Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Kaune baigiama ruoštis NATO greitojo reagavimo pratyboms

2014.05.07
image

Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje Kaune baigiama ruoštis gegužės 12 dieną prasidėsiančioms NATO greitojo reagavimo pajėgų pratyboms „Tvirtas kobaltas 2014“. Tai bus didžiausios šiais metais Lietuvoje vyksiančios NATO pratybos, kuriose planuoja dalyvauti apie 500 karių iš 17-os NATO šalių.

 

Dvi savaites Lietuvoje vyksiančiose sertifikavimo pratybose bus įvertinti NATO greitojo reagavimo pajėgų kovinių vienetų, jungtinių ir komponentų vadaviečių gebėjimai užtikrinti informacijos apsikeitimą ir palaikymą.

 

„Pasirengimas pratyboms vyksta sėkmingai ir pagal planą, pasirengime dalyvaujantys sąjungininkai gerai vertina Lietuvos suteikiamą paramą pratyboms ir jos organizavimą“, – apie artėjančias NRF sertifikavimo pratybas kalbėjo Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis.

 

Pratybose dalyvaus tiek daugiašaliai NATO vienetai, tiek ir nacionaliniai Danijos, Graikijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Vokietijos daliniai. Be šių pajėgų į pratybas atvyks NATO Ryšių ir informacinių sistemų grupės vienetai, sudaryti iš Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Kroatijos Ispanijos ir Turkijos karių.

 

Lietuvos kariai užtikrins pratybų vietos apsaugą ir vykdys paramos užduotis. Taip pat, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono perdislokuojamojo ryšių informacinių sistemų modulio kariai bus tiesiogiai įtraukti į pratybas. Šis modulis yra pirmas Lietuvos kariuomenės, o kartu ir NATO padalinys, nuolat dislokuotas Lietuvos teritorijoje ir skirtas NATO Ryšių ir informacinių sistemų grupės užduotims vykdyti.

 

Lietuva šių pratybų metu teikia priimančiosios šalies paramą. Atvykstančioms pajėgoms suteikiamos reikalingos paslaugos: galimybė naudotis tiek civiline, tiek karine infrastruktūra, ryšių ir informacinių technologijų, apgyvendinimo ir maitinimo, medicinos ir kitos paslaugos.

 

NATO greitojo reagavimo pajėgos (NRF) – tai aukštos parengties, technologiškai pažangios daugianacionalinės NATO pajėgos, vienas iš kertinių aljanso karinių įrankių. NRF sudaro valstybių-narių šioms pajėgoms priskirti kariniai vienetai, kurie tam tikrą laiką budi savo šalyse ir yra pasirengę per nustatytą laiką persidislokuoti į operacijos regioną, jei būtų priimtas sprendimas panaudoti pajėgas. Priėmus sprendimą, NRF gali išvykti į operacijų rajoną per penkias dienas.

 

Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media