Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

Žinių archyvas (2014 - 10)

J. Olekas: „Bendrų kariuomenės ir civilinių institucijų pratybų turi būti daugiau“
2014.10.22
img

Spalio 22 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Vyriausybės nariams pristatė spalio 6–9 d. Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo valstybinio lygmens civilinės saugos pratybas „Vieningas atsakas 2014“, kuriose Lietuvos kariuomenė ir įvairios šalies civilinės institucijos tobulino valdymo ir vadovavimo, tarpusavio veiksmų koordinavimo įgūdžius vykdant plataus spektro ekstremalios situacijos padarinių likvidavimo operaciją.

 

null
Danija išlieka vienu svarbiausiu Lietuvos gynybos partnerių
2014.10.22
img

Spalio 21 d. Kopenhagoje įvykusiame Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktoriaus Vaidoto Urbelio ir Danijos gynybos ministerijos politikos direktoriaus Kristiano Fisherio (Kristian Fisher) susitikime buvo pabrėžta, kad abi šalys mato viena kitą kaip esmines gynybos bendradarbiavimo partneres.

null
Lapkritį už kilnų poelgį bus įteikta „Lietuvos karžygio“ statulėlė
2014.10.21
img

Lietuvos kariuomenė kviečia visuomenines organizacijas, mokslo, kultūros, savivaldos ir kitas įstaigas, dalyvaujančias bendruose kariuomenės ir visuomenės projektuose, taip pat pavienius civilius asmenis teikti kandidatus „Lietuvos karžygio“ nominacijai.

 

„Šis apdovanojimas teikiamas siekiant  pagerbti žmones, išsiskiriančius savo dvasinėmis ir moralinėmis nuostatomis, savo gyvenimu ar tam tikrais poelgiais, demonstruojančiais išskirtinę – karžygio dvasią. Manau, tai gražus, jau tradicija tapęs būdas paskatinti mūsų visuomenės pilietiškumą“, - sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas.

 

null
NATO energetinio saugumo kompetencijos centre vyksta ypatingos svarbos energetinės infrastruktūros apsaugos pratybos
2014.10.21
img

Spalio 21–23 dienomis Vilniuje veikiančiame NATO Energetinio saugumo kompetencijos centre vyksta ypatingos svarbos energetinės infrastruktūros apsaugos kompiuterinės pratybos. Jose bus tikrinami valstybinių institucijų planavimo, prevencijos ir reagavimo procesai susiklosčius ekstremalioms situacijoms ir pasiūlyti sprendimai, kaip pagerinti šiuos procesus.

null
Generolo Romualdo Giedraičio Artilerijos batalione vyko parengtojo rezervo karių darbdavių bei artimųjų diena
2014.10.18
img

Spalio 18-ąją Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione vyko parengtojo rezervo karių darbdavių bei artimųjų diena. Renginio tikslas supažindinti karių darbdavius bei artimuosius su Lietuvos kariuomene, parengtojo rezervo mokymais, jų tikslais, karių gyvenimo sąlygomis bei kasdiene veikla.

null
Prie NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro Vilniuje veiklos jungiasi Gruzija
2014.10.17
img

Prie Lietuvoje veikiančio NATO Eenergetinio saugumo kompetencijos centro oficialiai prisijungė  dar viena šalis – Gruzija. 

 

„Puiku, kad ne vien NATO narės, bet ir šalys partnerės jungiasi prie NATO energetinio saugumo kompetencijos centro veiklos, o Gruzija – pirmoji iš jų. Gruzija turi daug ką pasiūlyti centrui diegiant technologinius sprendimus karinio efektyvumo srityje ir dalijantis patirtimi, kaip užtikrinti energetikos sektoriaus infrastruktūros apsaugą. Todėl mes tikime, kad Gruzija pasiūlys konkrečių projektų, kurie bus naudingi tiek centrui, tiek pačiai Gruzijai,“ – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

null
Lietuva ir kitos Baltijos šalys įsilieja į Šiaurės šalių gynybinį bendradarbiavimą
2014.10.17
img

Spalio 16 d. Norvegijos sostinėje Osle vykusiame Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos politikos direktorių susitikime oficialiai patvirtina, kad nuo šiol Baltijos šalims atveriami Šiaurės šalių gynybinio bendradarbiavimo (angl. santr. NORDEFCO) formatu vykdomi projektai.

 

„Tai didelis žingsnis stiprinant regioninį bendradarbiavimą. Mūsų prisijungimas prie konkrečių NORDEFCO projektų leis taupyti pinigus ir efektyviai kurti naujus pajėgumus“, – pabrėžė susitikime dalyvavęs Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis. Kokiuose konkrečiai projektuose dalyvaus Lietuva, turi būti apsispręsti iki lapkričio 12 d. vyksiančio Šiaurės-Baltijos šalių gynybos ministro susitikimo.

null
Kariuomenės išminuotojai Klaipėdos rajone rado apie 2 tūkst. artilerijos sviedinių
2014.10.17
img

Spalio 16–17 d. Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai išminuotojai Sendvario seniūnijoje (Klaipėdos r.) rado rekordinį kiekį – apie 2 tūkst. – artilerijos sviedinių. Apie šaudmenis, buvusius 2 m gylyje, pranešė komunikacijas vedantys darbininkai. Dėl didelio kiekio sprogmenų operacija, prasidėjusi vakar pavakare, tęsiasi ligi šiol. Surastus sprogmenis planuojama naikinti brig. gen. Povilo Plechavičiaus poligone, esančiame šalia Klaipėdos.

null
Lietuvos kariai ES Šiaurės šalių kovinėje grupėje budėti pasirengę, lapkritį jų pasirengimas bus vertinamas Švedijoje
2014.10.17
img

Nuo kitų metų pradžios pusę metų Europos Sąjungos (ES) Šiaurės šalių kovinėje grupėje budėsianti Lietuvos karių grupė baigė pasirengimą Lietuvoje ir lapkričio mėnesį dalyvaus Švedijoje vyksiančiuose mokymuose, kuriuose bus vertinamas jau visos iš septynių šalių suformuotos kovinės grupės pasirengimas reaguoti į kylančias grėsmes.

 

Lietuvos karių grupę ES kovinėje grupėje sudaro per 40 karių. Didžioji jų dalis – iš Alytaus Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono, joje taip pat Šiaurės šalių kovinės grupės štabui, karo policijos, remonto, medicinos ir kitiems paramos vienetams priskirti Lietuvos kariai.

null
Po pratybų grįžtant į dalinį galvą susižeidė karys
2014.10.17

Spalio 16 d. apie 22 val.  grįžtant iš pratybų iš sunkvežimio iškrito ir galvos traumą patyrė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karys.

 

Kariui suteikta pirmoji medicinos pagalba, jis buvo išvežtas į Jonavos ligoninę, o iš ten perkeltas į Kauno klinikas. Kariui nustatyta sunki galvos trauma.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media