Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

 

Baltijos jūroje prie Lietuvos krantų vyks didelio masto tarptautinės pratybos

2015.05.08
image

Gegužės 11–14 d. Baltijos jūroje prie Lietuvos krantų vyks tarptautinės karinės pratybos „Baltijos tvirtovė 2015“ (angl. „Baltic Fortress 2015“). Jose dalyvaus 20 karinių laivų ir trys tarptautiniai štabai. Tarp jų bus ir NATO nuolatinės parengties laivų junginys.

 

Šiose pratybose paprastai dalyvauja Baltijos šalių karinės jūrų pajėgos ir Baltijos šalių karinių laivų junginio BALTRON laivai. Šiemet pratybos įgijo didelį mastą – prie jų prisijungs ir NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų junginio 1-oji grupė.

 

Pratyboms vadovaus Lietuvos karinės jūrų pajėgos.

 

Iš viso pratybose dalyvaus 20 karinių laivų ir katerių iš aštuonių valstybių: Belgijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Nyderlandų, Vokietijos bei Lietuvos karinių jūrų pajėgų Povandeninių veiksmų komanda ir du Lietuvos karinių oro pajėgų orlaiviai.

 

Pratybose treniruosis ir Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų štabo karininkų kurso klausytojai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, kuriems šių pratybų planavimas ir koordinavimas yra kurso studijų baigiamasis etapas.

 

Pratybomis „ Baltijos tvirtove 2015“ tobulinamas Karinių jūrų pajėgų personalo gebėjimas vykdyti tarptautines pratybas ir karines operacijas. Jose taip pat bus išbandomos Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadovavimo ir valdymo galimybės, treniruojamasi vykdyti sąveiką su NATO greitojo reagavimo pajėgomis, integruojant jas į vykdomas karines operacijas.

 

Pratybose dalyvaujantys štabo karininkai turės puikią progą panaudoti savo žinias ir patirtį, gilinti įgūdžius reaguojant į besikeičiančią situaciją, valdant karinių laivų junginius, vykdant karines operacijas jūroje pagal pratyboms numatytą hibridinio karo scenarijų.

 

Pratybose dalyvaujančių laivų įgulos taip pat tobulins savo įgūdžius jūroje atlikdami manevravimo, šaudymo į jūros ir oro taikinius, kovos su nestandartinėmis (asimetrinės) kovos priemonėmis, išminavimo, laivų konvojavimo, laivų sulaikymo jūroje, paieškos ir gelbėjimo ir pagalbos bei aprūpinimo suteikimo veiksmus.

 

Pratybos „Baltijos tvirtovė“ – 2008 metais pradėtos ir kasmetinėmis tapusios tarptautinės pratybos. Jas rotacijos pagrindu organizuoja Lietuvos, Latvijos ir Estijos karinės jūsų pajėgos. Jų tikslas – sudaryti sąlygas tarptautinių Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų štabo karininkų kurso klausytojams, remiantis NATO procedūromis planuoti pratybas ir realių karinių mokymų jūroje aplinkoje praktikuoti štabo veiksmus įvairių pratybų štabų lygmenyje.

 

Šių metų pratybų metu taip pat vyksta Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivų kovinio pasirengimo patikrinimas bei tobulinamas Karinių jūrų pajėgų laivų gebėjimas vykdyti bendras operacijas jūroje vientisame junginyje.

 

Vykstant pratyboms bus sustiprintas Lietuvos teritorinių vandenų ir išskirtinės ekonominės zonos patruliavimas, vykdomas jūros dugno žvalgymas, ieškant jūrinių minų.

 

GEGUŽĖS 9-10 D. KARINIAI LAIVAI ATVIRI VISUOMENEI APSILANKYTI

 

NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų junginio 1-osios grupės SNMCMG1 laivai Klaipėdos uoste lankosi gegužės 8-10 dienomis. Šio vizito proga gegužės 9-10 dienomis (šeštadienį ir sekmadienį) Klaipėdos gyventojai ir svečiai nuo 13.00 iki 16.00 val. turės galimybę apsilankyti 6-7 kariniuose laivuose, stovinčiuose Klaipėdos Kruizinių ir karo laivų krantinėse.

 

Asmuo kontaktams: Karinių jūrų pajėgų atstovas civilių ir karių bendradarbiavimui kapitonas leitenantas Antanas Brencius, tel. 8 46 391 207, mob. 8 698 18 196

 

Karinių jūrų pajėgų nuotraukos. Nuotraukose vaizdai iš ankstesniais metais tarptautinių jūroje vykusių pratybų.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media