Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

 

 

Aviacijos bazėje Šiauliuose Baltijos šalių oro erdvės apsaugą perims Portugalijos ir Kanados kariai

2014.08.31
image

Rugsėjo 1 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyks NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdančių karinių vienetų pasikeitimo ceremonija. Keturis mėnesius Baltijos erdvę saugojusius Lenkijos ir misiją sustiprinusius Jungtinės Karalystės karius pakeis Portugalijos kariai, patruliuosiantys su šešiais naikintuvais F-16 „Fighting Falcon“. Jų misiją sustiprins keturi Kanados karališkųjų oro pajėgų naikintuvai F-18 „Hornet“.

 

Oro policijos vienetų pasikeitimo ceremonijoje dalyvaus krašto apsaugos viceministras Marijus Velička, NATO Jungtinių operacijų centro Uedeme vadas generolas leitenantas Joachimas Wundrakas (Joachim Wundrak), Lietuvos karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Audronis Navickas, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Deborah McCarthy, Lenkijos ambasadorius Jaroslawas Czubinskis (Jaroslaw Czubinski), Jungtinės Karalystės ambasadorius Davidas Huntas (David Hunt), Kanados ambasadorius Johnas Morrisonas (John Morrison), Portugalijos karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Alberto Francisco, Danijos, Estijos atstovai, gynybos atašė, Šiaulių miesto atstovai, kt. svečiai.

 

Portugalijos karinių oro pajėgų kariai NATO oro policijoje Baltijos valstybėse dalyvaus antrą kartą. Naująją Portugalijos karių pamainą, kurios dauguma atvyks iš nuolatinės dislokacijos vietos Monte Realyje (Portugalija), sudarys 70 karių – lakūnai, technikai, medicinos personalas, palaikymo grupės, komunikacijos ir kitų sričių specialistai.

 

Kanada, sustiprinanti NATO oro policijos misiją, joje dalyvaus pirmąjį kartą. Šis Kanados karių kontingentas yra operacijos „Užtikrinimas“ (angl. Operation „Reassurance“) oro komponento dalis, kurią Kanada skiria kaip NATO paramos užtikrinimo priemonę, siekiant užtikrinti saugumą ir stabilumą Vidurio ir Rytų Europoje. Į Lietuvą Kanados kariai atskrido baigę dalyvavimą sąjungininkų operacijoje Rumunijoje. Visą Kanados kontingentą sudarys apie 130 karių.

 

Misiją baigiantys Lenkijos ir Jungtinės karalystės kariai oro erdvės apsaugą vykdyti pradėjo šių metų balandžio 30 dieną. Misijos metu Lietuvoje buvo dislokuoti aštuoni naikintuvai – keturi Lenkijos karinių oro pajėgų Mig-29 ir keturi Jungtinės Karalystės karališkųjų oro pajėgų „Eurofighter Typhoon“. Misijoje dalyvavo maždaug 200 karių.

 

Jau dešimtmetį vykstanti NATO oro policijos misija Baltijos šalyse – ne tik saugumo garantas, bet ir puikus kolektyvinės gynybos įsipareigojimo pavyzdys. Per šį laiką jau 14 NATO sąjungininkų 35 kartus rotuodamiesi patruliavo Baltijos šalių oro erdvėje, kad būtų užtikrintas Lietuvos saugumas. Lietuva yra pasiruošusi suteikti visą reikiamą priimančiosios šalies pagalbą atvykstantiems sąjungininkų kontingentams.

 

Nuo rugsėjo 1 d. Baltijos šalių oro erdvėje, siekiant sustiprinti jos apsaugą, taip pat patruliuos Vokietijos kariai – iš Estijos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Amaryje, o Nyderlandų – iš Lenkijos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Malborke..

 

Žiniasklaidos atstovų dėmesiui:

 

Žiniasklaidos atstovai, norintys dalyvauti NATO Oro policijos pasikeitimo ceremonijoje Aviacijos bazėje rugsėjo 1 d., kviečiami iki rugpjūčio 29 d. 16:00 val. registruotis Aviacijos bazės telefonu 8-41 59 21 51 arba el. paštu [email protected].  Rugsėjo 1 d. žiniasklaidos atstovai į Aviacijos bazę ( Lakūnų g.3) kviečiami atvykti iki 10.30 val.

 

Žiniasklaidos atstovams, norintiems vykti į Šiaulius iš Vilniaus, pasiūlysime transportą. Vietų skaičius ribotas. Norintieji pasinaudoti šia galimybe kviečiami iki šiandien, rugpjūčio 29 d., 16 val., registruotis el. paštu [email protected].

Laiško pavadinimo vietoje nurodyti TRANSPORTAS. Išvykimas nuo Krašto apsaugos ministerijos (Totorių g. 25) – rugsėjo 1 d. 07.30 val.

 

Nuotr. aut. - Antanas Gedrimas (Kanados karališkųjų oro pajėgų naikintuvai F-18 „Hornet“)

2014-08-31 11:20

KAM viešųjų ryšių departamentas

Informacija apie Lietuvos kariuomenės mokyklos, Mokomojo pulko vadovybę pateikta čia: http://kariuomene.kam.lt/ lt/kariuomenes_struktura/mokymo_ir_doktrinu_valdyba/lk_mokymo_ir_doktrinu_valdyba_sudaro_sie_karinio_mokymo_vienetai.html
2014-08-31 02:54

Dėl informacijos

Domimės savo kariuomenės padalinių veikla ir niekur nerandame aiškios ir konkrečios informacijos su vadų biografijomis Lietuvos kariuomenės mokyklos (LKM) internetiniame puslapyje apie LKM Puskarininkių mokyklą ir jos viršininką,apie LKM mokomąjį batalioną ir jo vadą bei apie patį LKM vyr.puskarininkį.. Gal galėtumėte tinklapio administratorius informuoti, kad jie pateiktų informaciją su vadų biografijomis ir padalinių funkcijomis. Dėkojame ir tikimės, kad išgirsite...
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media