Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

Birutės bataliono kariai dalyvaus Šiaurės šalių kovinės grupės vertinamosiose pratybose Švedijoje

2014.10.30
image

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono būrys, apie 40 karių, išvyko į pratybas Švedijoje, kuriose bus vertinamas iš septynių šalių suformuoto tarptautinio vieneto pasirengimas budėti Europos Sąjungos kovinėje grupėje 2015 pirmąjį pusmetį.

 

Pagal pratybų scenarijų kovinė grupė bus dislokuota išgalvotos šalies teritorijoje ir, glaudžiai bendradarbiaudama su vietos civiline valdžia, vyriausybinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis, stengsis suvaldyti sunkią humanitarinę krizę menamoje šalyje. Pratybos vyks lapkričio 3–12 d. Švedijos miestų Upsalos, Motalos ir kt. vietovėse.

 

Bataliono vadas pulkininkas leitenantas Mantas Paškevičius palinkėjo kariams parodyti geriausius savo įgūdžius ir gebėjimus, parodyti ryžtą ir drąsą. „ Juk ne veltui ir pačios kovinės grupės ženkle yra vaizduojamas liūtas, vienoje letenoje laikantis alyvos šakelę, o kitoje kardą – ryžto ir pasirengimo įvesti taiką, ją saugoti, kartu būnant pasiruošus, siekiant šio tikslo, ir panaudoti jėgą, “ – kariams linkėjo plk. ltn. M. Paškevičius.

 

ES kovinė grupė bus sudaryta iš Airijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos ginkluotųjų pajėgų padalinių. Šiai grupei vadovaus Švedija, visą junginį sudarys apie 2,4 tūkst. karių.

 

ES kovinei grupei priskirtas Lietuvos būrys bus atsakingas už pajėgų apsaugą. Jei būtų priimtas sprendimas kovinę grupę panaudoti operacijos rajone, būrys bus pasirengęs vykdyti svarbių asmenų palydos ir apsaugos, patruliavimo, riaušių malšinimo funkcijas, taip pat ir kovines užduotis su kitais kariais.

 

Be apsaugos būrio, suformuoto iš Birutės bataliono karių, į Šiaurės šalių kovinės grupės štabą, karo policijos, remonto, medicinos ir kitus paramos vienetus taip pat bus deleguoti pavieniai Lietuvos kariai – iš viso 2015 m. 1-ą pusmetį daugianacionaliniame ES junginyje budės 44 Lietuvos kariai.

 

Budėjimo metu kovinei grupei priskirti aukštos parengties Lietuvos kariai tarnaus savo nuolatinės dislokacijos Lietuvoje vietoje, o jei grupė būtų aktyvinta, į nustatytą užduoties rajoną jie bus pasirengę išvykti per 5–10 dienų ir operacijos vietoje galės išsilaikyti nuo 30 iki 120 dienų.

 

Praėjusių metų antrą pusmetį apie 120 Lietuvos karių, daugiausia iš Karaliaus Mindaugo husaro bataliono, taip pat budėjo ES junginyje – kovinėje grupėje, suformuotoje kartu su Didžiosios Britanijos, Latvijos, Nyderlandų ir Švedijos kariais.

 

ES kovinės grupės (angl. EU Battle Groups) – tai daugianacionalinės ES greitojo reagavimo pajėgos, suteikiančios galimybę greitai reaguoti į kylančias krizes. Panašiai kaip ir NATO greitojo reagavimo pajėgas, ES kovines grupes sudaro kariniai vienetai, kuriuos po pusmetį budėti pajėgose rotuodamos skiria šalys narės.

 

Šios grupės – tai aukštos parengties, greitai išskleidžiamos daugianacionalinės jungtinės pajėgos. Vieną kovinę grupę sudaro apie 2 tūkst. karių.

 

Pirmoji ES kovinė grupė pradėjo budėti 2005 m. Nuo 2007 m. pradžios kiekvieną pusmetį budi po dvi kovines grupes, tai leidžia ES vienu metu vykdyti dvi skirtingas operacijas.

 

Asmuo ryšiui - Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Donatas Suchockis tel. 8 686 28 035.

 

Nuotr. aut. - R. Albaitis

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media