Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

KAM gynybos politikos direktorius: „JAV pajėgos Lietuvoje yra ilgalaikė investicija į viso Aljanso saugumą“

2014.10.30
image

Spalio 29 d. Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis kartu su savo kolegomis iš Latvijos ir Estijos Rygoje susitiko su JAV Gynybos departamento tarptautinio saugumo direktoriumi Derecku Cholletu (Dereck Chollet). Susitikime buvo aptarti NATO viršūnių susitikimo sprendimai, saugumo situacija mūsų regione, saugumo iššūkiai Artimuosiuose Rytuose, pagalba Ukrainai.

 

Baltijos šalių atstovai pabrėžė, kad dabartinių grėsmių akivaizdoje NATO išlieka esminiu regiono saugumo garantu, o JAV tęstinis karinių pajėgų buvimas yra reali ir puikiai matoma atgrasinimo priemonė.

 

„Lietuva yra pasirengusi sudaryti visas reikiamas sąlygas, kad ilgalaikis JAV karių buvimas butų naudingas abiems pusėms. Mes suteiksime visą reikiamą gyvenimo ir mokymo infrastruktūrą, kad JAV kariai jaustųsi Lietuvoje kaip namie ir galėtų tobulinti savo karinius įgūdžius,“ – pabrėžė V. Urbelis.

 

D. Cholletas patikino, kad JAV tvirtai laikosi įsipareigojimų, prisiimtų Velse, ir dabar intensyviai dirba siekiant juos įgyvendinti. JAV kartu su sąjungininkais išlaikys tęstinį pajėgų buvimą, taip pat svarstys išankstinio įrangos ir ginkluotės dislokavimo galimybes, investicijas į infrastruktūrą bei kitas saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse.

 

D. Cholletas itin sveikino Lietuvos sprendimus didinti gynybos biudžetą, įgyvendinti poligonų plėtrą, gerinti kovinio rengimo sąlygas bei pasirengimą didinti priimančiosios šalies paramą atvykstančioms pajėgoms.

 

V. Urbelis pabrėžė, kad Lietuvos ilgalaikės investicijos į gynybą prisidės prie NATO kolektyvinės gynybos stiprinimo, kuriam pasiekti reikia įgyvendinti vieną svarbiausių NATO viršūnių susitikimo sprendimo – įkurti NATO vadovavimo elementą Lietuvoje. Susitikime taip pat buvo pabrėžta, kad  reikia išlaikyti JAV ir Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų operacinę patirtį įgytą operacijoje Afganistane ir stiprinti Lietuvos kariuomenės ir Pensilvanijos nacionalinės gvardijos bendradarbiavimą.

 

Latvijos gynybos ministerijos nuotrauka (trečias iš kairės - Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius V. Urbelis)  

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media