Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Apdovanoti fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijose 2014-2015“ nugalėtojai

2015.05.27
image

FACEBOOK nuotraukų galerija

 

Gegužės 27 d. Vilniaus geležinkelio stotyje apdovanoti Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2014–2015“ nugalėtojai. Nugalėtojus sveikino ir apdovanojimus teikė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika.

 

„Šis fotografijų konkursas yra puikus būdas žmonėms susipažinti, iš arti išvysti karių gyvenimą ir kasdienybę. Tokiu menišku būdu tai kartu ir kvietimas patiems prisijungti prie Lietuvos kariuomenės ir tapti Lietuvos kariais“, – apdovanojimų ceremonijos metu sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

 

AB “Lietuvos geležinkelių” generalinis direktorius dr. Stasys Dailydka džiaugėsi, kad parodos pristatymui buvo pasirinktas būtent Vilniaus geležinkelio stotis. „Džiugu matyti, kaip ši geležinkelio stotis tampa menininkų traukos centru. Ypatingai tokių menininkų, kurie fiksuoja ypatingai svarbią mums, Lietuvos karių atliekamą misiją – mūsų visų saugumo užtikrinimą.“

 

Konkurso dalyvius sveikino ir vertinimo komisijos nariai – Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis, fotomenininkas Stanislovas Žvirgždas ir UAB „Baltijos fotografijos linija“ direktorius Kęstutis Vanagas. Atsižvelgiant į vertinimo komisijos narių sprendimą, konkurso nugalėtojais kiekvienoje temoje šiemet 750 eurų premijomis apdovanoti šie nuotraukų autoriai: temoje „Portretas“– Giedrius Strumila, temoje „Pratybos“ – Paulius Čilinskas, temoje „Kario kasdienybė“ – Edvardas Velbasis ir temoje „Linksmas kadras“ – Tomas Saparis. Atskiroje kategorijoje dėl profesionaliausio kadro varžėsi krašto apsaugos sistemoje dirbantys fotografai, čia jau antrus metus iš eilės nugalėtoja tapo Ieva Budzeikaitė, kartu laimėjusi ir 500 eurų premiją. Specialiuoju kariuomenės vado prizu apdovanotas Gvidas Mamonovas.

 

Projekto rėmėjai uždaroji akcinė bendrovė „Fotoservisas“ už kadrą „Kario kasdienybė“ apdovanojo fotografą Andrių Kubilių.

 

Portalo „Delfi“ skaitytojai taip pat turėjo galimybę balsuoti už įdomiausią kadrą iš konkursui „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2014–2015“ pateiktų fotografijų. Skaitytojų vertinimui buvo pateiktos 20 nuotraukų. Daugiausiai, 828 balsus iš beveik 4000, surinko Gvido Mamonovo nuotrauka „Mažoji patriotė“ . Jos autorius apdovanotas portalo „Delfi“ įsteigtu skaitytojų simpatijos prizu.

 

Savo nominaciją šiame konkurse įsteigė ir parduotuvių tinklas „Armijai ir civiliams“. Jų atstovas geriausia nuotrauka išrinko Laimio Bratiko fotografiją „Ryžtingai pirmyn“.

 

Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis fotografams Vygintui Sereikai, Pauliui Čilinskui, Dariui Stašeliui ir Vidmantui Balkūnui įteikė specialiuosius Lietuvos spaudos fotografų klubo ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos prizus.

 

Konkurso vertinimo komisijai pirmininkavo Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas. Komisijoje taip pat buvo ir nuotraukas vertino Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis, fotomenininkas Stanislovas Žvirgždas, UAB „Baltijos fotografijos linija“ direktorius Kęstutis Vanagas, Ukrainos gynybos ministerijos Žiniasklaidos ir informacijos valdybos specialistas, fotografas Juzefas Venskovičius ir tarptautinio leidinio „Combat Aircraft Monthly“ fotografas Christianas Schrikas.

 

Jau vienuoliktą kartą rengiamas karinės fotografijos konkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“ skirtas Krašto apsaugos ministerijos operatoriui ir fotografui Tadui Dambrauskui atminti. Fotografas ir operatorius Tadas Dambrauskas buvo talentingas, užsibrėžtam tikslui pasiekti galėjęs atrasti netikėčiausių sprendimo būdų, nebijojęs rizikos Lietuvos kariuomenės metraštininkas, dėl „gero kadro“ galėjęs pralaužti bet kokius ledus. Krašto apsaugos departamente jis pradėjo dirbti 1990 metais. Tadas buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi.

 

Nuotr. aut. - Alfredas Pliadis 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media