Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Artilerijos batalione – antrosios parengtojo rezervo karių laidos mokymų pradžia

2015.02.21
image

Vasario 21 d. Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione prasidėjo parengtojo rezervo karių mokymai. Į mokymus atvyko 56 kariai iš Vilniaus ir Kauno regionų. Mokymų tikslas - vykdant parengtojo rezervo karių kovinį rengimą, atnaujinti jų žinias bei įgūdžius, įgytus dar tarnaujant kaip privalomosios pradinės tarnybos kariais. Mokymai truks tris savaites, vasario 21 – kovo 13 dienomis. 

 

Mokymus rezervo kariai pradės atnaujindami individualius kario įgūdžius: taktikos, orientavimosi vietovėje, ginklų valdymo, priežiūros ir šaudybos, prisimins krašto apsaugos statutus, rikiuotės ir karinių ceremonijų pagrindus. Šis mokymų etapas sutaps su parengtojo rezervo kariniais mokymais, kurie yra vykdomi mechanizuotuose pėstininkų batalionuose. Tolimesnė karinių mokymų dalis skirsis dėl specifinių Artilerijos bataliono užduočių ir didesnis dėmesys bus skiriamas netiesioginės paramos ugnimi užduočių vykdymui. Atnaujinę individualius kario įgūdžius privalomus pėstininkų kariui, rezervistai tęs mokymus vykdydami individualias užduotis būtinas artilerijos kariui parengti. Taktikos pratybų metu kariai vykdys užduotis susijusias su ugnies pozicijų pabūklui išžvalgymu, parinkimu ir išdėstymu. Ginkluotės pratybos bus intensyvios ir visas dėmesys sutelktas į 105 milimetrų haubicą M50 ir naudojamą amuniciją: saugaus elgesio taisykles, sviedinių tipus ir sprogdiklių nustatymą, nutaikymo mechanizmo aptarnavimą, pabūklo ardymą ir užtaisymą.

 

Įvykdę individualių užduočių reikalavimus kariai treniruosis vykdyti kolektyvines skyriaus, o vėliau ir baterijos lygmens užduotis. Šių užduočių metu kariai atliks susitelkimo rajono išžvalgymą, užėmimą bei ugnies pozicijų keitimą, prižiūrės pabūklą ir paruoš jį šaudymui, vykdys ugnies uždavinius ir užtikrins pajėgų apsaugą.

 

Parengtojo rezervo mokymus užbaigs keturių dienų trukmės kompleksinės lauko taktikos pratybos, kurių metu bus stebima kaip parengtojo rezervo kariai atnaujino karybos žinias, bei atlieka užduotis, susijusias su koviniu šaudymu iš haubicos M50. Mokymus baigusiems rezervistams bus įteikti pažymėjimai, o geriausius įvertinimus gavusiems skyriaus kariams atminimui bus įteiktos atminimo dovanos su Artilerijos bataliono simbolika.

 

Laisvalaikiu kariai lankys muziejus, galės dalyvauti Ruklos įgulos koplytėlėje vykstančiose Šv. Mišiose. Pilietinio ugdymo paskaitų metu kariai susipažins su bataliono, kariuomenės istorija bei aktualijomis.

 

Parengtojo rezervo karių rengimas atnaujintas 2011 metais. Į šiuos karinius mokymus privalomąją pradinę karo tarnybą atlikę karo prievolininkai skiriami privaloma tvarka arba jiems pareiškus norą. Šie asmenys kartu su kariniu vienetu, kuriam jie yra priskirti, treniruojasi 20-30 dienų per penkerius metus ir bus šaukiami atlikti užduotis tik ekstremalių situacijų atvejais.

 

Papildoma informacija parengtojo rezervo karių artimiesiems ir darbdaviams:

 

Kovo 11 d. 10.00 val. karių darbdavius ir artimuosius kviečiame atvykti į generolo Silvestro Žukausko poligoną, esantį Pabradės seniūnijoje, Švenčionių r. Jums skirtos šventės metu galėsite ne tik aplankyti savo artimuosius, susipažinti su Lietuvos kariuomenėje naudojama technika ir ginkluote, bet ir stebėti vykstančius kovinius šaudymus iš haubicų M50.

 

Asmuo ryšiams: Artilerijos bataliono atstovas spaudai kapitonas Rimvydas Švedas, mob. 8 616 06 402; e. paštas [email protected]

 

Nuotr. aut. – j.eil. Erikas Laškovas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media