Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

 

 

Žinių archyvas (2014 - 05)

Krašto apsaugos ministras J. Olekas susitiko su JAV sausumos pajėgų sekretoriumi Johnu M. McHughu
2014.05.19
img

Gegužės 19 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas su į Lietuvą dviem dienom atvykusiu Jungtinių Amerikos Valstijų sausumos pajėgų sekretoriumi Johnu M. McHughu aptarė Lietuvai ir NATO svarbias regioninio saugumo aktualijas ir tolesnio Lietuvos gynybinio bendradarbiavimo stiprinimo su JAV perspektyvas.

 

Ministras J. Olekas padėkojo JAV sausumos pajėgų sekretoriui Johnui M. Hughui už itin spartų ir reikšmingą indėlį reaguojant grėsmingą situaciją Ukrainoje, galinčią kelti grėsmes ir Baltijos šalių saugumui: dislokuotus papildomus JAV naikintuvus ir oro desantininkų kuopą.

null
Intensyvinant Lietuvos kariuomenės kovinį rengimą ketinama plėsti dviejų poligonų ribas
2014.05.19
img

Krašto apsaugos ministerija parengė LR Seimo nutarimo projektą, kuriuo bus siekiama dviejų pagrindinių Lietuvos kariuomenės poligonų – Pabradės ir Gaižiūnų – plėtrą pripažinti ypatingos valstybinės svarbos projektu, kurį įgyvendinant būtų galima skubos tvarka išplėsti šių poligonų ir aplink juos esančių karinių mokymo teritorijų ribas.

 

„Priėmus sprendimą intensyvinti Lietuvos kariuomenės padalinių pratybas ir aktyviau į jas įtraukti NATO sąjungininkus, susidūrėme su turimų poligonų teritorijų problema. Neretai dėl to pratybas tenka perkelti į kaimyninių šalių poligonus arba apriboti jose dalyvaujančių karių skaičių, todėl nusprendėme inicijuoti dviejų pagrindinių poligonų išplėtimą,“ – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

null
Lietuvos laisvės kovotojai pagerbti Minaičiuose
2014.05.18
img

 

Gegužės 18 d., sekmadienį, Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos proga Minaičiuose (Radviliškio r.) vyko iškilminga Lietuvos partizanų pagerbimo ceremonija prie 1949 metų Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio memorialo. Šioje istorinėje vietoje 1949 metų vasario 16 d. buvo pasirašyta Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaracija dėl Nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo. Ceremonijoje partizanų atminimą pagerbė krašto apsaugos viceministras Antanas Valys.

 

null
Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyko tarpukario „Muziejų nakties“ programa
2014.05.18
img

Gegužės 17 d. Vytauto Didžiojo karo muziejus Kaune surengė „Muziejų nakties" programą „Retro šūvis", jos tema buvo Lietuvos tarpukaris.

null
Į Vilnių sugrįžusios Kariuomenės ir visuomenės šventės pradžią paskelbė NATO sąjungininkų naikintuvai
2014.05.17
img

Vaizdo medžiaga

Fotogalerija

 

Gegužės 17 d. svarbiausia Lietuvos kariuomenės šventė – Kariuomenės ir visuomenės diena – po trejų metų pertraukos vyko sostinėje. Šiemet ji vyko Vilniuje prie Baltojo tilto.

 

Šventėje susirinkę svečiai galėjo stebėti net dvi karines operacijas ir susipažinti su į šventę atvykusiais NATO sąjungininkais – Lenkijos ir Jungtinės Karalystės kariais, vykdančiais NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse bei JAV kariais iš 173-osios oro desanto brigados.

 

Vidurdienį šventės pradžią paskelbsė praskrendantys Lenkijos karinių oro pajėgų naikintuvai, prie kurių taip pat prisijungė pro Vilnių specialiai šventės proga praskridę Prancūzijos karinių oro pajėgų naikintuvai. Po NATO sąjungininkų skrydžio iš istorinės patrankos buvo paleistas šūvis. Atidarymo ceremonijoje taip pat pasirodė Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai, parengę visiškai naują, dar niekur nerodytą ir specialiai Kariuomenės ir visuomenės šventei parengtą parodomąją programą su stilizuotomis salvėmis.

null
Pratybose „Juodoji strėlė 2014“ – jungtinė Lietuvos ir JAV karių oro desanto operacija
2014.05.17
img

Vaizdo medžiaga 

Fotogalerija

 

Gegužės 17 dienos vakarą Gaižiūnų poligone (Rukla, Jonavos r.) surengta NATO sąjungininkų iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lietuvos karių oro desanto operacija. 

 

Jos metu pagal pratybų organizatorių modeliuojamą scenarijų Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ žvalgai kartu JAV Sausumos pajėgų Europoje 173-iosios oro desanto brigados parašiutininkais atliko šuolius į numatytą operacijos rajoną.

null
Pratybose „Juodoji strėlė 2014“ – jungtinis Lietuvos ir JAV karių oro desantas
2014.05.16
img

Gegužės 17 dienos vakarą, apie 19.00 val., Gaižiūnų poligone (Rukla, Jonavos r.) vyks jungtinė Lietuvos karių ir NATO sąjungininkų iš Jungtinių Amerikos Valstijų oro desanto operacija.

 

Ši karinė operacija – tai sudėtinė Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ lauko taktinių pratybų „Juodoji strėlė 2014” dalis. Jos metu pagal pratybų organizatorių modeliuojamą scenarijų brigados žvalgai kartu su JAV 173-iosios oro desanto brigados parašiutininkais atliks šuolius numatytame operacijos rajone, neutralizuos priešiškas pajėgas ir užtikrins gyvybiškai svarbių objektų kontrolę.

null
Lietuva ir Latvija toliau bendradarbiaus plėtodamos BALTRON projektą
2014.05.16
img

Gegužės 15 d. Panevėžyje įvyko Lietuvos krašto apsaugos ir Latvijos gynybos ministerijų politikos direktorių susitikimas. Susitikime sutarta, kad Estijai pasitraukus iš Baltijos šalių karinių laivų junginio (BALTRON), Lietuva ir Latvija dvišaliu pagrindu toliau tęs junginio veiklą.

 

BALTRON turėtų susidėti iš ne mažiau kaip trijų laivų ir gebėti stiprinti Lietuvos ir Latvijos jūrinį saugumą.

null
J. Olekas: „Mūsų tikslas – Šaulių sąjungos stiprinimas ir jos gynybinės galios didinimas“
2014.05.16
img

Gegužės 15 dieną krašto apsaugos ministro Juozo Oleko kvietimu įvyko susitikimas su neseniai priesaiką davusiais naujaisiais šauliais, gerai žinomais Lietuvos verslininkais, taip pat su Lietuvos šaulių sąjungos Centro valdybos atstovais bei krašto apsaugos sistemos darbuotojais. Susitikimo metu buvo diskutuota apie Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) veiklą ir apie naujas LŠS įstatymo pataisas.

null
Vingio parko kapinėse pagerbti Vengrijos didvyriai
2014.05.16
img

Gegužės 16 d. Vingio parko kapinėse buvo pagerbtas Pirmajame pasauliniame kare žuvusių Vengrijos karių atminimas. Ceremonijoje dalyvavo Vengrijos ambasados, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovai.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media