Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Aptartas Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas gynybos srityje

2014.10.28
image

Spalio 28 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas su JAV valstybės departamento sekretoriaus pavaduotojo Europos ir Azijos reikalams patarėju Brentu Hartley‘ju ( Brent Hartley) aptarė Jungtinių Amerikos Valstijų karinių pajėgų buvimą mūsų regione, NATO viršūnių susitikime Velse priimtų sprendimų įgyvendinimą, priimančiosios šalies paramą, kt. Susitikime taip pat dalyvavo JAV ambasadorė Lietuvoje Deborah McCarthy. 

 

Kalbėdamas apie NATO viršūnių susitikime Velse priimtų sprendimų praktinį įgyvendinimą, ministras J. Olekas akcentavo būtinybę Aljansui išlaikyti Velso sprendimų solidarumo dvasią. „Mes esame dėkingi už JAV karių nuolatinį buvimą mūsų regione ir matome JAV vadovaujantį vaidmenį ir toliau praktiškai įgyvendinant saugumo užtikrinimo priemones, sutartas Velso viršūnių susitikime“, - sakė ministras J. Olekas. Ministras taip pat pabrėžė Lietuvos pasirengimą užtikrinti reikalingą priimančiosios šalies paramą tiek ketinamam steigti NATO vadovavimo ir valdymo elementui, tiek šalyje dislokuotoms sąjungininkų pajėgoms.

 

Ministras J. Olekas taip pat informavo B. Hartley, kad Lietuva šiais metais jau padidino išlaidas gynybai 20 proc. ir kitais metai planuoja gynybos biudžeto padidėjimą dar iki 35 proc. Papildomos lėšos bus skiriamos priimančiosios šalies paramai sąjungininkams teikti, plėsti su koviniu rengimu susijusią infrastruktūrą bei vystyti jos pajėgumus, Lietuvos kariuomenei modernizuoti. Ministras J. Olekas padėkojo B. Hartley‘ui už efektyvų nešiojamųjų vidutinio nuotolio prieštankinių raketų paleidimo sistemos „Javelin” projekto įgyvendinimą.

 

Susitikime ministras J.Olekas išsakė paramą JAV formuojamai koalicijai kovai su teroristais Irake. Lietuva prisidės skirdama humanitarinę pagalbą medikamentais ir yra pasiruošusi prisidėti rengiant Irako karius skiriant karinius instruktorius. Taip pat ministras J. Olekas užtikrino, kad Lietuva kartu su JAV yra pasiruošusi toliau tęsti dalyvavimą tarptautinėse operacijose Afganistane, kituose regionuose ir prireikus kartu su JAV aktyviau įsitraukti į Jungtinių Tautų operacijas.

 

JAV valstybės departamento sekretoriaus pavaduotojo Europos ir Azijos reikalams patarėjas B. Hartley‘us pasidžiaugė spalio 27 d. į Lietuvą atplaukusiu suskystintųjų gamtinių dujų laivu–saugykla „Independence“, kuris užtikrins Lietuvos energetinį saugumą. Svečias taip pat pasveikino Lietuvos gynybos finansavimo didėjimą, užtikrino JAV paramą įgyvendinat NATO viršūnių susitikime Velse priimtus sprendimus, padėkojo už išreikštą paramą kovojant su teroristais Irake.

 

 

Nuotraukos: Alfredas Pliadis ( KAM)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media