Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Dar 100 karių baigė parengtojo rezervo karių mokymus

2014.08.30
image

Rugpjūčio 29 dieną Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo husarų batalione Panevėžyje 106 kariams įteikti parengtojo rezervo karinius mokymų diplomai. Tris savaites šiuose mokymuose dalyvavę kariai atnaujino būtinąsias karines žinias ir įgūdžius, kurias jie buvo įgiję atlikdami privalomąją pradinę karo tarnybą, susipažino su nauja Lietuvos kariuomenėje naudojama ginkluote ir technika, taktika.

 

Nuo 2011 metų, kai Lietuvos kariuomenėje buvo atnaujinti parengtojo rezervo karių mokymai, karinius įgūdžius jau atnaujino apie 1 tūkst. karių, anksčiau įgijusių pagrindinį privalomąjį karinį parengimą.

 

Iki šių metų pabaigos Lietuvos kariuomenės padaliniuose planuojama surengti dar keturis tokius mokymus. Rugsėjį, planuojama, jie vyks Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje bei Karo policijoje. Spalį pradinę privalomąją tarnybą atlikę kariai karinius įgūdžius atnaujins Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione Rukloje. Taip pat į šiuos mokymus Karo medicinos tarnyboje Kaune bus pakviesti ir mediko išsilavinimą turintys atsargos kariai.

 

Šiais metais numatyta į parengtojo rezervo karių mokymus pakviesti 500 karių, kitąmet šį skaičių ketinama padidinti iki 600.

 

Parengtojo rezervo mokymuose kariai treniruojasi kariuomenės padaliniuose, kuriems yra priskirti ir kuriuos jie papildytų galimos krizės atveju. Be to, organizuojant mokymus siekiama, kad atsargos kariai atliktų tarnybą kuo arčiau namų ir būtų paskirti į tuos karinius vienetus, kurie dislokuoti arčiausiai deklaruotos gyvenamosios vietos.

 

Parengtojo rezervo karių mokymai trunka 20 dienų. Per šį laikotarpį kariai atnaujina individualius įgūdžius, mokosi veikti skyriaus ir būrio sudėtyje, susipažįsta su naudojama karine ginkluote ir amunicija, pratybų metu atlieka taktinius veiksmus.

Asmenims, pašauktiems į parengtojo rezervo mokymus, už pratybų laikotarpį yra mokamas turimą karinį laipsnį atitinkamas tarnybinis atlyginimas arba asmens gaunamas vidutinis darbo užmokestis, jei jis didesnis nei atlyginimas pagal turimą karinį laipsnį.

 

Mokymų metu kariai yra aprūpinami gyvenamąja vieta, maistu, apranga ir ekipuote, jiems suteikiamos ir visos kariui priklausančios socialinės garantijos, nes pratybų laikotarpiu jie įgyja kario statusą.

 

Rezervo karių šaukimą atlieka Krašto apsaugos savanorių pajėgų Karo prievolės ir komplektavimo skyrius su teritoriniais skyriais, veikiančiais visose Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinėse.

 

Karaliaus Mindaugo husar btn. nuotrauka

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media