos kariuomenės istorijos parodą ir bendrus pietus, kurių meniu buvo atkurtas remiantis tarpukario kariniu valgiaraščiu.

 

Kario kūrėjo nominacija ir jūrinis „EStar mazgas“ atiteko Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininko pavaduotojui pulkininkui leitenantui Valerijui Šereliui. Karininkas greta karinės tarnybos yra ir rašytojas, poetas, bardas.

 

Renginyje įvertinti ir stilizuotomis 105 mm haubicų sviedinių tūtomis apdovanoti kiti krašto apsaugos sistemos kariai ir darbuotojai, pasižymėję reikšmingais komunikacijos ir viešųjų ryšių projektais ir veikla. Apdovanoti ministerijos Pajėgumų planavimo, Gynybos politikos ir planavimo bei Teisės departamentų kariai ir darbuotojai, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento, Jungtinio štabo Planavimo valdybos, Juozo vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos, Logistikos valdybos, Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro, LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai ir darbuotojai.

 

Tūta taip pat įteikta grupės „G&G Sindikatas” nariui Gabrieliui „Svarui“ Liaudanskui, kuris aktyviai dalyvauja įvariuose su Lietuvos kariuomene susijusiuose renginiuose ir TV projektuose.

 

Apdovanojimų ceremonijoje dalyvius sveikino ir apdovanojimus įteikė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas, taip pat su kariuomenę susijusiuose TV projektuose dalyvavęs Jogaila Morkūnas. Po oficialios apdovanojimų dalies kino teatre buvo demonstruojamas Estijos kūrėjų Jaak Kilmi ir Kiur Aarma dokumentinis filmas apie informacinį karą „Disko ir atominis karas“.

 

Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentas „Jūrinių mazgų” apdovanojimų ceremoniją rengia dar nuo 2000 metų, tuometinio kariuomenės vado generolo majoro Jono Kronkaičio iniciatyva. Lietuvos kariuomenės ir Krašto apsaugos ministerijos vadovybė kas kartą įteikia vis kitokius Lietuvos karinių jūrų pajėgų jūrininkų surištus mazgus. Per 16 metų vykstančius „Jūrinių mazgų“ apdovanojimus krašto apsaugos sistemoje dirbantys kariai ir civiliai gavo jau apie 60 skirtingų mazgų. Šiemet įteikti: „Metamasis“, „Uosto kroviko“, „EStar“ ir „Smaugliuko“ mazgai, kuriuos surišo ministerijoje tarnaujantys Karinių jūrų pajėgų karininkai komandoras leitenantas Petras Vilkauskas ir kapitonas leitenantas Gintas Gumbrys.

 

Alfredo Pliadžio nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media