Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

 

Šalies saugumo užtikrinimas – įsipareigojimas Lietuvos žmonėms

2014.03.29
image

 

Susitarimo tekstas

Kovo 29 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo susitarimo dėl 2014-2020 metų Lietuvos saugumo politikos strateginių gairių pasirašymo ceremonijoje, vykusioje Prezidento rūmuose. Lietuvai minint narystės NATO dešimtmetį, Prezidentės inicijuotą užsienio, saugumo ir gynybos politikos susitarimą pasirašė 7 parlamentinės partijos. Šio susitarimo tikslas - užtikrinti Lietuvos ekonominį, energetinį, karinį ir informacinį saugumą.

 

Atsižvelgiant į pastaruosius įvykius Ukrainoje ir Rusijos karinės galios Lietuvos pašonėje demonstravimą, šiuo susitarimu siekiama stiprinti mūsų šalies gynybą. Susitarimą pasirašiusios partijos įsipareigojo užtikrinti, kad kasmet nuosekliai būtų didinamos lėšos krašto apsaugai, kad jos 2020 metais pasiektų 2 proc. šalies BVP.

 

„Lietuvos laisvė ir nepriklausomybė - visų politinių jėgų pareiga ir atsakomybė. Šiandien pasirašytas susitarimas yra labai aiškus įsipareigojimas Lietuvos žmonėms, kad politinės jėgos visomis išgalėmis sieks užtikrinti saugų mūsų piliečių gyvenimą ir sėkmingą tolesnę šalies vystymosi raidą. Tik susitelkę pasieksime spartesnį Lietuvos vystymąsi ir žmonių gerovę", - sakė Prezidentė.

 

Susitarimu įsipareigota ir toliau laikytis pagrindinių Lietuvos užsienio politikos krypčių - stiprinti bendradarbiavimą su strateginiais partneriais - Baltijos ir Šiaurės šalimis, Europos Sąjunga ir JAV. Bus siekiama ir aktyvesnio Lietuvos dalyvavimo tarptautinių organizacijų, tokių kaip NATO, JT, ESBO, misijose.

 

Kaip vienas didžiausių iššūkių Lietuvos saugumui susitarime įvardijama energetinė priklausomybė. Strateginis Lietuvos tikslas ir pasirašiusių politinių jėgų įsipareigojimas - kuo sparčiau integruotis į ES vidaus energetikos rinką ir įgyvendinti svarbiausius energetinius projektus, tokius kaip Suskystintų gamtinių dujų terminalas, Visagino atominė elektrinė, elektros jungtys su Švedija ir Lenkija. Taip pat pabrėžiama transporto sektoriaus stiprinimo svarba ir jo infrastruktūros vystymas - 2015 m. būtina užbaigti pirmąjį „Rail Baltica" europinės vėžės tiesimo etapą.

 

Visos politinės jėgos įsipareigojo vieningai stiprinti šalies informacinę gynybą - svarbu skatinti efektyvesnį Lietuvos žvalgybos ir kontržvalgybos tarnybų darbą, kad jos būtų pajėgios laiku užkirsti kelią bet kokiai ardomajai veiklai prieš Lietuvos valstybę. Lietuvos visuomenė turi būti reguliariai supažindinama su pagrindinėmis mūsų šaliai iškylančiomis grėsmėmis.

 

Savo parašais įsipareigojimą užtikrinti Lietuvos saugumą patvirtino 7 Lietuvos parlamentinių partijų atstovai: Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius, Darbo partijos pirmininkė Loreta Graužinienė, Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Andrius Kubilius, Partijos „Tvarka ir teisingumas" pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, Lietuvos liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininkas Jaroslav Narkevič, partijos „Drąsos kelias" narys Valdas Vasiliauskas.

 

LR Prezidentūros Spaudos tarnybos informacija.

 

Nuotraukų autorius – Alfredas Pliadis

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media