Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Bus sudaromi 2015 metų šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašai

2015.05.07
image

Gegužės 11 d. Krašto apsaugos ministerijoje bus sudaromi šių metų šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašai. Sąrašai pagal regionus bus sudaromi naudojant kompiuterių programą su atsitiktinių skaičių generatoriumi. Siekiant užtikrinti, kad atrankos procedūra vyktų skaidriai, objektyviai ir viešai, procesą stebės visuomenės atstovai.

 

Šauktinių sąrašų sudarymo procedūrą stebės ir krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas, kt.

 

Šiemet į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą bus pašaukti 3 tūkst. 19-26 metų karo prievolininkų. Dalis iš šio skaičiaus tarnybą atliks savo noru. Gegužės 7 d. duomenis, savanoriškai ją atlikti pareiškė 928 Lietuvos piliečiai.

 

Gegužės 11 d. bus sudaryti šeši regioniniai karo prievolininkų sąrašai. Jų sudarymo procedūras planuoja stebėti aštuoni visuomenės atstovai. Du atstovus skyrė Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyrius, po vieną – Lietuvos atsargos karininkų sąjunga, Atsargos karininkų sąjunga, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Lietuvos skautija, Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija ir Lietuvos šaulių sąjunga. Vienas atstovas pranešė, kad neatvyks.

 

Sąrašai per dvi darbo dienas nuo jų sudarymo bus paskelbti ir nuolat atnaujinami specialiai tam skirtoje Krašto apsaugos ministerijos interneto svetainėje http://sauktiniai.kam.lt. Į ją vedančios nuorodos bus skelbiamos ir interneto svetainėse www.kam.lt ir www.karys.lt

 

Į sąrašus patekę karo prievolininkai šaukimo nurodymus gaus registruotu paštu. Gavę juos karo prievolininkai privalės šaukimo nurodyme paskirtą dieną atvykti į nurodytus Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių karo prievolės ir komplektavimo skyrius. Vėliau, patikslinus anketinius duomenis, karo prievolininkai bus organizuotai siunčiami į Karinę medicinos ekspertizės komisiją įvertinti jų sveikatą.

 

Išsamesnė informacija apie šaukimo tvarką bus nuolat atnaujinama interneto svetainėse www.kam.lt

 (skyriuje „Aktualu šauktiniams) ir www.karys.lt , teikiama tel. 8 800 12340 ir atvykus arba paskambinus į regioninius karo prievolės skyrius.

 

Pastaba žiniasklaidai:

Stebėti šaukimo sąrašų sudarymo procedūros pradžią Krašto apsaugos ministerijoje (Totorių g. 25) kviečiame ir žiniasklaidos atstovus. Dėl asmens duomenų apsaugos visą procedūrą stebėti nebus leidžiama.

 

Norinčius fiksuoti sąrašų sudarymo pradžią operatorius ir fotografus kviečiame iš anksto registruotis el. paštu [email protected]  arba tel. 8 5 273 5519, 8 687 90 765 iki penktadienio, gegužės 8 d., 16 val. Registruojantis prašome nurodyti vardą, pavardę, atstovaujamą žiniasklaidos priemonę, telefono numerį. Atkreipiame dėmesį, jog vietų skaičius labai ribotas, todėl sudarysime atrinktų žiniasklaidos priemonių atstovų sąrašą ir atskirai pagal jį informuosime. Į sąrašą nepatekusioms žiniasklaidos priemonėms pasiūlysime Krašto apsaugos ministerijos filmuotą medžiagą ir nuotraukas.

 

Po sąrašų sudarymo visi žiniasklaidos atstovai kviečiami į trumpą susitikimą su komisijos nariai ir procedūrą stebėjusiais visuomenės atstovai. Planuojamas laikas – 12-13 val. (laiką patikslinsime pirmadienį). Norinčius dalyvauti žiniasklaidos atstovus kviečiame registruotis aukščiau nurodytais kontaktais iki pirmadienio, gegužės 11 d., 9 val. (Užsiregistravusius žiniasklaidos atstovus apie tikslų laiką informuosime telefonu). Vieta – Krašto apsaugos ministerijos Juodoji salė (Totorių g. 25).

