Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Seimas minės Lietuvos narystės NATO dešimtmetį: pasiekimai bus aptarti aukšto lygio tarptautinėje konferencijoje ir atspindėti unikalioje ginkluotės parodoje

2014.03.26
image


Krašto apsaugos ministro J. Oleko pranešimas

 

2004 m. kovo 29 d. Lietuva kartu su kitomis Vidurio ir Rytų Europos valstybėmis įstojo į NATO – galingiausią pasaulyje gynybinę Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją. Tai buvo didžiausia NATO plėtros banga šios organizacijos istorijoje, žymėjusi naujas saugumo linijas Europoje po Šaltojo karo pabaigos. Jau dešimt metų esame visaverčiai šio aljanso nariai, o pastarųjų mėnesių įvykiai Ukrainoje bei jų atgarsiai visame pasaulyje kaip niekada aiškiai parodo narystės NATO svarbą.

 

Siekdami paminėti šią svarbią sukaktį, Seimo Užsienio reikalų ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetai kovo 28 d., penktadienį, 9–16 val. Kovo 11-osios Akto salėje (Seimo I rūmai) rengia tarptautinę konferenciją „Parlamentų indėlis į NATO plėtrą“. Konferencijoje planuojama aptarti Europos įvykusią ir galimą tolesnę NATO plėtrą, valstybių integracijos ir narystės patirtį, esamą situaciją ir ateities iššūkius, susijusius su kintančia tarptautinio saugumo situacija ir parlamentų vaidmenį šiuose procesuose.

 

Renginyje dalyvaus NATO valstybių narių ir kandidačių parlamentų Užsienio reikalų ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų pirmininkai ir nariai, pranešimus skaitys užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, NATO Parlamentinės asamblėjos viceprezidentas Karlas A. Lamersas (Karl A. Lamers), JAV Kongreso narys, Baltijos grupės pirmininkas Adamas Šifas (Adam Shiff), Gruzijos parlamento Gynybos ir saugumo komiteto pirmininkas Iraklis Sesiašvilis (Irakli Sesiashvili), Rumunijos Senato Užsienio politikos komiteto sekretorius Senatorius Ben-Oni Ardelenas (Ben-Oni Ardelean), Rumunijos Gynybos, viešosios tvarkos ir nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas ats. gen. mjr. Kornelis Dobritoju (Corneliu Dobriţoiu), Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Arvydas Pocius.

 

Konferencijos metu Seimo I rūmų Vitražo galerijoje veiks Lietuvos kariuomenės organizuojama ginkluotės ir ekipuotės ekspozicija, susidedanti iš dviejų dalių. Pirmojoje ekspozicijos dalyje „Narystė NATO – moderni ginkluotė“ galima bus pamatyti pačius naujausius ginklus, kuriais dabar yra ginkluoti Lietuvos kariai. Antrojoje dalyje „Lietuvos kariuomenės ginkluotė atkūrus Lietuvos nepriklausomybę“ bus eksponuojami pagrindiniai ginklai, kuriais buvo ginkluoti Lietuvos kariai po Lietuvos nepriklausomybės atgavimo iki Lietuvos narystės NATO pradžios.

Konferencija bus tiesiogiai transliuojama Seimo interneto svetainėje, televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“ bei LRT Kultūros kanalu.

 

Lietuvos Respublikos Seimo informacija.

 

Kontaktiniai asmenys:

 

Užsienio reikalų komiteto patarėja

Milda Petrokaitė, tel. (8 5) 2396835, el. p. [email protected]

 

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto patarėjas

Gintaras Ūsaitis, tel. (8 5) 2396797, el. p. [email protected]

 

Nuotr. aut. - Alfredas Pliadis

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media