Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

Bendra operacija baigtos didžiausios tarptautinės specialiųjų operacijų pajėgų pratybos Baltijos regione

2015.05.29
image

Vaizdo medžiaga

 

Gegužės 29 d. baigėsi didžiausios šiais metais Baltijos regione vykusios tarptautinės Specialiųjų operacijų pajėgų pratybos „Liepsnojantis kalavijas 2015“ („Flaming sword 2015“). Tris savaites trukusiuose Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų surengtuose mokymuose pagrindinis dėmesys skirtas sąjungininkų suderinamumui ir sąveikai, stiprinant ir užtikrinant Lietuvos ir Baltijos regiono saugumą. Kartu su Lietuvos kariais pratybose dalyvavo Danijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, JAV, Norvegijos, Švedijos specialiųjų operacijų pajėgų kariai.

 

„Šios pratybos parodė puikią Lietuvos ir užsienio specialiųjų operacijų karių sąveiką. Dar kartą įsitikinau mūsų karių aukštu pasirengimo lygiu. Džiaugiuos, kad mūsų specialiųjų operacijų pajėgų kariai yra vertinami kaip savo srities profesionalai visų sąjungininkų.“, – teigė pratybose dalyvavęs krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

 

„Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų organizuojamos pratybos – tai žinutė, kad Lietuvos Specialiųjų operacijų kariai, kartu su sąjungininkais, kitais Lietuvos kariuomenės padaliniais, vyriausybinėmis institucijomis, miestų valdžios atstovais ir patriotine visuomene dirba kaip viena komanda Lietuvos ir Baltijos regiono saugumui stiprinti“, – sakė Specialiųjų operacijų pajėgų vadas pulkininkas Modestas Petrauskas.

 

Pratybose dalyvavęs Latvijos kariuomenės vadas generolas leitenantas Raimonds Graube taip pat džiaugėsi bendrais NATO valstybių ir šalių partnerių mokymais, kuriuose kariai gali perimti vieni kitų patirtį. ”Specialiųjų operacijų vienetai turi puikią galimybę treniruotis ir dalintis patirtimi, ypač šių dienų aplinkoje, kovojant prieš hibridinio karo ir terorizmo grėsmes. Nuolat besikeičiančiame pasaulyje mums reikia gerai treniruotų karių, kurie greitai ir tiksliai sugebėtų atsakyti į įvairias krizes. „Liepsnojantis kalavijas“ sudaro puikias sąlygas tokioms grėsmėms ruoštis Baltijos šalyse, užtikrinant suderinamumą“, - teigė Latvijos kariuomenės vadas generolas leitenantas Raimonds Graube.

 

Pratybas taip pat stebėjo ir JAV Specialiųjų operacijų pajėgų Europoje vadavietės vadas generolas majoras Gregory‘is J. Lengyelas (Gregory J. Lengyel). „Aš labai nustebintas šių pratybų. Visų dalyvavusių šalių atstovai turėtų didžiuotis šiuo sunkiu įdėtu darbu vykdant ir planuojant pratybas. Lietuva nepriekaištingai vadovavo šiam tarptautiniam renginiui. Pratybose kariai ne tik sustiprino tarpusavio santykius ir tobulino suderinamumą, bet kartu pajungė ir valstybines institucijas, taip įtraukdami visus į ne tik valstybinio, bet ir regioninio saugumo stiprinimą“, - po pratybų sakė gen. mjr. G. J. Lengyelas.

 

Mokymų metu skirtingų šalių kariai treniravosi veikti iškart ištikus krizinei situacijai, kol dar nėra paskelbtas penktasis NATO bendrą gynybą aktyvuojantis straipsnis, o veiksmai vyksta pagal atskirą šalių susitarimą. Pratybų metu suformuotos specialiųjų operacijų grupės, kurių sudėtyje veikė ir patirtimi dalijosi didelę kovinę patirtį įgiję Lietuvos ir kitų NATO šalių ir šalių parnerių specialiųjų operacijų kariai. Jie planavo ir vykdė sudėtingas, ypatingo pasirengimo reikalaujančias, nestandartines sausumos, jūros ir oro operacijas priešui identifikuoti, sulaikyti ar neutralizuoti, taip užkertant kelią tolesniam krizės plėtojimui arba trikdant priešo įsiveržimą ir sudarant sąlygas pagrindinių sąjungininkų pajėgų atvykimui. Specialiųjų operacijų taktinėms grupėms vadovavo Specialiųjų operacijų komponento vadavietės jungtinių operacijų centras.

 

Šiais metais pratybos išsiplėtė tiek dalyvių skaičiumi, tiek teritorija. „Liepsnojantis kalavijas 2015“ vyko Lietuvos, Latvijos ir Estijos teritorijose. Pratybose taip pat buvo vystomas ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas. Mokymuose treniravosi antiteroristinių operacijų rinktinės „ARAS“, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, taip pat dalyvavo ir kitų Lietuvos kariuomenės pajėgų padaliniai ir atstovai. Su specialiųjų operacijų pajėgų kariais bendrus veiksmus vykdė Karo policija. Karinės oro pajėgos prisidėjo organizuojant ir koordinuojant oro operacijas. Šiais metais į pratybas savo orlaivius atsiuntė Danijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lenkijos kariniai vienetai.

 

Skatinant kariuomenės ir visuomenės bendradarbiavimą bei stiprinant pilietinio pasipriešinimo pajėgumus, į pratybas įtraukti ir miestų valdžios ir institucijų atstovai. Prie pratybų organizavimo ir įgyvendinimo prisidėjo Druskininkų, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Telšių, Ukmergės, Utenos, Varėnos, Vilniaus ir Ignalinos savivaldybės, taip pat įvairūs privataus verslo atstovai.

 

Kasmetinės tarptautinės pratybos „Liepsnojantis kalavijas“ pradėtos organizuoti Lietuvos kariuomenės specialiųjų pajėgų iniciatyva, pirmą kartą surengtos 2012 metais. Šiemet tai didžiausios Baltijos regione organizuojamos tarptautinės specialiųjų operacijų pajėgų pratybos, kuriose dalyvauja NATO sąjungininkai ir šalys partnerės.

 

Nuotr. aut. – Giedrė Maiksimovicz

2015-06-01 12:15

Aviatorius

O LK SSD tvirtina, kad Pajuosčio aerodromas nėra tinkamas skraidymo treniruotėms vykdyti!!! Amerikie2iams tinka, tuo tarpu LTU ne?! It does make no sense at all...
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media