Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2014 - 07)

Lietuvos infrastruktūrą vertina NATO Jungtinės pajėgų vadavietės atstovai
2014.07.15
img

Liepos 12–20 dienomis Lietuvos kariniuose daliniuose, poligonuose taip pat kituose šalies infrastruktūros objektuose lankosi NATO Jungtinių pajėgų vadavietės Briunsiume (Nyderlandų Karalystė) integravimo komanda. Surinkta informacija ir susipažinimas su situacija šalyje NATO vadavietei leis sustiprinti Lietuvos ir sąjungininkų integraciją ir sąveiką, kurie yra būtini organizuojant pratybas ar siekiant įgyvendinti saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse.

null
Lenkijoje paminėtos 81-osios S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą metinės
2014.07.15
img

Liepos 13 d. Lenkijos miestuose Ščecine ir Pščelnike vyko renginiai, skirti Lietuvos lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 81-osios metinėms pažymėti.

 

„1933-iųjų liepos 16-osios pavakary, visa Lietuva laukė atskrendant savo sūnų - lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno. Laukė, bet taip ir nesulaukė, nes pilotų, žygis ir gyvybės nutrūko čia, šiame miške, vos už 650 kilometrų nuo Kauno. Taip arti, ir kartu taip toli nuo išsvajoto tikslo“, – iškilmingo minėjimo metu sakė Lietuvos ambasadorė L. Zakarevičienė ir padėkojo visiems besirūpinantiems Lietuvos didvyrių atminimu.

null
Jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose dalyvaujantys studentai treniravosi lauko pratybose
2014.07.13
img

Birželio 30 – liepos 13 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje Kaune rengiamų Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų klausytojai dalyvavo lauko pratybose Brigados generolo Kazio Veverskio (Kazlų Rūdos) poligone. Pratybose dalyvavo pirmų ir antrų mokymo metų dalyviai.

null
Lietuvos šaulių sąjungos vado pareigas pradėjo eiti L. Gumbinas
2014.07.12
img

Lietuvos šaulių sąjungos vado pareigas iš atsargos pulkininko Antano Plieskio  liepos 11 d. perėmė atsargos pulkininkas leitenantas Liudas Gumbinas, kuris šauliams vadovaus artimiausius trejus metus.

 

„Šaulių sąjungos vaidmuo šiandieninėje visuomenėje sparčiai auga. Šauliai yra artimiausia kariuomenės parama ugdant pilietiškumą ir patriotiškumą, tautinį sąmoningumą, plėtojant gynybinius pajėgumus bei valstybės gynybos švietėjišką veiklą. Mūsų bendras tikslas yra siekti, kad Šaulių sąjungos vardas stiprėtų, kad Lietuvos kariuomenės ir Lietuvos šaulių sąjungos bendradarbiavimas taptų dar glaudesnis, o mūsų bendra veikla būtų dar sėkmingesnė,” – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

null
Lietuvos kariai dalyvavo Žalgirio mūšio inscenizacijoje Lenkijoje
2014.07.12
img

Liepos 12 d. jau septintąjį kartą Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Garbės sargybos kuopos kariai, vilkintys rekonstruotomis XIV a. Lietuvos didžiosios kunigaikštystės karių uniformomis, kartu su riteriais iš įvairių Lietuvos ir užsienio istorinių klubų, dalyvavo Žalgirio mūšio inscenizacijoje Griunvalde (Lenkija). Inscenizuotame mūšyje 17 Lietuvos karių kovėsi jungtinės kariuomenės gretose kaip Lietuvos didžiosios kunigaikštystės kariai.

null
Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas: „Artimiausiu metu prioritetą teiksime karių aprūpinimui ginkluote, technika, amunicija, apranga. Tik po to planuosime žymesnį personalo didinimą“
2014.07.11
img

KAS karių ir statutinių valstybės tarnautojų ribinių skaičių 2014, 2015 ir 2020 m. lyginamoji lentelė

 

„Artimiausius dvejus metus prioritetą teiksime karių aprūpinimui ginkluote, technika, amunicija, apranga. Tik po to galėsime planuoti žymesnį personalo didinimą“, – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, komentuodamas Seimo patvirtintą 2015–2020 metų principinę kariuomenės struktūrą ir krašto apsaugos sistemos karių ir statutinių valstybės tarnautojų ribinius skaičius.

 

null
Apie Lietuvos oro gynybos vystymą, arba kodėl Lietuvai reikia GROM?
2014.07.11
img

Krašto apsaugos ministerija, šių metų liepos 2 dieną gavusi Lietuvos Respublikos Vyriausybės pritarimą, pradėjo nešiojamųjų artimojo nuotolio oro erdvės gynybos raketinių sistemų GROM įsigijimo iš Lenkijos Respublikos procedūrą. Artimojo nuotolio oro gynybos sistemos yra vienas iš Lietuvos kariuomenės apginklavimo prioritetų. Sistemos GROM bus jau trečia raketinės oro gynybos ginkluotės, kuria bus apginkluota Lietuvos kariuomenė, rūšis.

null
Iš pareigų atleidžiami krašto apsaugos viceministrai
2014.07.11
img

 

Liepos 11 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasirašė įsakymą dėl trijų krašto apsaugos viceministrų atleidimo iš pareigų.

null
Papildomos lėšos krašto apsaugai bus skirtos ginkluotės įsigijimams ir karinės infrastruktūros plėtrai
2014.07.10
img

„Džiaugiuosi, kad dabartinė Vyriausybė rado galimybių ir Seimas pritarė papildomus 130 mln. litų skirti gynybos biudžetui, kuris po ilgo laiko vėl perkops 1 mlrd. litų. Šias lėšas panaudosime atkuriant prioritetinius kariuomenės pajėgumus“, – sakė biudžetinių rodyklių pataisų projektą pateikęs krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

 

 

Pasak ministro J. Oleko, gavus papildomas lėšas šiemet jos bus skirtos priešlėktuvinės ginkluotės „Grom“ ir vidutiniojo nuotolio prieštankinių raketų paleidimo sistemoms įsigyti.

null
Asociacijos susitarimų pasirašymas su Ukraina, Gruzija ir Moldova atveria glaudesnio ES bendradarbiavimo gynybos srityje galimybes
2014.07.10
img

Romoje vykstančiame ES gynybos politikos direktorių susitikime liepos 10 d. Lietuva paragino ES institucijas iki metų pabaigos parengti konkrečius pasiūlymus dėl glaudesnio bendradarbiavimo gynybos srityje su Ukraina, Gruzija ir Moldova.

 

„Birželio pabaigoje pasirašyti Asociacijos susitarimai atveria naujas bendradarbiavimo galimybes gynybos srityje“, – sakė susitikime dalyvavęs Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis. Jo teigimu, ES galėtų stipriai prisidėti reformuojant šių šalių saugumo ir gynybos sektorius. „ES įsitraukimas turėtų būti ilgalaikis, gera pradžia jau padaryta Moldovoje. Didžiulis dėmesys turi būti skiriamas Ukrainai padedant jai įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ir reformuojant saugumo sektorių“, – sakė V. Urbelis.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media