Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Kijeve patvirtintas Lietuvos ir Ukrainos dvišalio karinio bendradarbiavimo planas 2015 metams

2015.01.28
image

 

 

Sausio 28 d. Kijeve viešintis Lietuvos krašto apsaugos viceministras Marijus Velička su Ukrainos gynybos ministro pavaduotoju generolu leitenantu Leonidu Holopatiuku (Leonid Holopatiuk) pasirašė Lietuvos ir Ukrainos dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje planą 2015 metams.

 

Plane numatyta kviesti Ukrainos karininkus į Lietuvą dalyvauti anglų kalbos ir štabo karininkų kursuose Lietuvos karo akademijoje, o Ukrainos puskarininkius – į Lietuvos karo mokyklos organizuojamus tarptautinius instruktorių kursus, taip pat konsultuoti Ukrainos kolegas kibernetinės gynybos sistemos kūrimo klausimais ir keistis patirtimi karo medicinos srityje.

 

Teikiant paramą Ukrainai, šiemet planuojama toliau kviesti į Lietuvą reabilitacijai antiteroristinėje operacijoje sužeistus Ukrainos karius.

 

Plėtojant NATO šalių karinį bendradarbiavimą su Ukraina, šiemet lapkritį Lietuvoje planuojamos Lietuvos, Lenkijos, Kanados ir Ukrainos pratybos „Klevo skliautai (angl. „Maple Arch“), kuriose treniruosis trišalei Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigadai LITPOLUKRBRIG štabui priskirti kariai.

 

Kaip ir pernai, Lietuvos kariai šiemet dalyvaus JAV sausumos pajėgų Europoje organizuojamose pratybose „Rapid Trident“ Ukrainoje.

 

Viešėdamas Kijeve M. Velička taip pat dalyvavo tarptautinėje konferencijoje, skirtoje NATO ir Ukrainos santykiams, ir oficialioje NATO kontaktinės ambasados Ukrainoje atidarymo ceremonijoje.

 

„NATO kontaktinės ambasados Ukrainoje vaidmuo bus ypač svarbus padedant Ukrainai integruotis į Europos ir euroatlantinės bendrijos šalių šeimą. Šia prasme lemiamą reikšmę turės artimiausi dveji metai“, – kalbėjo krašto apsaugos viceministras M. Velička konferencijoje.

 

„Esu tikras, kad ši ambasada dirbs labai intensyviai, nes Kijevas tapo svarbiu tarptautinės diplomatijos centru, – sakė M. Velička. – Ambasados veikla turės įtakos politiniams sprendimams tiek Kijeve, tiek ir NATO šalių sostinėse. Teigčiau, kad NATO kontaktinės ambasados Ukrainoje funkcijas vykdanti Lietuvos ambasada bus bene svarbiausia tarp visų NATO kontaktinių ambasadų“.

 

Nuo šių metų pradžios Lietuvos ambasada Ukrainoje dvejus metus atstovaus NATO Aljansui  Ukrainoje, veikdama kaip NATO kontaktinė ambasada ir pakeisdama prieš tai NATO ambasada buvusią Lenkijos diplomatinę atstovybę.

 

Pagrindiniai NATO kontaktinės ambasados uždaviniai – skleisti informaciją apie Aljanso veiklą ir politiką, organizuoti šviečiamojo pobūdžio renginius, palaikyti ryšius su NATO institucijomis,  bendradarbiauti su Ukrainos valdžios institucijomis ir nevyriausybinėmis organizacijomis.

 

KAM nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media