Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Akredituotas naujasis Suomijos gynybos atašė Lietuvai

2014.07.29
image

Liepos 29 d. Krašto apsaugos ministerijoje vyko iškilminga Suomijos gynybos atašė Lietuvai pasikeitimo ceremonija. Pareigose pulkininką leitenantą Pekką Antti Juhani Sviilį (Pekka Antti Juhani Sviili) pakeitė  komandoras Jussis Voutilainenas (Jussi Voutilainen).

 

Ceremonijoje krašto apsaugos viceministras Marijus Velička pareigas baigusiam vykdyti plk. ltn. P. A. J. Sviiliui už karinio Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimo stiprinimą ir plėtojimą įteikė krašto apsaugos sistemos medalį „Už nuopelnus“. „Džiugu, kai tavo darbas būna įvertintas apdovanojimu. Per tris mano tarnybos metus visos Lietuvos ir Suomijos kariuomenių pajėgos dalyvavo įvairiose bendrose pratybose ir tarptautinėse misijose“, – ceremonijos metu sakė plk. ltn. P. A. J. Sviilis.

 

„Aš džiaugiuosi šiuo paskirimu ir man yra garbė atstovauti savo šalį Lietuvai. Stengsiuos pratęsti savo kolegos darbus ir sieksiu, kad Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimas būtų dar labiau plėtojamas“, – ceremonijoje sakė naujasis Suomijos gynybos atašė Lietuvai kmd. J. Voutilainenas.

 

Akreditacijos ceremonijoje taip pat dalyvavo Suomijos ambasados Lietuvoje patarėjas Juha Vänskä, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovai.

 

Naujasis gynybos atašė Lietuvai komandoras J. Voutilainenas yra baigęs Suomijos karo akademiją ir Suomijos Generalinio štabo karininkų kursus. Kmd. J. Voutilainenas per savo tarnybą dalyvavo Europos Sąjungos operacijoje „Althea“ Bosnijoje ir Hercogovinoje ir NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (ISAF) operacijoje Afganistane. Prieš pradėdamas diplomatinę tarnybą Lietuvoje kmd. J. Voutilainenas Suomijos gynybos štabe Politikos ir planavimo skyriaus viršininku.

 

Suomijos gynybos atašė Lietuvai komandoras J. Voutilainenas reziduos Taline (Estija).

 

Suomijos ir Lietuvos kariai bendradarbiauja įvairiose karinėse pratybose. Pastaruoju metu Suomijos kariai dalyvavo pratybose „Kardo kirtis“, taip yra dalyvavę pratybose „Gintarinė viltis“. Nuo 2012 m. Suomijos karinės oro pajėgos prisijungė prie Baltijos karinių oro pajėgumų treniruotės BRTE. Suomijos kariai su naikintuvais BRTE treniruotėse dalyvavo ir 2014 metais.

 

2013 m. Lietuvos kariniai instruktoriai prisijungė prie Suomijos vadovaujamos Šiaurės-Baltijos šalių mokymo grupės ir dalyvauja Europos Sąjungos karinio mokymo misijoje Malyje (EUTM Mali). Taip pat, Lietuvos kariai Suomijoje rengėsi Europos Sąjungos vadovaujamai kovos su piratavimu ir ginkluotais plėšimais jūroje operacijai „Atalanta“ prie Somalio krantų.

 

Nuotr. aut. – Alfredas Pliadis (1. Naujasis Suomijos gynybos atašė Lietuvai komandoras Jussi Voutilainen; 2. gynybos atašė pareigas baigęs vykdyti pulkininkas leitenantas Pekka Antti Juhani Sviili)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media