Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

 

Krašto apsaugos viceministras M. Velička lankėsi JAV

2014.05.06
image

Balandžio 29 – gegužės 4 d. krašto apsaugos viceministras Marijus Velička lankėsi Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur West Pointo karo akademijoje dalyvavo Tado Kosčiuškos konferencijoje ir skaitė pranešimą „Tadas Kosčiuška ir Lietuva“,  lankėsi JAV gynybos departamente ir JAV Valstybės departamente,  Pensilvanijos nacionalinėje gvardijoje. 

 

T. Kosčiuškos konferencija – tai kasmet organizuojamas renginys, kurį rengia T. Kosčiuškos draugija JAV West Pointo karo akademijoje. Į šią konferenciją kviečiami dalyvauti akademinės bendruomenės atstovai, karo istorijos ekspertai, svečiai iš Lenkijos ir Lietuvos.

 

West Point karo akademijoje viceministras M. Velička susitiko su akademijos viršininku generolu leitenantu Robertu Caslenu. Viceministras M.Velička padėkojo generolui už Lietuvos kariūnams suteikiamą galimybę studijuoti šioje prestižinėje karo akademijoje ir  mainų programą, pagal kurią JAV kadetai atvyksta į Lietuvą ir ir dalijasi savo patirtimi su kolegomis Lietuvos kariūnais.  West Point karo akademiją yra baigę šeši Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai, šiuo metu joje mokosi dar vienas Lietuvos  karo akademijos atstovas.

 

Viešėdamas JAV krašto apsaugos viceministras M. Velička taip pat dalyvavo Šiaurės Atlanto Tarybos organizuotoje konferencijoje, skirtoje NATO plėtros dešimtmečiui paminėti. Joje dalyvavo ir pranešimus skaitė  JAV viceprezidentas Joe Biden, NATO Generalinio sekretoriaus pavaduotojas Alexander Vershbow, ES Komisijos pirmininkas J.M. Baroso, Estijos, Gruzijos, Juodkalnijos, Čekijos gynybos ministrai, kt.

 

Viceministras M. Velička taip pat lankėsi JAV gynybos ir JAV Valstybės departamentuose, kur susitikęs su aukšto rango pareigūnais, kuruojančiais tarptautinio saugumo klausimus, aptarė Lietuvai ir NATO svarbias aktualijas bei tolesnio Lietuvos gynybinio bendradarbiavimo su JAV perspektyvas. Viceministras JAV atstovams  padėkojo už pastangas reaguojant į kylančias grėsmes Baltijos šalių saugumui – dislokuotus papildomus JAV naikintuvus, o nuo balandžio pabaigos JAV desantininkų kuopą, kuri liks Lietuvoje mažiausiai iki šių metų pabaigos. Viceministras M. Velička informavo apie Lietuvos dedamas pastangas, siekiant užtikrinanti sklandų NATO sąjungininkų pajėgų buvimą mūsų šalyje.

 

Krašto apsaugos viceministras taip pat lankėsi Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadavietėje, kur susitiko su jos vadu generolu majoru Wesley‘u Craigu. M. Velička ir gen. W. Craigas pasidžiaugė  itin sėkmingu Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų ir Pensilvanijos nacionalinės gvardijos benbdradrabiavimu.  Jau 20 metų Pensilvanijos nacionalinė gvardija bendradarbiauja su Lietuva pagal partnerystės programą. Įgyvendinant šią programą Lietuvos kariai ir specialistai tobulina žinias kartu su JAV kariais, o nė vienerios plataus masto karinės pratybos Lietuvoje neįvyksta be Pensilvanijos gvardijos dalyvavimo.

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media