Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2014 - 08)

Prisimenant Baltijos kelią, Lietuvos kariai iškels Baltijos valstybių vėliavas, istorinį įvyki skrydžiu pagerbs NATO naikintuvai
2014.08.22
img

 

Baltijos kelio minėjimo programa

 

Minint istorinio Baltijos kelio 25-ąsias metines, rugpjūčio 23 d. Lietuvos kariuomenės kariai Vilniaus Katedros aikštėje iškilmingai iškels trijų Baltijos valstybių vėliavas. Skrydžiu virš Katedros aikštės Baltijos kelio minėjimo dalyvius pagerbs šiuo metu Baltijos valstybių oro erdvėje patruliuojantys Jungtinės Karalystės ir Lenkijos naikintuvai.

null
Vyks keturioliktasis karių ir civilių pėsčiųjų žygis „Radvilų keliais“
2014.08.22
img

 

Rugpjūčio 22–24 d. Rukloje, Jonavos r., vyks keturioliktasis Lietuvos kariuomenės organizuojamas karių ir civilių pėsčiųjų žygis „Radvilų keliais“.

 

Šiųmetiniame žygyje suplanuotos keturios skirtingo ilgio trasos: 12 km, 22 km, 32 km ir 42 km. Pasirinkto atstumą dalyviai turės įveikti kiekvieną iš žygio dienų.

null
Krašto apsaugos viceministras: „JAV karių buvimas regione leis tęsti aktyvų bendrą karių mokymą ir stiprinti tarpusavio sąveikumą“
2014.08.22
img

Rugpjūčio 22 d. krašto apsaugos viceministras Marijus Velička susitiko su ministerijoje apsilankiusiu Jungtinių Amerikos Valstijų senatoriumi Billu Nelsonu (Bill Nelson). Susitikime buvo aptartas Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas karinio ir energetinio saugumo klausimais, saugumo situacija regione.

 

null
Akredituotas naujasis Vokietijos gynybos atašė Lietuvai
2014.08.21
img

Rugpjūčio 21 d. Vokietijos gynybos atašė Lietuvai pasikeitimo ceremonijos metu Krašto apsaugos ministerijoje kadenciją baigusį pulkininką leitenantą Achimą Neitzertą (Achim Neitzert) pareigose pakeitė naujasis gynybos atašė Lietuvai komandoras Thomas Hackenas (Thomas Hacken).

null
Tarptautinėje jaunųjų šaulių ir vaikų stovykloje Lietuvoje vieši jaunimas iš Ukrainos
2014.08.21
img

Rugpjūčio 18–23 d. Tauragėje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione, įsikūrusioje tarptautinėje jaunųjų šaulių ir jaunimo vasaros stovykloje karu su lietuviais dalyvauja ir svečiai iš Ukrainos – 21 ukrainietis. Iš viso stovykloje poilsiauja daugiau nei 100 jaunuolių nuo 8 iki 16 metų.

 

Lietuvoje viešintys ukrainiečiai – tai Ukrainos kariuomenėje ir pasienio tarnyboje tarnaujančių ir koviniuose veiksmuose dalyvaujančių karių, sužeistų karių ir Krymo pabėgėlių vaikai, atvykę iš Žitomiro, Kijevo ir Lvovo.

null
Krašto apsaugos ministerija skiria materialinę paramą Ukrainai
2014.08.20
img

Rugpjūčio 18 d. posėdžiavusi Krašto apsaugos ministerijos vadovybė, atsižvelgusi į Ukrainos pagalbos prašymus, nusprendė suteikti materialinę paramą krizės ištiktai šaliai, ją sudarys sausi maisto daviniai ir medicinos priemonės. Ukraina yra išsiuntusi pagalbos prašymus visoms NATO šalims.

 

„Savo parama siekiame parodyti solidarumą ir palaikymą Ukrainai”, – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Pasak ministro, nuo  stabilumo Ukrainoje priklauso ir mūsų valstybės saugumas, todėl svarbu šiai šaliai padėti ir praktinėmis priemonėmis.

null
Krašto apsaugos ministro J. Oleko vadovaujama delegacija lanko Afganistane tarnaujančius Lietuvos karius
2014.08.20
img

 

Rugpjūčio 20 d. Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir ji lydinti Lietuvos atstovų delegacija atvyko į Afganistaną, kur aplankys NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. sutr. ISAF) operacijoje Afganistane tarnaujančius Lietuvos karius.

 

Afganistane taip pat planuojami Lietuvos delegacijos susitikimai su Afganistano gynybos ir finansų ministerijos, NATO ISAF ir Jungtinių Tautų paramos misijos vadovybe. Susitikimų metu planuojama aptarti saugumo situaciją Afganistane, Lietuvos karių dalyvavimo naujoje NATO misijoje „Tvirta parama“ Afganistane po 2014 metų galimybes ir kitus klausimus.

null
Krašto apsaugos atstovai su JAV generolu aptarė bendradarbiavimą transportavimo ir logistikos srityje
2014.08.20
img

Krašto apsaugos ministerijos vadovybė su JAV generolu aptarė bendradarbiavimą transportavimo ir logistikos srityje

Rugpjūčio 20 d. Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi JAV gynybos departamento Transportavimo valdybos (angl. sutr. TRANSCOM) vadas generolas Paulas J. Selva (Paul J. Selva).

 

Su svečiu susitiko krašto apsaugos viceministro Marijaus Veličkos vadovaujama Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovų grupė. Susitikimo metu viceministras M. Velička gen. P. J. Selva padėkojo už JAV paramą siunčiant karius Lietuvos ir kitų Baltijos valstybes saugumui po Ukrainos įvykių sustiprinti.

null
Krašto apsaugos ministras J. Olekas pabrėžė Lietuvos įsipareigojimų Afganistane tęstinumą
2014.08.20
img

Rugpjūčio 20 d. Afganistane viešintis Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas su Afganistano gynybos viceministru Enayatullah Nazari ir finansų viceministru Shafiqu Ahmadu Qarizada (Shafiq Ahmad Qarizada) aptarė tolesnio Lietuvos ir Afganistano bendradarbiavimo perspektyvas.

 

null
Vyriausybė leido taikyti viešųjų pirkimų išimtis įsigyjant pėstininkų kovos mašinas
2014.08.20
img

Lietuvos Vyriausybė nutarė, kad Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų, atliekamų gynybos ir saugumo srityje, įstatymo nustatyta tvarka vykdant Lietuvos kariuomenei skirtų pėstininkų kovos mašinų pirkimą, taptų prieinama įslaptinta informacija, kurios atskleidimas prieštarautų esminiams valstybės saugumo interesams. Atsižvelgiant į tai ir siekiant apsaugoti valstybės saugumo ir gynybos srities interesus, šiam pirkimui numatyta taikyti minėto įstatymo išimtis.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media