Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Lietuvos karo akademijos bendruomenė minėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

2015.02.14
image

Vasario 13 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bendruomenė iškilminga rikiuote minėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. 1918 metų vasario 16-oji – viena svarbiausių datų Lietuvos valstybingumo kelyje, simbolizuojanti lietuvių tautos stiprybę, skatinanti puoselėti tradicijas ir ryšį su Tėvyne, branginti sunkiai iškovotą laisvę ir nepriklausomybę.

 

Minint 97-ąsias nepriklausomybės metines Lietuvos karo akademijos viršininkas pulkininkas Eugenijus Vosylius akademijos bendruomenei linkėjo ugdyti laisvą ir sąmoningai veikiantį žmogų. „Kuo daugiau sąmoningų, protingų, kritiškai mąstančių visuomenės narių bus Lietuvoje, tuo bus didesnis mūsų saugumas ir priešas nedrįs įžengti į mūsų šalį. Branginkime savo laisvę, būkime atsakingi savo veiksmuose ir poelgiuose, tarnaukime ir dirbkime sąžiningai. Juk mūsų laisvė priklauso tik nuo mūsų pačių. Su švente visus!“, – sveikino plk. E. Vosylius.

 

Už pavyzdingą tarnybą ir sąžiningą darbą, profesionalumą ir pareigingumą akademijos kariams, kariūnams ir darbuotojams buvo įteikti krašto apsaugos viceministro, Lietuvos kariuomenės vado ir akademijos viršininko padėkos raštai.

 

Tradiciškai akademijos bendruomenė Lietuvos valstybės atkūrimo dieną šventė kartu su Lietuvos edukologijos universiteto dėstytojais ir studentais. Vasario 11 d. susirinkusiuosius į universitetą sveikino Lietuvos edukologijos universiteto rektorius prof. habil. dr. Algirdas Gaižutis ir Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. E. Vosylius. Šventinį pranešimą skaitė II kurso kariūnas Jurgis Uleckas, koncertinėje programoje pasirodė Lietuvos karo akademijos kariūnai.

 

Kalbėdamas akademijos viršininkas plk. Eugenijus Vosylius susirinkusiems pristatė, koks buvo jaunas žmogus 1918 metais po Lietuvos valstybės atkūrimo ir kaip jaunimas tuomet įsivaizdavo nepriklausomybę. „Jų paprastas, naiviai nuoširdus, tačiau be galo stiprus tikėjimas padarė stebuklą – daugybė vyrų stojo už naują Lietuvą ir mūsų nepriklausomybė tuomet buvo apginta. Dabar prisiminkime mūsų senelių išmintį ir pasitelkę žinias, kritinį mąstymą, atskirkime, kas yra tikra. Netikėkime svetimais pažadais ir netikrais pranašais, – ragino plk. E. Vosylius. – Čia yra mūsų Gimtinė ir mes užpildysim ją savais darbais, svajonėmis ir siekiais.“

 

Vasario 11 d. Lietuvos karo akademijos kariūnų grupė „Vytis“ koncertavo Alytaus „Volungės“ pagrindinėje mokykloje vykusiame renginyje, skirtame Vasario 16-ajai – netradicinio ugdymo pamokoje 8–10 klasių mokiniams ir edukacinės parodos „Išsaugota tiesa“ pristatyme.

 

Vasario 16 d. choras „Kariūnas“ dalyvaus Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signatarų pagerbimo ceremonijoje Rasų kapinėse, Vilniuje, akademijos atstovai – futbolo mokyklos „Audra“ organizuojamame vaikų futbolo turnyre, skirtame Vasario 16-ajai ir IV Lietuvos Prezidento Jono Žemaičio-Vytauto atminimui pagerbti.

 

Nuotr. aut. - K. Dijokas (1-6) ir K. Driskius (7)

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media