Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

 

Lietuvos kariai pratybose „Juodoji strėlė 2014“ treniruosis vykdyti gynybines operacijas kartu su sąjungininkais iš JAV

2014.05.08
image

Gegužės 12–23 dienomis Gaižiūnų poligone (Rukla, Jonavos r.) vyks didžiausios šiais metais Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados (MPB) „Geležinis Vilkas“ lauko taktinės pratybos „Juodoji strėlė 2014”.

 

Pratybose apie 1, 5 tūkst. karių iš MPB „Geležinis Vilkas“ ir kitų Lietuvos kariuomenės vienetų kartu su NATO sąjungininkų kuopa iš JAV Sausumos pajėgų Europoje 173-iosios oro desanto brigados treniruosis vykdyti gynybines operacijas Lietuvoje.

 

„Šios vertinamosios lauko taktinės pratybos, kurios orientuotos į gynybinių užduočių vykdymą, jų valdymą ir skirtingų padalinių tarpusavio sąveiką, yra didžiausios ir vienos svarbiausių šių metų brigados „Geležinis Vilkas“ kovinio rengimo cikle. Karių pasirengimas ginti savo šalį ir veikti petys į petį su NATO sąjungininkais – prioritetinė mūsų užduotis“, – apie šių pratybų svarbą kalbėjo brigados „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Raimundas Vaikšnoras.

 

Pratybų metu kariai atliks pasiruošimo mūšiui procedūras, treniruosis taktinio judėjimo ir susitelkimo rajono užėmimo veiksmų, objektų ir teritorijos apsaugą. Jie taip pat tobulins veiksmus, kaip tinkamai veikti cheminio, biologinio ar radioaktyvaus užterštumo aplinkoje, rengsis gynybai ir vykdys taktinius gynybos veiksmus.

 

Pratybose dalyvausiantys padaliniai taip pat tobulins vadovavimo ir kontrolės procedūras, koordinuos tarpusavio veiksmus, planuos operacijas, atliks kt. karines užduotis.

 

Pratybos vyks etapais

 

Lauko taktinės pratybos „Juodoji strėlė 2014” vyks trimis etapais. Pirmojo metu, kuris tęsis gegužės 12–16 dienomis, bus treniruosis Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono ir priskirtų padalinių kariai, vertinimas jų pasirengimas vykdyti gynybines užduotis.

 

Kitas etapas – dviejų dienų visų pratybose dalyvausiančių padalinių integravimo pratybos, per kurį vienetai sinchronizuos tarpusavio veiksmus.

 

Aktyviojo, trečiojo etapo metu, kuris vyks gegužės 18-22 dienomis, pagal pratybų organizatorių modeliuojamą scenarijų kariai nepertraukiamai vykdys užduotis.

 

Pratybų dalyviai

Pagrindinė pratybų „Juodoji strėlė 2014“ treniruojamų karių grupė – Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono štabas su jam priskirtais padaliniais iš MPB „Geležinis Vilkas“ LDK Algirdo ir LDK Kęstučio mechanizuotųjų pėstininkų batalionų bei pėstininkų kuopa iš LDK Butigeidžio dragūnų bataliono. Kartu su jais aktyviai veiks ir JAV Sausumos pajėgų Europoje 173-iosios oro desanto brigados kuopos kariai.

 

Kaip antraeilė treniruojamųjų grupė šiose pratybose planuoti ir valdyti gynybines operacijas treniruosis Algirdo ir Kęstučio mechanizuotųjų pėstininkų batalionų bei Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono štabai. Pratybose numatytas užduotis taip pat vykdys brigados Žvalgybos kuopa, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono ugnies baterija, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dariaus ir Girėno apygardos 2-oji rinktinė, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono, Karo medicinos tarnybos ir Oro gynybos bataliono padaliniai.

 

Pratybų organizatoriams aktyviai talkins Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro, Karinių oro pajėgų bei KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės karių grupės. Priešiškų pajėgų veiksmus imituos Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai ir Brigados žvalgai, o realų pratybų aprūpinimą užtikrins MPB „Geležinis Vilkas“ Štabo ir Ryšių kuopų kariai.

 

Padalinių veiksmus vertins ir stebės karių grupė, sudaryta iš įvairių Sausumos pajėgų vienetų.

 

Kartu su Lietuvos kariais pratybose „Juodoji strėlė“ dalyvausiantys JAV kariai į Lietuvą atvyko iš savo nuolatinės dislokacijos vietos Vičenzoje (Italija). JAV Sausumos pajėgų Europoje 173-iosios oro desantininkų brigados kuopa ( maždaug 150 karių) bendroms pratyboms su Lietuvos kariais atsigabeno ir visą pratyboms reikalingą ginkluotę ir techniką.

 

Planuojama, kad JAV kariai Lietuvoje bus dislokuoti iki šių metų pabaigos. JAV kariai dabar yra dislokuoti Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje.

 

Dislokacijos Lietuvoje metu JAV kariai įsitrauks į visoje Lietuvoje vyksiančias Sausumos pajėgų kovinio rengimo pratybas. JAV kariai gegužės mėnesį dalyvaus pratybose „Juodoji strėlė“, birželį prisijungs prie bendrų JAV ir Baltijos valstybių pratybų „Kardo kirtis“, kt. bendruose mokymuose.

 

Lietuva atvykusiems JAV kariams suteikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą – apgyvendinimą, maitinimą, logistinę pagalbą, kt.

 

NATO sąjungininkė JAV Sausumos pajėgas į Lietuvą pratyboms atsiuntė reaguodama į regionui iškilusias grėsmes dėl Rusijos intervencijos Ukrainoje. Tokias pačias pajėgas JAV atsiuntė ir į Lenkiją, Latviją bei Estiją.

 

Žiniasklaidos atstovų dėmesiui:

 

Kontaktinis asmuo:  MPB "Geležinis Vilkas" vado padėjėjas kapitonas Ainaras Jonaitis, mob. tel. 8 614 35 693.

 

Gegužės 12 dieną 14.00 val. MPB „Geležinis Vilkas“ teritorijoje (Karaliaus Mindaugo g. 11, Rukla, Jonavos r.) vyks oficiali lauko taktinių pratybų „Juodoji strėlė 2014” atidarymo ceremonija.

 

Žiniasklaidos atstovus, norinčius dalyvauti renginyje, pakalbinti pratybų vadovybę ir karius, kviečiame iki gegužės 12 d. 10 val. registruotis el. paštu: [email protected] arba mob. tel.: 8 614 35 693. Žiniasklaidos atstovus kviečiame atvykti (teritorijoje (Karaliaus Mindaugo g. 11, Rukla, Jonavos r.) iki 13.50 val.

 

Krašto apsaugos ministerija organizuoja transportą žiniasklaidai vykti į pratybų atidarymo ceremoniją. Norintys juo pasinaudoti, kviečiami apie tai informuoti KAM viešųjų ryšių departamentą iki pirmadienio, gegužės d., 12 d. 9 val. el. paštu [email protected]; tel. 85 273 5519 , 8 687 90765, 8 614 29 091. Nuo Krašto apsaugos ministerijos (Totorių g.25 )išvykstama gegužės 12 d. 12 val. ( tel. 8 614 29 091).

 

Papildoma informacija: pratybų metu, gegužės 22 dieną, Gaižiūnų poligone vys Svečių ir žiniasklaidos diena. Smukesnė informacija apie planuojamą renginį bus pateikta vėliau.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media