Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

 

Vėliavų pakėlimo ceremonija ir NATO naikintuvų skrydis – Lietuvos narystės NATO 10-mečiui

2014.03.28
image

Kovo 29 dieną Lietuva mini dešimtąsias narystės NATO metines. Šeštadienį, lygiai vidurdienį, Simono Daukanto aikštėje Vilniuje vyks iškilminga Lietuvos ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonija. Jos metu parodomąją programą surengs Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa, skrydžiu virš Vilniaus Lietuvą pasveikins NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujantys Jungtinių Amerikos Valstijų naikintuvai.

 

Lietuvos žmones pasveikins Lietuvos Prezidentė ir Vyriausioji Lietuvos ginkluotųjų pajėgų vadė Dalia Grybauskaitė, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

 

„Per narystės NATO dešimtmetį Lietuvos kariuomenė tapo profesionali, patikima ir pasirengusi geriau nei bet kada ginti savo kraštą tiek savarankiškai, tiek kartu su kitais NATO nariais. Narystė stipriausiame gynybiniame aljanse yra vienas iš svarbiausių Lietuvos politikos laimėjimų, kuriuo pagrįstai galime didžiuotis,“ – sveikindamas šios svarbios sukakties šaliai proga sako krašto apsaugos ministras J. Olekas.

 

Ceremonijos metu skambant Lietuvos himnu bus pakeltos Lietuvos ir NATO vėliavos, parodomąją programą surengs Lietuvos kariuomenė Garbės sargybos kuopos kariai, NATO 10-ųjų metinių proga nuaidės šventinės salvės. Lietuvą ir jos žmones pasveikins NATO oro policijos misijoje dalyvaujantys JAV karinių oro pajėgų kariai su naikintuvais F-15 C „Eagle“.

 

Taip pat į šventę S. Daukanto aikštėje atėjusiems šventinį muzikinį pasirodymą – sveikinimą surengs Lietuvos kariuomenės orkestras, valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, vyks jaunimo organizacijų muzikinė akcija „Lietuva – NATO 10“ .

 

Ceremonijoje taip pat dalyvaus Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Seimo nariai, NATO ir Europos Sąjungos šalių ambasadoriai, gynybos atašė, Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės atstovai.

 

Vėliavų pakėlimo ceremonijos S. Daukanto aikštėje pradžia – 12 val.

 

Renginio programa:

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalios Grybauskaitės kalba

Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus kalba

Krašto apsaugos ministro kalba Juozo Oleko

Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos pasirodymas ir šventinės trys salvės

NATO oro policijos misiją vykdančių pajėgų sveikinimo skrydis

Valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ pasirodymas - šventinis muzikinis sveikinimas Lietuvai ir NATO

Lietuvos jaunimo akcija „Lietuva – NATO 10“!

Apie 12.30 val. Ceremonijos pabaiga.

 

***

 

Lietuva stipriausio pasaulyje gynybinio aljanso NATO nare tapo 2004 m. kovo 29 d., Vašingtone (JAV) deponavus Šiaurės Atlanto sutarties ratifikavimo raštus. Narystė NATO yra Lietuvos saugumo politikos pagrindas. Būdama NATO nare Lietuva yra kolektyvinio saugumo sistemos, kurioje pabrėžiamas sąjungininkų solidarumas, kolektyvinės gynybos garantijos, įsipareigojimas vieni kitiems, dalis.

 

Nuo pat pirmos narystės NATO dienos Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvę pradėjo saugoti sąjungininkai į NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse atsiųsdami savo karius ir naikintuvus. Jau dešimtmetį vykstanti ši misija – ne tik saugumo garantas, bet ir puikis kolektyvinės gynybos įsipareigojimo pavyzdys. Per šį laiką jau 14 NATO sąjungininkų 34 kartus rotuodamiesi patruliavo Baltijos šalių oro erdvėje, kad būtų užtikrintas Lietuvos saugumas.

 

Mūsų sąjungininkai operatyviai reaguoja į saugumo situacijos pokyčius. Šiuo metu NATO oro policijos misijoje budintys JAV karinių oro pajėgų kariai yra atsiuntę papildomus šešis naikintuvus, apie papildomų pajėgų atsiuntimą yra pranešusios Danija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija. Lietuva yra pasiruošusi suteikti visą reikiamą priimančiosios šalies pagalbą atvykstančioms sąjungininkų pajėgoms, jei to prireiktų.

 

 

KAM nuotrauka (aut. A. Pliadis)

 

 

Video medžiaga „ Lietuva – 10 metų NATO“  (autorius štabo seržantas Lukas Kalvaitis )

http://youtu.be/Zk4gG7Oj3Tk

 

Nuotraukų galerija:

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/fotogalerijos/kariuomenes_istorija_218/lietuvos_narystes_nato_10-metis/sladeshow.html

 

Svarbiausi įvykiai per Lietuvos narystės NATO dešimtmetį:

Svarbiausi įvykiai Lietuvai tapus NATO nare  

 

Renginių  programa:

http://www.kam.lt/lt/tarptautinis_bendradarbiavimas/nato/lietuvos_narystes_nato_10-metis.html

 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media