2015-05-11 09:54

Andrius

Esu 25m. Šiuo metu dirbu Švedijos NCC įmonėje projekto vadovo pareigose. Objekto statybos vyks apie 2 metus. Jei būčiau pakviestas į tarnybą, ar būtų kokia nors kompensacija kitos valstybės įmonei? (naujo spec. paieškom, apmok. ir t.t.) Ar išėjas iš tarnybos gaučiau kompensaciją spec. apmokymams, kurių man reikėtų dėl atsilikimo? Esu medžiotojas, turiu šautuvą. Ar esant ekstremaliai situacijai būčiau pašauktas? Ar turėčiau kur nors atvykti?
2015-05-11 09:36

Evgenij

1. Patekus į sąrašą, bet vasarą įstojus studijuoti magistrą ar bus taikomas atidėjimas? 2. Jei bus taikomas atidėjimas dėl studijų, baigus studijas kai bus jau 27 metai, ar bus asmenys kviečiami tarnaut? 3. Kiek žmonių bus atrinkti su programas per šias 2 dienas? 40.000 ar tik tiek, kiek reikia arimiausiems šaukimams?
2015-05-10 18:35

Egidijus

Ar karo prievolininkai (šauktiniai),savaitgaliais, šventinėmis dienomis, bus išleidžiami namo?
2015-05-10 18:24

Tomas

Laba diena, norėčiau pasiklausti, jeigu esu baigęs studijas, tačiau liepos 1 d. priduodu dokumentus studijuoti aukštesnės pakopos studijose pirmą kartą. Radęs savo vardą sąraše, ar galėčiau paprašyti atidėti tarnybą iki tol kol sužinosiu ar įstojau? Ačiū labai
2015-05-08 17:22

Ieva

Sveiki, ar gali būti pakviesti paskutinio kurso studentai, kurie diplomą gaus vasaros viduryje? Ačiū.
2015-05-08 14:24

VILNIETIS

Šauktinių kariuomenė nedera su žmogaus teisėmis, bei lyčių lygybės principais. Gėda, kad Lietuva gražino šauktinių kariuomenę. Esu įsitikinęs, kad nesiseks surinkt tuos šauktinius. O emigracijos tempai gerokai išaugs :) Paradoksalu, kad "patriotais" save pavadinę asmenys iš tiesų žlugdo Lietuvą. Su putlerine Rusija reiktų kovoti grežtomis sankcijomis, parama Ukrainai, stiprinant profesionalią kariuomenę, o ne kareiviukų varinėjimu po poligonus.
2015-05-08 10:36

KAM Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentas

Simonai. Gegužės 11 d. prašymų atkikti tarnybą savanoriškai bus laikinai sustabdomas, kol bus paviešinti 2015 m. šaukimo sąrašai. Po to asmenys, norintys savanoriškai atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą ir nepatekę į šaukimo sąrašus, galės vėl registruotis šiai tarnybai atlikti.
2015-05-08 02:55

Evelina

Kur kreiptis jei draugas turbut paklius i sąraša,o jo gyvenama vieta yra nebenaudojamu adresu ir kaip galima ji pakeisti? Nes jei gaus laišką del šaukimo i tarnyba i senąjį adresą,jo niekas neinformuos apie tai,o už neatvykima taikoma bausme ir pasiteisinti nebus imanoma ,kad negavo laisko.
2015-05-07 21:33

Marius

Šiuo metu studijuoju ištęstinių (neakivaizdinių) studijų bakalauro pirmame kurse. Po šio kurso planuoju nutraukti dabartinę studijų programą ir dalyvauti šią vasarą vykstančiajame bendrajame priėmime. Dabartinės studijos yra mano pirmosios. Taigi norėčiau jūsų paklausti , jeigu nutraukčiau dabartines savo studijas šią vasarą ir šių metų bendrojo arba papildomo priėmimo metu įstočiau į kitą studijų programą , ar man būtų atidėta karinė prievolė?
2015-05-07 20:02

KAM Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentas

Nerijai: Karo prievolininkai yra visi karo prievolę turintys Lietuvos Respublikos pilnamečiai piliečiai, nepriklausomai nuo to, ar jie yra išvykę gyventi į kitą valstybę, išskyrus Karo prievolės įstatymo 3 str. numatytus atvejus, kada karo prievolės atlikimas gali būti atidedamas.(T.y. karo prievolininkas yra moksleivis, studentas, vienas auginantis nepilnametį vaiką, yra paskirtas vieninteliu neįgalaus asmens globėju, kt.)
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media