Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Krašto apsaugos ministras: „NATO laivai Klaipėdoje – tai dar vienas sąjungininkų pastangų užtikrinti mūsų valstybės ir regiono saugumą pavyzdys“

2014.05.02
image

Gegužės 1 d. vakarą su planuotu vizitu į Klaipėdą atplaukė penki NATO laivai, priskirti NATO nuolatinės parengties priešmininės kovos jūroje grupei 1 (SNMCMG1). Šis vizitas – tai priešmininių laivų grupės buvimo Baltijos jūros regione dalis, kurio tikslas – užtikrinti regiono jūrinį saugumą ir NATO pasirengimą reaguoti.

 

„Šie NATO laivai – tai dar vienas sąjungininkų pastangų užtikrinti mūsų valstybės ir regiono saugumą ir kolektyvinės gynybos garantijas pavyzdys. Džiaugiamės, kad mūsų sąjungininkai rimtai sureagavo į susiklosčiusią saugumo situaciją regione ir ėmėsi konkrečių žingsnių. Oro, jūrų ir sausumos komponentų sustiprinimas mūsų regione demonstruoja Aljanso solidarumą ir kolektyvinės gynybos įsipareigojimą,“ – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas gegužės 2 d. vykusioje iškilmingoje NATO junginio sutikimo Klaipėdoje ceremonijoje.

 

Kruizinių laivų terminalo krantinėje prie Norvegijos karališkojo karo laivyno laivo „Valkyrien“ vykusioje ceremonijoje taip pat dalyvavo NATO jūrų komponento vadavietės štabo viršininko pavaduotojas ir NATO povandeninių laivų elemento vadas kontradmirolas Robertas Kamenskis (Robert Kamensky), Norvegijos karališkojo karo laivyno komandoras Eirikas Otterbu (Eirik Otterbu), Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas, kt. svečiai.

 

Į Klaipėdą atplaukusiai NATO laivų grupei vadovauja Norvegijos karališkojo karo laivyno komandoras Eirikas Otterbu (Eirik Otterbu). SNMCMG1 grupei šiuo metu priskirti Norvegijos karališkojo karo laivyno laivas ,,Valkyrien” (grupės vadovavimo laivas), Nyderlandų karališkojo karo laivyno minų medžiojimo laivas ,,Makkum“, Belgijos karo laivyno minų medžiojimo laivas ,,Bellis“, Norvegijos karališkojo karo laivyno minų tralavimo laivas ,,Otra“ ir Estijos karo laivyno minų medžiojimo laivas ,,Admiral Cowan“.

 

Būdami Baltijos jūros regione NATO junginio laivai dalyvaus intensyvioje jūrų operacijų programoje, lankysis įvairiuose uostuose, dalyvaus gegužės mėn. Latvijos organizuojamoje tarptautinėje sprogmenų nukenksminimo operacijoje ,,Atvira dvasia“ ( „Open Spirit“) .

 

Gegužės 2 d. kontradmirolas Robertas Kamenskis ir SNMCMG1 grupės štabas susitiko su Lietuvos kariuomenės ir civilinių institucijų atstovais, vyko susitikimai su Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadu flotilės admirolu Kęstučiu Macijausku ir Klaipėdos miesto meru Vytautu Grubliausku.

 

Kitomis laivų viešnagės Klaipėdoje dienomis numatomi įvairūs kultūriniai renginiai. Šeštadienį tarp Lietuvos karinių jūrų pajėgų ir atvykusių užsienio karo laivų komandų vyks futbolo turnyras.

 

ATVIRAS LAIVŲ LANKYMAS VISUOMENEI

 

Taip pat šeštadienį ir sekmadienį Klaipėdos gyventojai ir svečiai nuo 14.00 iki 16.00 val. turės galimybę apsilankyti išminavimo grupės laivuose, stovinčiuose Kruizinių ir karo laivų krantinėje.

 

PAPILDOMA INFORMACIJA

 

Į Lietuvą atvykusi NATO nuolatinės parengties priešmininės kovos jūroje grupei 1 (SNMCMG1) prieš šešis mėnesius pažymėjo 40 metų sukaktį. Per šį laikotarpį grupė užtikrino NATO greito reagavimo pajėgų priešmininius pajėgumus, prisidėjo prie kitų operacijų.

 

SNMCMG1 grupė buvo suformuota 1973 m. gegužės 11 d. Belgijos uoste Ostendėje, ji buvo pavaldi NATO vadui, atsakingam už Aljanso pajėgas La Manšo sąsiaurio regione. Pagrindinė šios grupės sukūrimo tikslas - užtikrinti laivybos saugumą tarp La Manšo sąsiaurio ir Šiaurės Europos uostų.

 

Vėliau grupės pavadinimas keitėsi keletą kartų, siekiant atspindėti besiplečiantį operacijų regioną ir tinkamai reaguoti į naujus pavojus ir iššūkius saugumui. Šiuo metu grupė yra pajėgi vykdyti operacijas globaliu mastu bet kurioje pasaulio vietoje.

 

2006 metais grupei buvo suteiktas dabartinis pavadinimas. Šiai grupei, kaip ir kitai analogiškai grupei, veikiančiai Viduržemio jūros regione (angl., SNMCMG2) , vadovauja rotacijos principu paskirtas vienos ir dalyvaujančių šalių vyresnysis karininkas.

 

SNMCMG1 užduotis – užtikrinti nuolatinį ir ekspedicinį priešmininės kovos pajėgumą, kurį būtų galiam panaudoti taikos ir ginkluoto konflikto metu. Grupė dalyvauja NATO sprogmenų paieškos ir nukenksminimo operacijose ir kartu su NATO partneriais (valstybėmis, priklausančiomis NATO „ Partnerystė taikos labui“, Viduržemio dialogo ir Stambulo bendradarbiavimo iniciatyvos programoms).

 

Lietuva, įstojusi į NATO, pirmą kartą SNMCMG1 grupės sudėtyje pradėjo dalyvauti nuo 2007 metų, šiai grupei skyrusi KJP priešmininės kovos laivą M52 ,,Sūduvis“. Nuo šių metų rugpjūčio mėnesio iki metų pabaigos Lietuva SNMCMG1 grupei skirs štabo ir aprūpinimo laivą N42 „Jotvingis“, kuris bus šios grupės vadovavimo laivas. SNMCMG1 laivų grupės vadu taip pat bus paskirtas Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkas – komandoras Giedrius Premeneckas.

 

Nuotraukos: HQ MARCOM (http://www.mc.nato.int ) (1,2,3), majoro Rolando Putniko, srž. Audriaus Vitkausko.

 

Daugiau nuotraukų Krašto apsaugos ministerijos FACEBOOK paskyroje. Žiūrėkite čia.   

 

2014-05-02 19:12

:D

Atvyko minininkai.Tao ką Olekas dabar sakys? Kai Lietuva išleido 200milijonų minininkam, kurių pas sąjungininkus yra reikalui esant, bet neįsigijo nešiojamų priešlėktuvinių kompleksų,nes neliko pinigų?O Ukrainoje va kaip pasirodė jų efektyvumas.Tai kas svarbiau- ar prieiga į uostą, kai nebebus ką ginti, ar vistik teritorijos gynyba?
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media